Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin N6II


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

czy ktoś z was może miał już do czynienia z nowym odtwarzaczem Cayin N6II i może mi powiedzi jak on wypada na tle Ibasso dz220 bo z tego co widzę ma on też mieć/ma konstrukcję modułową i już na starcie gniazdo 4.4mm co mi akurat ułatwi życie bo słuchawki mam przystosowane do Sony 4.4mm balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas oficjalnie nie dostepny,a na zagranicznych eshopach zauwazalnie drozszy od dx220. Po recenzjach i opiniach podobny sq i jak ze wszystkim dla jednych lepszy cayin ,dla drugich ibasso. Roznice takie ,ze tam masz wymienny nie tylko wzmacniacz,ale rowniez przetwornik. Same moduły sa zauwazalnie droższe od tych ibasso. T01 to jal dobrze kojarze byl koszt +/-399$ i ponoc w planach maja e01 z lampkami,prwnie na sabre. Na stokowym a01 podobno gra cieplej niz dx221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Loke13 napisał:

U nas oficjalnie nie dostepny,a na zagranicznych eshopach zauwazalnie drozszy od dx220. Po recenzjach i opiniach podobny sq i jak ze wszystkim dla jednych lepszy cayin ,dla drugich ibasso. Roznice takie ,ze tam masz wymienny nie tylko wzmacniacz,ale rowniez przetwornik. Same moduły sa zauwazalnie droższe od tych ibasso. T01 to jal dobrze kojarze byl koszt +/-399$ i ponoc w planach maja e01 z lampkami,prwnie na sabre. Na stokowym a01 podobno gra cieplej niz dx221

Droższy to fakt i nie mało bo jakieś 1000 zł ale stokowy ma już dziurkę 4.4mm balans a do dx'a220 trzeba zakupić moduł co też daje 800 zł ... No ale o Ibasso mamy już sporo inf i polską dystrybucję ... jednak ładny ten Cayin i bateria dłużej 3ma eh znów dylemat 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższy to fakt i nie mało bo jakieś 1000 zł ale stokowy ma już dziurkę 4.4mm balans a do dx'a220 trzeba zakupić moduł co też daje 800 zł ... No ale o Ibasso mamy już sporo inf i polską dystrybucję ... jednak ładny ten Cayin i bateria dłużej 3ma eh znów dylemat
No szczerze mówiąc nawet z amp8 i tak zyskujesz bo masz dwie troche inne sygnatury. Przejsciowke z balansu 4.4 na 2.5mm tez zawsze mozna zamówić. Wygodniej jest sie trzymac jednego "standardu" ,ale nie zawsze sie da.
Jakis czas temu byly zapisy na tour cayina na headfi, ale chy A juz zamkneli listę

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Loke13 napisał:

No szczerze mówiąc nawet z amp8 i tak zyskujesz bo masz dwie troche inne sygnatury. Przejsciowke z balansu 4.4 na 2.5mm tez zawsze mozna zamówić. Wygodniej jest sie trzymac jednego "standardu" ,ale nie zawsze sie daemoji6.png.
Jakis czas temu byly zapisy na tour cayina na headfi, ale chy A juz zamkneli listę

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe czy lub kiedy to się w PL pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Loke13 napisał:

Pewnie nawet jak sie pojawi to w zaporowej cenie . N8 tez jest zdrowo "przeliczony" w jednym ze sklepów

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

HAhaHAha 🤣😂 17 koła to dowalili marżę se sobie heh. Myślę że nie jeden chciałby mieć 50-65% zysku od swojego produktu czy usługi...

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak 17k to taki skok na kasę, to zamawiajcie śmiało zza granicy, gdzie cena katalogowa to 4000 usd, co w przeliczeniu daje 15 400 zł, pomnóżcie to przez 1,30 na VAT oraz cło na elektronikę i macie piękne, atrakcyjne 20 koła bez Polskiej gwarancji. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak 17k to taki skok na kasę, to zamawiajcie śmiało zza granicy, gdzie cena katalogowa to 4000 usd, co w przeliczeniu daje 15 400 zł, pomnóżcie to przez 1,30 na VAT oraz cło na elektronikę i macie piękne, atrakcyjne 20 koła bez Polskiej gwarancji. 

 
Wystarczy zamówić z Francji za 3 tys euro i wychodzi Ci mniej niz 13k . To dalej niecały tysiąc euro niz 17tys zlotych

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rev napisał:

Panowie, jak 17k to taki skok na kasę, to zamawiajcie śmiało zza granicy, gdzie cena katalogowa to 4000 usd, co w przeliczeniu daje 15 400 zł, pomnóżcie to przez 1,30 na VAT oraz cło na elektronikę i macie piękne, atrakcyjne 20 koła bez Polskiej gwarancji. 

 

Mhm, chyba nie bardzo. 

Na Amazonie od oficjalnego sklepu Cayin, cena to 3000€. Czyli jakieś 4000 zł mniej niż w audiomagic. 

 

https://www.amazon.de/dp/B07PCTWHTS

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakaś promocja. Cena katalogowa to 4000 usd i od tej ceny liczymy marżę dla dystrybutora oraz sklepów. 

Należy jednak pamiętać, że zawsze jest możliwość negocjacji ceny w sklepach, więc nie sądzę żeby cena jakoś odbiegała, a mamy polską gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rev napisał:

To musi być jakaś promocja. Cena katalogowa to 4000 usd i od tej ceny liczymy marżę dla dystrybutora oraz sklepów. 

Należy jednak pamiętać, że zawsze jest możliwość negocjacji ceny w sklepach, więc nie sądzę żeby cena jakoś odbiegała, a mamy polską gwarancję.

Raz jeszcze : nie.

 

Od początku cena detaliczna to ok. 

3300$ / 3000 €. 

Obserwowałem go od premiery i po dziś dzień jest to samo. 

 

I to cena detaliczna - czyli uwzględniająca marże dla dystrybutora i sklepu. 

 

Jak się człowiek postara to znajdzie drożej oczywiście. 

Niemniej w UK to samo

https://www.advancedmp3players.co.uk/shop/Balanced_Audio.461/Cayin.663/CAYINN8/Cayin_N8_Master_Quality_Digital_Audio_Player.15294.html

 

A znając ten sklep można spokojnie z 5-10% zniżki jeszcze ugrać. 

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, 3300 usd, nie 4000 usd, muszę mieć jakieś błędne dane. 

W każdym razie, cena się właśnie zmieniła, bo faktycznie trochę przestrzelona. Dodatkowo, tak jak pisałem wyżej, zawsze idzie się dogadać ze sklepem.

Problem w marży jest jeszcze taki, że N8 jest oferowany do dealerów w kraju, więc oni też muszą mieć swoją marżę. 

3300 usd + vat i cło to i tak wychodzi jakies 16 500 zł. Klient, zamawiając z Amazona oczywiście tego Vatu i cła nie płaci, ale dystrybutor, ściągający Cayina z Chin już tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko teraz pytanie czy francuski, niemiecki albo angielski dealer jest zwolniony z opłat? Tam sklep potrafi trzymac sugerowana cene. To samo tyczy sie cayin n6II .cena w preorderze ,ktora wrzucal all jest atrakcyjna ,ale dalej detaliczne 5900 to nijak nie wychodzi 1100e

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rev napisał:

Nigdzie nie napisałem, za ile Cayin im je sprzedaje. Napisałem, jak wygląda kwestia dystrybucji w Polsce, niestety, taki mamy klimat. 
 

Taki mamy klimat że to dziki kraj i chce się zarobić już, teraz, natychmiast a klietn traktuje się jak by nadal żył on w czasach komuny i nie mógł nic sprowadzić i musiał kupić u nas...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient może kupić gdzie mu się podoba. Dla dystrybutora, który musi opłacić cło oraz vat, koszty prowadzenia działalności, pracowników

oraz koszty marketingowe i serwisowe, rozprowadzić towar po sklepach aby produkt był do kupienia w wielu miejscach w kraju, a nie tylko w jednym itp itd. Najłatwiej oczywiście narzekać, ale jakbyście zobaczyli cyferki jeżeli chodzi o koszt zakupu takiego odtwarzacza dla dystrybutora, dostarczenie do zewnętrznych sklepów, wysyłki serwisowe itp to byście zobaczyli, że ze ściąganiem z klientów kasy ma to niewiele wspólnego. 

Do narzekania pokroju "Panie, za granico taniej" już każdy z tej branży przywykł. Nikt Wam nie broni zamawiać sprzętu zza granicy. Takie podejście zaowocuje tym, że za kilka lat o odsłuchach sprzętu w sklepie przed zakupem będziecie mogli pomarzyć, bo te sklepu upadną, ale cóż zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient może kupić gdzie mu się podoba. Dla dystrybutora, który musi opłacić cło oraz vat, koszty prowadzenia działalności, pracowników
oraz koszty marketingowe i serwisowe, rozprowadzić towar po sklepach aby produkt był do kupienia w wielu miejscach w kraju, a nie tylko w jednym itp itd. Najłatwiej oczywiście narzekać, ale jakbyście zobaczyli cyferki jeżeli chodzi o koszt zakupu takiego odtwarzacza dla dystrybutora, dostarczenie do zewnętrznych sklepów, wysyłki serwisowe itp to byście zobaczyli, że ze ściąganiem z klientów kasy ma to niewiele wspólnego. 

Do narzekania pokroju "Panie, za granico taniej" już każdy z tej branży przywykł. Nikt Wam nie broni zamawiać sprzętu zza granicy. Takie podejście zaowocuje tym, że za kilka lat o odsłuchach sprzętu w sklepie przed zakupem będziecie mogli pomarzyć, bo te sklepu upadną, ale cóż zrobić.

 
Dobrze że za granica prowadzą sklepy charytatywnie i stać ich na to żeby dokładać z własnej kieszeni

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rev napisał:

Klient może kupić gdzie mu się podoba. Dla dystrybutora, który musi opłacić cło oraz vat, koszty prowadzenia działalności, pracowników

oraz koszty marketingowe i serwisowe, rozprowadzić towar po sklepach aby produkt był do kupienia w wielu miejscach w kraju, a nie tylko w jednym itp itd. Najłatwiej oczywiście narzekać, ale jakbyście zobaczyli cyferki jeżeli chodzi o koszt zakupu takiego odtwarzacza dla dystrybutora, dostarczenie do zewnętrznych sklepów, wysyłki serwisowe itp to byście zobaczyli, że ze ściąganiem z klientów kasy ma to niewiele wspólnego. 

Do narzekania pokroju "Panie, za granico taniej" już każdy z tej branży przywykł. Nikt Wam nie broni zamawiać sprzętu zza granicy. Takie podejście zaowocuje tym, że za kilka lat o odsłuchach sprzętu w sklepie przed zakupem będziecie mogli pomarzyć, bo te sklepu upadną, ale cóż zrobić.

 

Każdy prowadzący własną działalność wie jak ciężko jest się utrsymać na powierzchni w naszym kraju lecz marże w naszych sklepach są wyższe bo skoro mogę utargować na dobrej butli alkoholu w markecie 40% a w sklepie z elektroniką 20-30% a sklep nadal przecież nie daje mi nic za free to chyba coś tu jest nie tak, albo inne branże się nie cenią bo nie mają aż takich narzutów 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marża też jest mocno uzależniona od wolumenu sprzedaży. Podzespoły komputerowe to znacznie niższa marża i tysiące razy większy wolumen sprzedaży.

W każdym razie, ta rozmowa zmierza w nicość, każdy ma swoją rację. Ja po paru latach pracy w branży od środka mam swój pogląd na tą całą sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności