Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling UP4 - "mocny" DAC/AMP BT


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling UP2 jest całkiem niezły, więc warto chyba zainteresować się również modelem UP4. Dostępny ma być w grudniu, a jego cena może oscylować na poziomie 449 zł (z tego co udało mi się dowiedzieć). Moc robi wrażenie, i to nie tylko w kategorii sprzętu BT.

 

Shanling UP4 #1.jpg

 

Kluczowe elementy specyfikacji Shanling UP4:
- podwójny DAC/AMP ES9218P
- Low gain i High gain oraz tryb Dual DAC;
- 91 mW przy 32 omach dla single ended;
- 160 mW przy 32 omach dla połączenia zbalansowanego;
- parowanie NFC;
- Bluetooth 5.0 (układ Qualcomm CSR8675);
- kodeki LDAC, HWA LHDC, aptX HD, aptX Low Latency, aptX, AAC i SBC;
- etui z klipsem w zestawie;
- wielofunkcyjne pokrętło do sprzętowego kontrolowania głośności i funkcji odtwarzania;
- wbudowany mikrofon (obsługa połączeń i asystentów głosowych);
- funkcja DAC-a po USB (po wpięciu do komputera);
- czas pracy na baterii: do 15 godz. (SE) i do 10 godz. (balanced).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.12.2019 o 03:03, Play napisał:

Jakiś upgrade?

 

20 godzin temu, dominik082 napisał:

Witam. Kiedy będzie można zamówić up4? Pozdrawiam Dominik. 

 

Jutro mam poznać dokładniejszą datę kiedy u mnie powinny się pojawić (ostatnie info jest o końcu grudnia). Sporo osób pyta, więc jak tylko ustalę termin wysyłek to zorganizuję jakiś szybki preorder może.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie ma takiej wiedzy ale spytać warto. Jaka jest szansa, że UP4 będzie działał po kablu jako DAC z PS4 i Nintendo Switch stacją dokującą? Waham się między UP4 i BTR5 ale zależy mi głównie na tym żeby działało z konsolami właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, retter napisał:

Słuchał ktoś?

- Tapatalk
 

 

Na AVS był sampel, więc jedyna opcja to tam. Słuchać słuchało sporo osób i obok M6 był to najlepiej odebrany model Shanlinga, ale czy i ile osób z tego forum go sprawdziło to nie mam pojęcia :)

 

51 minut temu, superbart napisał:

Pewnie nikt nie ma takiej wiedzy ale spytać warto. Jaka jest szansa, że UP4 będzie działał po kablu jako DAC z PS4 i Nintendo Switch stacją dokującą? Waham się między UP4 i BTR5 ale zależy mi głównie na tym żeby działało z konsolami właśnie.

 

UP4 nie wymaga sterowników, więc jeśli działają inne DACi tego typu to i on będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
UP4 nie wymaga sterowników, więc jeśli działają inne DACi tego typu to i on będzie.
Ok tylko ile osób wiedziało o tym?
Dopiero w tym temacie widziałem jakieś innfo ale to już było po avs.

Dlatego pytam, aby się zorientować jak ma się do es100.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 00:03, retter napisał:

Słuchał ktoś?

Podpinam się z pytaniem. Jak to brzmi? Jakieś porównanie BTR5, es100 mk2?

 

Może bym kupił jak w końcu @Mayster

W dniu 11.12.2019 o 20:32, Mayster napisał:

Jutro uruchomię preorder.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

@Methuselah Powiedziałbyś coś o up4, bo Mayster jest taki tajemniczy ;)

 

Musiałbym posłuchać dłużej, a do tego bezpośrednio porównać z konkurencją, podczas gdy sprawdzałem tylko na AVS 2019. Nie wiem nawet czy to finalna wersja urządzenia była. To, co wyraźnie utkwiło mi w pamięci, to bardziej naturalne granie niż EarSonics ES100 oraz sporo lepsza dynamika, co nie dziwi biorąc pod uwagę wyższą moc. Ogólnie to też trochę czekam na UP4, ponieważ mnie bardzo ciekawi.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

No spoko, specyfika tyle mówi że ma więcej mocy.

 

Raczej coś czego nie ma w spec. jak tonalność scena.

 

Es100 ma te zalety że jest mały lekki i gra przyzwoicie (muzykalnie) a nie jakieś tam studyjno audiofilskie wyścigi btr5. Ale kto co lubi.

 

UP4 jest większy a to spory klocek więc raczej do kieszeni niż na klips. W drugiej tel. i już mamy 2 kieszenie zajęte ;/

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, retter napisał:

Dzięki ;)

No spoko, specyfika tyle mówi że ma więcej mocy.

 

Raczej coś czego nie ma w spec. jak tonalność scena.

 

Es100 ma te zalety że jest mały lekki i gra przyzwoicie (muzykalnie) a nie jakieś tam studyjno audiofilskie wyścigi btr5. Ale kto co lubi.

 

UP4 jest większy a to spory klocek więc raczej do kieszeni niż na klips. W drugiej tel. i już mamy 2 kieszenie zajęte ;/

 

Naturalnie i przyjemnie gra UP4. Wydał się mniej ocieplony niż ES100, a bardziej klarowny i o lepszej rozdzielczości. Wielkość to już indywidualna kwestia. Nie miałem okazji z nim pochodzić, to ciężko się wypowiedzieć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, czy ktoś może orientuje się czy Shanling UP4 zadziała podłączony do komputera (funkcja USB DAC) przesyłając dźwięk do słuchawek bezprzewodowych przez Bluetooth z kodekiem LDAC? 

 

Podobno Shanling M0 z aktualizacją 2.5 to potrafi i zastanawiam się czy ten model też. 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Edytowane przez karolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności