Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe 1500-2000 zł


Wisting

Pytanie

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, jako to mój pierwszy wpis.

Szukam szczegółowo grających słuchawek dokanałowych w zakresie cenowym 1,5-2K zł. Chodzi mi o naturalnie grające doki, bez szczególnie podbitego basu i kłującej góry. Ale jednocześnie ze słyszalnymi mikrodetalami. Wśród modeli w necie są np. hybrydy Dunu DK-3001 Pro, iBasso O4 czy Orivetti OH500. A na Thomannie znalazłem jeszcze InEar Stage Diver SD-3 (i SD-2), Earsonics Velvet Pro i ES3. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, oprócz FLC 8, bo te miałem. Dzięki.

Muzyka słuchana to rock, progresywny, indie, dużo kobiecego wokalu, elektronika.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 20.09.2020 o 09:56, Wisting napisał:

Oj już dawno nie mam. Teraz są Andromeda i Solaris. Czyli armatury i hybryda.

Ponieważ jestem na etapie szukania IEM'ów do DX160, pozwolę się podpiąć ;)

Mógłbyś krótko napisać coś o Dunkach 3001 PRO ?

Co skłoniło Cię do ich zastąpienia Andromedami ?

 

Myślę o nich ale nie ma gdzie posłuchać czy nawet "pomacać", niestety 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie podoba mi się chińskie podejście do robienia słuchawek w wersji dźwiękowej V - czyli dudniący bas i świszcząca góra, a w środku pusto. Andromedy robią to (dla mnie) delikatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy generalizowałbym, że jest jakieś "chińskie podejście". Moondropy Bless są strojone wg ich krzywej, bas mają niesamowicie kulturalny. FH7 na referencyjnym filtrze też w żaden sposób nie biją basem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie podoba mi się chińskie podejście do robienia słuchawek w wersji dźwiękowej V - czyli dudniący bas i świszcząca góra, a w środku pusto. Andromedy robią to (dla mnie) delikatniej.

Bardzo dziękuję. Krótko i na temat - o to chodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, cardio napisał:

Ponieważ jestem na etapie szukania IEM'ów do DX160, pozwolę się podpiąć ;)

Mógłbyś krótko napisać coś o Dunkach 3001 PRO ?

Co skłoniło Cię do ich zastąpienia Andromedami ?

 

Myślę o nich ale nie ma gdzie posłuchać czy nawet "pomacać", niestety 🙃

Dunu dk3001 pro i dx160 to świetna synergia. Nie ma tam ani dudniacego basu ,ani świadczącej góry. Polecam sprawdzić bo to naprawdę bardzo dobre połączenie  Kolega @Wisting pisał raczej ogólnikowo o chińskich producentach dokow

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie iBasso skończyło się na DX90. Im dalej, tym gorzej. DX 150 był gniotem, a DX 220 grzał się przy odtwarzaniu i tracił baterię w kilka godzin. W życiu. Zresztą dysksusja jest akademicka, bo głównie słucham na Solarisach, a to inna półka cenowa.

Edytowane przez Wisting
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Wisting napisał:

iBasso skończyło się na DX90. Im dalej, tym gorzej. DX 150 był gniotem, DX 220 grzał się przy odtwarzaniu i tracił baterię w kilka godzin. W życiu.

Nie można mieć wszystkiego 😉. Ja nie narzekałem ani na dx150,ani na dx220,a tym bardziej na dx160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

220 niestety się nie sprawdził, nawet na najmniejszym gaine bateria leciała w moment. A 150 to był u mnie najgorszy zakup w 2018 roku, nie zgrał się kompletnie z niczym, nawet po wymianie modułu na inny. Więc do marki nie mam pociągu, wolę Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma się co dziwić. Prądożerny procesor, system i przetwornik, do tego dużo mocy także bateria leci. To praktycznie problem wszystkich dapow na androidzie. Sony ma swój urok,ale też nie do wszystkiego pasuje. Wszystko zależy od gustu, oczekiwań i synergii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest trochę akademicko hehe.

Ponad 20 lat zabawy z DAP’ami pokazuje mi że wszystko zależy od zgrania synergii słuchawek z odtwarzaczem w funkcji preferencji słuchacza. Niestety przechodziłem już poszukiwania w stylu kupowania i sprzedawania bo niestety nie ma gdzie posłuchać różnych IEM’ow a czytanie recek powoduje coraz większy zamęt.

Szukam czegoś co mi zagra delikatną V’ką z szeroką sceną i świetną rozdzielczością.

Tęsknię za czasami kiedy było kilku świetnych producentów a nie bazylion chińskich „speców” od IEM’owej mody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, cardio napisał:

Szukam czegoś co mi zagra delikatną V’ką z szeroką sceną i świetną rozdzielczością.

No to dk3001 pro jak najbardziej powinny się podobać😉. Z dx160 to naprawdę fajne polaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No to dk3001 pro jak najbardziej powinny się podobać. Z dx160 to naprawdę fajne polaczenie

Na chwilę obecną do nich skłaniam się najbardziej.
Szukam jeszcze jakichś zdjęć z nimi w uszach. Ciekaw jestem czy leżą płasko w małżowinie czy „sterczą” z ucha.
Nie ma ich praktycznie na wtórnym rynku ....Ciekawe czy tak mało sprzedanych czy takie dobre ?

Nawiasem mówiąc w DX160 przeszkadza mi jedynie Android
Na razie gra mi z DT 770 pro 80Ohm bardzo fajnie, tylko odrobinę basu bym dodał.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

5 minut temu, Loke13 napisał:

Był czas ,że było kilka u nas w komisie. W tym między innymi mojeemoji6.png. Wg mnie w cenie do 2k ciężko o coś lepszego. Jeśli chodzi o ergonomię to kwestia indywidualna,ale nie powinno być problemu. Są stosunkowe niewielkie jak na ilość przetwornikow. Dunu zrobiło wyraźny postęp od regularnej wersji dk3001 i nowsze modele jak dk3001 pro, dk2001 czy dk4001 siedzą naprawdę fajnie w uchuemoji6.png.

 

Edit:

Tutaj @Methuselah w wątku Dunu wrzucił kilka zdjęć i słów porównania 😉

https://forum.mp3store.pl/topic/78970-fanklub-dunu/page/14/



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
 

Dzięki wielkie ale już wcześniej przeleciałem cały ten wątek. Niestety zdjęcia się nie wszystkie otwierają. Żadne z uszami ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

2 godziny temu, Loke13 napisał:

No to dk3001 pro jak najbardziej powinny się podobać😉. Z dx160 to naprawdę fajne polaczenie

Świetne słuchawki, ale jednak nie nazwałbym ich Vką (może naprawdę delikatną), co prawda nie słuchałem długo, ale wydawały mi się równe, z bardzo dobrymi technikaliami. Nie wiem natomiast czy sam nie poszedłbym bardziej w Dunu 2001 - tutaj basik już czuć bardziej, ale dalej bez negatywnego wpływu na inne pasma. Do 2000 zł fantastyczne są również np. Ibasso IT04, ISN H40, Fiio Fh7 (z tych, które słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dk2001 to trochę większy fun. Też fajnie zgrywają się z dx160 ,ale mimo wszystko wg mnie dk3001 pro z dx160 to pod względem sceny i detalu dużo lepsza opcja. Imho to dla mnie jeden z lepszych dapow pod względem synergii do tych doków i o ile z innymi dapami ,czasem brakowało mi basu ,tak tutaj było naprawdę dobrze. It04 również fajnie grają ze 160 ,ale dla mnie osobiście kabel do wymiany. Na stoku bylo za ostro

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Możesz odpalać do Mango Playera, pozbywasz się wtedy zbędnych dodatków.

Ja jestem trochę purystą w temacie grajków. Lubię jak w nim nie ma nic oprócz sterowania muzyką bo i tak słucham tylko z karty a nie z sieci. Wszystkie dodatki to dla mnie tylko spowalniacze systemu...

DX160 na szczęście gra świetnie wiec resztę mu wybaczam :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności