Skocz do zawartości

lg v40


Rekomendowane odpowiedzi

jak i tak potrzebujesz telefonu to jest to sensowne rozwiązanie... czasami możesz spotkać się z ludźmi krytykującymi LG za ilość obróbki cyfrowej której poddawany jest sygnał... ale odpowiednia aplikacja / rom to 'przywraca do normalnego' 

 

nawet jeżeli v40 jest 'milszy w użytkowaniu' to wciąż można się kłócić co jest lepsze pod względem czysto dźwiękowym - sens jest taki że jeżeli ktoś i tak potrzebuje telefonu nowego to jest to sensowne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sar44 napisał:

Witam jak w temacie jaki poziom prezentuje lg v40 w stosunku do typowych dapów Fiio serii x ,m  lub  Ibasso serii dx , Shanling serii m .Czy lepiej w tej samej cenie brać jakiś dap.

 

Z góry dzięki.

 

Jak potrzebujesz DAPa, kup DAPa, po co kombinować? Natomiast jeśli potrzebujesz telefon to V40 będzie ok, przy czym V30 będzie jeszcze bardziej ok, jeśli chodzi o stosunek możliwości do ceny. Jakość dźwięku na wyjściu słuchawkowym między V30 a V40 będzie identyczna. V40 za to będzie mieć słabszą baterię i trochę lepszy aparat.

 

7 minut temu, whero napisał:

jak i tak potrzebujesz telefonu to jest to sensowne rozwiązanie... czasami możesz spotkać się z ludźmi krytykującymi LG za ilość obróbki cyfrowej której poddawany jest sygnał... ale odpowiednia aplikacja / rom to 'przywraca do normalnego' 

...

 

Aplikacje pomijające mikser systemowy, owszem. Nawet Tidal to robi. Ale na ROMy do V40 to bym nie liczył. Nic sensownego się nie znajdzie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sar44 napisał:

Witam jak w temacie jaki poziom prezentuje lg v40 w stosunku do typowych dapów Fiio serii x ,m  lub  Ibasso serii dx , Shanling serii m .Czy lepiej w tej samej cenie brać jakiś dap.

 

Z góry dzięki.

 

DAP w cenie V40? Dźwiękowo każdy rozjedzie go walcem...

Ale powiem Ci coś może dla niektórych szokującego: nawet FiiO M3K za 300 zł gra w bezpośrednim porównaniu lepiej od tego słabiutkiego portable  entry level daca ess w LG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sar44 No tak ale  z drugiej strony jak miałbyś znaleźć najlepiej grającego smartfona z wyjściem jack to to bylby LG lub Note lub starszy jajfon

Także czytaj też ze zrozumieniem, po prostu DAP za 2 tys i smartfon za 2 tys oferują diametralnie różną jakość dźwięku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

@sar44 No tak ale  z drugiej strony jak miałbyś znaleźć najlepiej grającego smartfona z wyjściem jack to to bylby LG lub Note lub starszy jajfon

Także czytaj też ze zrozumieniem, po prostu DAP za 2 tys i smartfon za 2 tys oferują diametralnie różną jakość dźwięku 😉

Który niby note? 

Samsung od dłuższego czasu nie chwali się swoim audio. 

Jest oppo, vivo i najlepsza muzyczna seria czyli meizu w wersji pro. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sar44 napisał:

Czy będzie jakaś poprawa mam nietypowy telefon zte axon 7 mini na  lg v30.

Będzie, miałem Axona 7 mini a teraz mam duet G7 Thinq/ V30. Jest i to spora różnica zarówno dźwiękowa jak i obsługa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sar44 napisał:

Czy będzie jakaś poprawa mam nietypowy telefon zte axon 7 mini na  lg v30.

Nie taki nietypowy, ja się przesiadłem z Axona 7 Mini, najpierw na Meizu Pro 5, a potem na LG V30.

 

Axon gra na podobnym poziomie co V30 bez włączonego 'hifi quad dac'. Głównie tak słucham V30, bo mi się lepiej zgrywa z senferami DT6 (bliższa scena, pełniejsza średnica, mniej "planktonu" - jakoś mi bardziej pasuje do odsłuchów "w terenie"). Dopiero jak podłączę inne słuchawki (w domu), to włączam 'hifi quad dac'.

 

Meizu gra na podobnym poziomie co V30 z włączonym 'hifi quad dac'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

OK, a sprawdził/sprawdzał?

Bo ja to wiem z autopsji a nie wydawania mi się...

 

Z jakiej autopsji? Może konkrety jakieś ...

 

Moje wydawanie się to V30 u mnie od 3-4 miesięcy i kilka grajków w okolicach tej ceny co podałeś.

Np. Shanling M0, Xduoo X3, ten cały Fioo M3K i jeszcze kilka innych.

Wszystko to podobne sq, sygnatury tylko inne.

Tyle w temacie.

 

5 godzin temu, blueme napisał:

po prostu DAP za 2 tys i smartfon za 2 tys oferują diametralnie różną jakość dźwięku

Z tym się jedynie mogę zgodzić. Ale to nic odkrywczego ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który niby note? 
Samsung od dłuższego czasu nie chwali się swoim audio. 
Jest oppo, vivo i najlepsza muzyczna seria czyli meizu w wersji pro. 
 
 
 
To ,ze się nie chwali nie znaczy ,ze nie gra. Sprawdz .s8s9,s10 czy note8, note9. Wiele nie ustępuje, jesli wogole serii v od lg. Lg ma najmocniejszy wzmacniacz,ale w Ten z Samsungow też daje rade

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

 

Z jakiej autopsji? Może konkrety jakieś ...

 

Moje wydawanie się to V30 u mnie od 3-4 miesięcy i kilka grajków w okolicach tej ceny co podałeś.

Np. Shanling M0, Xduoo X3, ten cały Fioo M3K i jeszcze kilka innych.

Wszystko to podobne sq, sygnatury tylko inne.

Tyle w temacie.

 

Z tym się jedynie mogę zgodzić. Ale to nic odkrywczego ...

 

daj spokój nie ma sensu się o to spierać, po prostu ty wiesz swoje  ja wiem swoje ;)

dla mnie cała linia LGków z ESS jest przereklamowana jako alternatywa dla DAPa - nikomu bym z czystym sumieniem, nie powiedział: "..nie wiesz jak już masz LG, to sobie daruj zakup DAPa, bo osiągnąłeś właśnie dźwiękową ekstazę" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note9 i LG V30 grają na podobnym poziomie i ich jakość granie jest porównywalna.

Prezentują oczywiście inne brzmienie.

Do wiadomości niedowiarków, mam N9 i V30.

2 minuty temu, blueme napisał:

nikomu bym z czystym sumieniem, nie powiedział: "..nie wiesz jak już masz LG, to sobie daruj zakup DAPa, bo osiągnąłeś właśnie dźwiękową ekstazę" ;)

 

Tego to ja też bym nie powiedział. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirował mnie ten temat do krótkiego porównania kilku zabawek w domu i tak w starciu Note 8 vs Note 9 vs iPad Air. Tylko ipad zagrał z Solarisami OK, przede wszystkim bardzo minimalny szum. Samsungi, które posiadam do czułych IEMów kompletnie się nie nadają.

Kusi mnie teraz sprawdzić dziurkę w V30 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirował mnie ten temat do krótkiego porównania kilku zabawek w domu i tak w starciu Note 8 vs Note 9 vs iPad Air. Tylko ipad zagrał z Solarisami OK, przede wszystkim bardzo minimalny szum. Samsungi, które posiadam do czułych IEMów kompletnie się nie nadają.
Kusi mnie teraz sprawdzić dziurkę w V30
Do solarisow ciężko znalezc dapa, który by nie szumial, więc nie dziwne że samsungi szumią. Not8 i note9 mają całkiem sporo mocy jak na telefon. Mi z it04 nie szumialy, a np m11 potrafil syczec

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sar44 napisał:

To lepiej zostawić axona za mały progres.

Jak możliwość porównać oba to warto to zrobić i na własne uszy usłyszeć / nie usłyszeć różnice. Moje zdanie warto, a ty sam najlepiej nausznie się przekonać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności