Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe 1500-2000 zł


Wisting

Pytanie

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, jako to mój pierwszy wpis.

Szukam szczegółowo grających słuchawek dokanałowych w zakresie cenowym 1,5-2K zł. Chodzi mi o naturalnie grające doki, bez szczególnie podbitego basu i kłującej góry. Ale jednocześnie ze słyszalnymi mikrodetalami. Wśród modeli w necie są np. hybrydy Dunu DK-3001 Pro, iBasso O4 czy Orivetti OH500. A na Thomannie znalazłem jeszcze InEar Stage Diver SD-3 (i SD-2), Earsonics Velvet Pro i ES3. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, oprócz FLC 8, bo te miałem. Dzięki.

Muzyka słuchana to rock, progresywny, indie, dużo kobiecego wokalu, elektronika.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Wisting jeśli nie przeszkadza ci aplikacja głęboko w uchu (co vwymaga przyzwyczajenia) to zdecydowanie poleciłbym Etymotic ER4XR

Shozy Starr II też mam i generalnie problem polega tu na tym, ze dla inszego poziom sopranów jest tu referencyjny, dla mnie z kolei podbity. Nie wiem więc czy kupowanie ich w ciemno to nie byłoby zbyt duże ryzyko dla ciebie skoro zwracasz uwagę na "kłujące soprany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi. O Etach słyszałem, że są trudności z aplikacją, ale jak napisał Inszy, co ucho to inaczej. A zna ktoś może te Earsoniki? Na ich stronie mają model ES3 2019 za 400 Euro. Kompletnie ich nie znam. FH7 też warte rozważenia. Podobno niemal nie ustępują Andromedom.

http://www.earsonics.com/store/produit/es3/

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Immo andromedy będą jeszcze bardziej ci pasować są naturalne w swoim brzmieniu choć maja braki. A fh7 to inna tonalność neutralna detaliczna tak że zęby mogą boleć.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Najner napisał:

Dobrze by też było jakbyś napisał jakie będzie źrodło dźwięku oraz czego oczekujesz po następcy FLC8 - będziemy wiedzieli trochę więcej o Twoich upodobaniach.

A&K SR15 Norma plus kabel hybrydowy zbalansowany od Forza Works (MMCX).

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Wisting napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. O Etach słyszałem, że są trudności z aplikacją, ale jak napisał Inszy, co ucho to inaczej. A zna ktoś może te Earsoniki? Na ich stronie mają model ES3 2019 za 400 Euro. Kompletnie ich nie znam. FH7 też warte rozważenia. Podobno niemal nie ustępują Andromedom.

http://www.earsonics.com/store/produit/es3/

 

Znam Earsoniki, ES3 mam 2 egzmeplarze, jeden 2019 i jeden wcześniejszy. Różnica w kolorze obudów i futerale. Brzmieniowo to samo. Velvety miałem. Velvety trzeba trochę uważać z górą, źródło z czystą górą potrzebne. W ES3 nie ma tego problemu. Generalnie brzmieniowo bardzo spójne, nic nie gryzie, duża przestrzeń, sporo detalu, ale takiego niewymuszonego podciągniętą górą. Dół mocny, ale raczej na zasadzie niskoschodzącego basu niż przez jego podbicie. FLC przy nich grały bardzo cyfrowo. Trochę się dziwię, że przy takich założeniach wstępnych Koledzy polecają Ety. Bo mam wrażenie, przynajmniej po opisie w poście pierwotny, że to całkowicie inne granie niż szukasz. Ale to co kto lubi. Andromedy z górą też trzeba trochę powalczyć, bo wszystko można o nich powiedzieć, ale nie że mają spokojną górą. Poza tym to trochę nie ten przedział cenowy.

Poza tym, mam wrażenie, że jeden pisze o chlebie drugi to widzi jako wodę, pomieszane są pojęcia neutralność z naturalnością. Każdy tutaj coś innego rozumie przez te określenia. 

 

EDIT

Nie wiem skąd jesteś, bo może byłaby szansa posłuchać ES3. Dla mnie ES3, to taki czarny koń stawki. Niepozorne, mało kto zwraca na nie uwagę, a tu niespodzianka.... Przestrzeń na tym poziomie w dokach, to może W K3003, albo w iSine. Innych w akceptowalnych cenach, prezentujących taki poziom w prezentacji przestrzeni nie znam. Albo nie dane mi było na takie trafić.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Najner napisał:

Git, a upgrade'u w którą stronę po FLC oczekujesz? Co w nich byś poprawił?

W FLC dźwięk dobry tylko ze srebrnym kablem, bo stockowy był taki sobie. Ponadto dziwne wtyki 0,74 mm nie pozwalające na wymianę zamiennika. I upie..ść malutkich filtrów (na moje duże ręce). Z 36 ustawień słuchałem w zasadzie na jednym Red_Gray-Black. Więc reszta to była tzw. overkill.

 

@SlawekR No to muszę poczytać o ES3 w takim razie. Niestety do Krakowa mam trochę daleko.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z 36 ustawieniami w FLC to jest tak że są super, ale i tak używasz tylko jednego, zazwyczaj najbardziej standardowego. Czyli równie dobrze mogłoby ich nie być, bo mało kto z tego korzysta. Mnie w FLC nie podobało się brzmienie jako całość, niby ok, ale jednak takie nieklasowe, żeby nie napisać byle jakie. Nie wiem jak to określić, ale nie miałem poczucia obcowania z dźwiękiem wysokiej klasy. Wręcz przeciwnie, cały czas na myśl przychodziła mi najtańsza chińszczyzna. Jakbym nie kombinował, nie udało się.

Jeśli chodzi o moje ES3 jedne są u mnie, drugie tymczasem we Wrocławiu. Ale to też stan mocno przejściowy, bo wybierają się na Śląsk. Dlatego pytałem skąd jesteś.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warszawa. Koszt ES3 ze strony producenta wychodzi 445 Euro z wliczoną dostawą. Co ciekawe ma je jeszcze eglobalcentral, ale opinie o tym sklepie są nienajlepsze.

A zna ktoś może Campfire Audio Nova? Też by się łapały w limicie: https://www.audiomagic.pl/przewodowe-2/campfire-audio-nova?from=listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, retter napisał:

Immo andromedy będą jeszcze bardziej ci pasować są naturalne w swoim brzmieniu choć maja braki. A fh7 to inna tonalność neutralna detaliczna tak że zęby mogą boleć.

pisane mobilnie
 

Mi totalnie się nie spodobały, ale z punktu widzenia ilości i obszerności basu i denerwowała mnie ilość sybilantów.

Wymienne filtry za wiele też nie dawały.

Andro super zrównoważone granie (choć bas też mi nie odpowiadał do końca). 

Jeżeli miał bym wybierać pomiędzy FH7, a Andro zdecydowanie Campfire (tylko cena wyższa).

Zapomniałem dopisać. Źródło AK SE100. 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuję pożyczyć za kaucją na powiedzmy tydzień. Mój pierwszy kontakt z FH7 był: "jakie cudowne granie, skrojone dokładnie podemnie". Po tygodniu zmieniłem zdanie zaczęły mnie męczyć i cieszę się, że nie kupiłem FiiO bo już na 99% leżały by w komisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, retter napisał:

@Wisting masz AM i mp3s na miejscu oba sklepy oferują markę campfire, podejdź sam posłuchaj to najlepsze rozwiązanie.

pisane mobilnie
 

Z mp3store sklepem jest tak, że często nie ma czego posłuchać, bo... pojechało w odsłuchy. Andromedy tam sprzedawca wycenił na 3800. Ale FH7 rzeczywiście sprawdzę (jak będą). Kurdę, mieli CA Jupitery potestowe i niestety już poszły.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wisting

Tylko, że napisałeś na początku: "Chodzi mi o naturalnie grające doki, bez szczególnie podbitego basu i kłującej góry". Mi osobiście się to gryzie z FH7. Choć oczywiście mogą się podobać są różne gusta. Weź moja radę do serca i nie kupuj po krótkim odsłuchu tylko pożycz do domu i weź to na spokojnie. Jak by na to nie patrzeć to prawie 2k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EDIT: byłem, posłuchałem, FH7 jednak nie dla mnie, Earsoniki też nie - żeby one MMCX miały, a tak.... Wybór padł więc na Dunu Dk-3001 Pro. Wątek do zamknięcia poproszę.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.10.2019 o 09:46, Wisting napisał:

Szukam szczegółowo grających słuchawek dokanałowych w zakresie cenowym 1,5-2K zł. Chodzi mi o naturalnie grające doki, bez szczególnie podbitego basu i kłującej góry.

 

Rozglądam się za podobnymi, w podobnym budżecie. Powtarzają się OH500 (brak dostępności), dk3001. Wybrałeś pro. Masz je do tej pory, czy jednak znalazłeś inne, bliższe gustom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności