Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Next step stacjonarnie dla mnie - jakieś propozycje?


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Nosi mnie. Chciałbym chyba coś zmienić i dojść do momentu kiedy powiem sobie że już jest OK.

Taki stan osiągnąłem na razie w mobilnym - SP1000M + KSE1200 jest dla mnie moim end-game a w razie czego gdy zachce mi się jednak trochę innego grania to siadam do Andromed. 

Zestaw bardzo OK i taki mi pasuje.

 

Teraz czas na upgrade stacjonarny. Przy czym tutaj mam taką konfigurację:

- słuchawki zamknięte - SONY Z1R - jakieś 30-40% słuchania na nich. Pozostają i są moim end-game dla zamkniętych. Czyli szukamy synergii pod nie.

- 70% grania to jednak otwarte (kiedy mogę) i tu mam Clear. Lubię je bardzo ale zastanawiam się ostatnio czy one nie stają się lekko wąskim gardłem u mnie. Czyli rozważam ewentualną zmianę.

 

Tor:

- po USB 

- RME ADI-2 DAC FS - cenię sobie jego neutralność i dużą możliwość konfiguracji wraz z EQ. Rzadko z tego korzystam ale np podciągam nim dźwięk pod lepsze granie DarkVoice. Wg mnie ten DAC/AMP jest świetnie wyceniony i gra bardzo w moim stylu. Uwielbiam też to, że dobrze ogarnia IEMy. Ma pod nie oddzielną dziurkę i nie ma tam syczenia nawet z Andromedami. Duży plus. Na minus - scena - przez tą neutralność jest dość wąsko. Zaleta i wada na raz :)

- z tego RME jadę do DarkVoice ale ten jest na sprzedaż i nie stanowi żadnego odnośnika tutaj do kolejnego wyboru. Lubię w nim taki ociężały basik i jak chcę odejść od neutralności to na chwilę dla fun'u słucham w ten sposób. 

- ale zazwyczaj słucham przez XLR -> Pathos Aurium. Ten także już sprzedany bo chcę zrobić krok do przodu. Z Pathosem jest tak, że gra świetnie, poszerza scenę ale czegoś mi nadal brakuje i pewnie już po prostu się osłuchałem.

 

Czyli nosi mnie do zmian, budżet przygotowany w razie potrzeby. A teraz wskazanie jakiegoś kierunku?

RME/DarkVoice i Pathos - do wymiany i teraz patrzymy co się da ciekawego zrobić.

 

ifi iDSD PRO?

Burson C3?

 

A może coś zupełnie innego?  Wezmę wszystko pod uwagę, włącznie z zamianą słuchawek np na D8000, Ether Flow (które?) itp

Jedyne w co nie chcę iść to STAXy. Wystarczają mi KSE1200 jako namiastka elektrostatów i tak chcę to pozostawić.

 

Dla podpowiedzi - mam teraz też HE6SE i tak jak mobilnie grają słabo to z dopiero z Pathos Aurium pokazują pazur. Jednak potrzebują dużo prądu.

Ale muzycznie to jeszcze nie to, dużo mniejszy dla mnie efekt WOW w stosunku do Clear niż np w przypadku Ether Flow.

 

Proponujcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego szukasz w dźwięku? Jakiej muzyki słuchasz? To są najważniejsze rzeczy, pod to się dobiera tor :D

Jest wiele "najlepszych słuchawek", wiele najlepszych wzmacniaczy itd. O ampach pisać nie będę. Niech się wypowiadają ludzie, którzy testowali je konkretnie z Clear lub Z1R, bo synergia jest najważniejsza. Może warto posłuchać tego wzmaka od Pass Labs, to powinien być wysoki poziom, nie ważne co się podłączy.

 

W ciemno i najbardziej uniwersalnym upgradem byłyby Empyreany. One są po prostu "wybitnie bardzo dobre" w każdym aspekcie i raczej przynajmniej dobrze brzmią z większości ampów. I wtedy do nich dopiero szukać odpowiedniego wzmaka, tutaj się nie będę wypowiadał, bo pojęcia nie mam z czym one grają najlepiej.

 

Zakładam, że nie jesteś wielkim fanem symfonii ani koncertów, bo posiadasz i lubisz Z1R :P Już koniec złośliwości - obiecuję. Ale jednak jeśli słuchasz muzyki poważnej, filmowej czy jakiegokolwiek odłamu instrumentalnego to Staxy królują. Wiem, że nie chcesz, ale taka jest prawda. Tylko 007mk1/009/009S potrzebują lepszego wzmocnienia niż 007/727, więc albo trafisz na używki z zagramanicy typu KGSS/może Woo GES ( to są "budżetowe" wybory ) albo szukasz jakiejś opcji, żeby pośrednio z kolumnowego wzmaka je napędzać ( LST / iESL ). Opcją bardziej budżetową będzie pójście w hifimany: może Heki, może Arye. Z tym, że jakość wykonania jest kiepska, więc pałąk może Ci się złamać, albo opaska się zerwie albo kable w driverach postanowią się odlutować czy coś takiego ... 

 

Jeśli rock i metal to topowym wyborem są Abyssy 1266 ( nie muszą koniecznie być TC, CC ani nawet Phi ). Tylko, że tor pod nie to też bardzo droga sprawa, tak jak ze staxami. Każdą zmianę kabla odczujesz dwa razy mocniej niż na innych słuchawkach. No i jak wychodzi nowa edycja to stare tracą na wartości. Możesz też pomyśleć o Brystonie z Ether Flow, całkiem fajne połączenie.

 

Jeśli jakieś większe skupienie na wokalu: Blues, Classic Rock to D8000 albo tyż Empyrean. Ewentualnie LCD3 czy Kennerton Odin. Nie wiem jak grają Throry, nie słuchałem.

 

LCD4 jakoś nie potrafię polecić nikomu. Podobno każdy egzemplarz gra inaczej i są wybitne jednostki, ale nie miałem okazji takiego posłuchać.

Utopie mi się nigdy nie podobały ze względu na scenę, ale podobno jak się podłączy to toru za 50k to scena jest normalnych rozmiarów. Nie wiem, nie mam takiego toru :D Poza tym, dźwiękowo świetne.

 

Zawsze możesz też kupić HD800 i szukać im lampowca i lamp, ale to jest zabawa na długie i zimowe wieczory. Podobnie z T1.

 

 

 

 

 

 

 


 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie blues / rock, czasem ciężej. Ale czasem posłucham zupełnych odskokow w bok - od hip hopu po muzę klasyczną. 

D8000 i Meze są na mojej liście do odsłuchu. Ale teraz chciałbym się skupić na tym co pod nie ma u mnie zagrać.

 

Staxy - będę twardy i pozostanę przy KSE jako namiastka. Szukam czegoś uniwersalnego co po włożeniu w to kasy nie będzie działać tylko z jedną technologia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nicodem napisał:

 

D8000 i Meze są na mojej liście do odsłuchu. Ale teraz chciałbym się skupić na tym co pod nie ma u mnie zagrać.

 

 

naprawdę doradzę dać empyreankom w tym układzie szansę... może chwycić ragnarok'a pierwszej generacji / soundaware p1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem widzę że audionervosa mocno się udziela :D

Przecież będziesz miał Pro IDSD na odsłuch więc taki temat powinien powstać po jego odsłuchu.

Ja ze swojej strony mogę go polecić, wpasował się idealnie w mój gust pokonując takiego Hegla HD30 i Chorda Hugo TT2.

Zgranie czy to z Etherami Flow, Clearami, D8000, Z1R, świetne, zresztą sam posłuchasz.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel WW już masz, więc koniecznie sprawdź go z D8000, jak dla mnie wyraźny progres względem fabrycznego. Jeszcze większa scena, otwartość, energia. Ale potrzebujesz dobrego wzmaka i takim jest Pathos Aurium , ma bardzo dobrą scenę i bardzo dobrą rozdzielczość. Ciężko Ci będzie znaleźć lepszego następce w tym budżecie, jedynie używki, ale tych przed zakupem nie posłuchasz.  Z samym RME i Bursonem C3 takie D8000 czy MEZE, watpie czy zagrają na 50% swoich możliwości, będziesz się kręcił w kółko a tylko przez chwilę będzie Ci się wydawało, że jest jakaś poprawa.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

Zawsze możesz też kupić HD800 i szukać im lampowca i lamp, ale to jest zabawa na długie i zimowe wieczory. Podobnie z T1.

Ja tam po wielokroć wolę HD800 z dobrymi półprzewodnikami, a wszelkie Tesle tym bardziej. W ogóle lampy mnie na słuchawkach po dłuższym czasie odsłuchu irytują. To jest dobry dźwięk na głośniki, gdzie w pomieszczeniu nawet bardzo cichym masz co najmniej 30dB szumu otoczenia, który maskuje to, co mi słuchawka podaje na ucho, i mogę się wtedy cieszyć samymi zaletami lampy, ale to na marginesie.

Ad rem, ogólnie to przerzucanie marek sklepowych, gdzie każda marka ma co najwyżej fragmenty oferty na tor słuchawkowy, to będzie nieustanna karuzela. Po pierwsze dl tego, że mało który sprzęt jest konfigurowalny wewnętrznie, po drugie, że nie ma opcji dostrojenia na życzenie, bo producent rezyduje na innym kontynencie najczęściej i trwałoby to miesiące, a po trzecie - te sprzęty z racji zajmowania się producenta tylko kablami, tylko DACami, czy tylko combami - nie powstają "w kontekście" i nikt nie dba o to, żeby coś z czymś grało, tylko tworzy jakąś brzmieniową tezę, której broni na wszelkie marketingowe sposoby.

Ja mam klientów, którzy mają moje sprzęty od lat, a są to praktycznie całe tory. Ostatni taki kompletowałem jakiś miesiąc, dwa, temu. Gość ma ode mnie wszystko - IC analogowe, kabel symetryczny do HD800, kabel symetryczny do LCD-2, kabel USB, kabel coax i grzebane pod cyfrę i analog DVD. Mówi, że dźwięk idealny. O lampach do słuchawek ma takie samo zdanie jak ja. Słucha sobie z kompa albo z transportu CD, bo DAC ma przełącznik wejść. We wzmacniaczu XLR i jack, więc wetknie sobie wszystko.

W przeciwieństwie do "sklepowiczów", okres dzielący kolejne wzbudzenia zakupowe u moich stałych klientów liczy się w co najmniej kilku miesiącach, częściej latach, a nie występuje średnio co parę tygodni. O stratach związanych ze zmianami sprzętu nie będę wspominał.

Ja tu niczego konkretnego nie polecę, natomiast podałem sposób na "coś innego", gdzie tym czymś innym nie będzie tylko inny klocek czy kabel, ale inny sposób budowania i dopieszczania systemu. Po prostu masz opcję składania postulatów podczas zamówienia, jak i po, a nie tylko godzenia się z tym, co jest dostępne gotowe i niekoniecznie udanych prób usłyszenia tego, co obiecuje sprzedawca lub ulotka.

Poza tym - trzeba być patriotą, a nie kupować z importu tego, czego się nie musi. :) Choćby dlatego, że jak coś nawali, to wizyta w serwisie trwa dni, a nie miesiące. To samo w temacie upgrade'ów. Polskich firm jest całkiem sporo i na innych forach audio są dużo mocniej obecne, pewnie z racji, że tamte fora nie są powiązane z konkretnymi podmiotami handlowymi. Tak, że ten - polecam porozglądać się po szerszym horyzoncie internetowym.

4 minuty temu, dj1978 napisał:

Kabel WW już masz, więc koniecznie sprawdź go z D8000, jak dla mnie wyraźny progres względem fabrycznego.

Jak dla mnie krok w bok - dźwięk jaśniejszy, ale wygładzony przy okazji, żeby nie powiedzieć - wypolerowany. Wolę fabryczny, bo ma dla mnie lepiej wyczuwalną teksturę, a przy tym gra ciemniej, soczyściej. Przy czym WW nie wycina tych informacji, tylko podaje je w sposób mniej mnie przekonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Burek C3 to chyba jednak lepszy sprzęt od RME ADI-2?

Z tego co piszą to sygnatura podobna, C3 ma ma raczej lepszą scene. Nie raz się można było przekonać, że combo nie zagra na tym poziomie co AMP+DAC (biorąc pod uwagę ten sam budzet)

7 minut temu, majkel napisał:

 fabryczny, bo ma dla mnie lepiej wyczuwalną teksturę, a przy tym gra ciemniej, soczyściej. 

to mnie właśnie na samym początku uwiodło w D8000. Z czasem preferencje się nieco "skorygowały". Choć nie miałem od początku zarzutów do sceny w D8k, to jednak kable WW zapewniają zdecydowanie większą przestronność w prezentacji brzmienia, zachowując jednak charakter brzmienia Finali. Taki, ze tak powiem "progresywny skok w bok"😉

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, vonBaron said:

@Nicodem widzę że audionervosa mocno się udziela :D

Przecież będziesz miał Pro IDSD na odsłuch więc taki temat powinien powstać po jego odsłuchu.

Ja ze swojej strony mogę go polecić, wpasował się idealnie w mój gust pokonując takiego Hegla HD30 i Chorda Hugo TT2.

Zgranie czy to z Etherami Flow, Clearami, D8000, Z1R, świetne, zresztą sam posłuchasz.

 

@vonBaron oczywiście masz rację. Tak też zrobię - staram się skombinować do odsłuchu ifi oraz C3 ale zerkam też jeszcze w bok na inne rowziązania.

Mam spore oczekiwania względem iFi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NicodemW kwestii słuchawek ja bym pewnie na Twoim miejscu porozglądał się za naszymi (bądź też nieco szerzej - na giełdzie hifi np.) okazjami. Masz Ethery prawie nówki w fajnej cenie, na giełdzie Hifi są Beyery T1v1 (wg mnie lepsze niż dwójki). Staxów piszesz że nie chcesz, ale te 9 co u nas wiszą są w takiej cenie, że gdybym tylko miał co bardziej zasobny portfel - być może wziąłbym je dla samej chęci sprawdzenia. Niemniej jednak nie chciałbym rezygnować ze swojego wzmacniacza, także rozumiem Twoje podejście do sprawy. 

 

Masz ze dwie sztuki AKG K1000 - tylko, że one chyba też wymagają konkretnego wzmacniacza. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethery - wiem że lubię i wiem, że to dobry kierunek dla mnie - rozszerzenie Clear ale chyba jednak kroczek za mało. Napalam się na te D8000 - muszę gdzieś je w końcu krytycznie osłuchać.

Stax - może bym i wziął dla sprawdzenia ale boję się że będzie potem kłopot z odsprzedażą a wiem, że docelowo nie chcę rezygnować z zestawu desktop i ograniczać się tylko do nich.

 

A teraz kolejne pytanie o wzmak - QUESTYLE GOLDEN REFERENCE SYSTEM - ktoś coś?

Zdaje się, że pode mnie lekki przerost formy nad treścią - czy dobrze kojarzę, że moduł CMA800P to w zasadzie tutaj występuje jako baza pod STAXy?

Ale jakby okroić te cudo do combo - CAS192D DAC + 800R pojedyńczy z ewentualnym planem kiedyś dodania drugiego dla balanced?

Powalczy to z ifi idsd pro / Bursonem C3 o których myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nicodem napisał:

Napalam się na te D8000 - muszę gdzieś je w końcu krytycznie osłuchać.

@Thar sprzedaje w dobrej cenie. Sprawdzony kontrahent. Poza tym radzę wziąć właśnie takie z większym przebiegiem, bo moim zdaniem te słuchawki "płyną" z dźwiękiem, a te Thara są takimi, które już popłynęły. :) W sumie miałem problem z uwierzeniem, że to te same słuchawki, jak ich posłuchałem za parę miesięcy ponownie. Nazwijmy to wygrzaniem. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie oczywiście wiem, że nic nie wiem.

 

Po pierwsze Meze i Finale Clear to zupełnie inne granie. Dziwi mnie tylko, że gdzieś czytałem narzekania na za mało basu ze strony Meze. Wg mnie aż momentami go za dużo.

Ale po chwili jest tak że wszystko wydaje się odpowiednio ogarnięte. Kolejny raz przekonuję się, że słuchawki ustawiają dźwięk w 80% pod warunkiem, że źródło jest w miarę OK pod nie podebrane. Później już można lepiej ale skok nie jest aż tak duży w różnicy w graniu. A różnice między dynamikami, planarami itp są olbrzymie i to nie tylko w manierze grania. 

Meze polecam. Jeszcze ta wygoda. Nie miałem wygodniejszych słuchawek na głowie. Tuż obok są Nighthawk Owle.

 

Po drugie i tu robi się ciekawie - najlepiej mi gra Pathos + Meze czyli w ogóle konfiguracja której nie brałem pod uwagę :). Niby powinno być za ciepło i rozlazłe ale o dziwo jest fajnie, dodaje smaczku. Obojętnie co jest źródłem - czy RME czy iFi.

 

IFI bezpośrednio porównane z RME - jest więcej funu z IFI. Znów widać, że RME ma po prostu bardzo, bardzo dobry DAC i mocną neutralność, gorzej ze wzmacniaczem.

Olbrzymim minusem iFi jest u mnie kwestia wyjścia pod IEMy - szumi jeszcze bardziej niż Hugo2. A to prawie dyskwalifikuje go na biurku u mnie bo w sumie dość często siedzę w dokach przy pracy. Ale poza tym to iFi rozgniata RME sekcją wzmacniającą. Te tryby lamp, uniwersalność, wyjście balanced (2.5mm - WHY??) - to jest o duży krok do przodu względem RME.

 

Za to jak spojrzymy na różnice cenowe - RME wymiata. Kropka. Król price-to-performance.

 

I teraz reasumując po 1.5 dnia odsłuchów:

 

Meze największym zaskoczeniem, podobają mi się i basta. Nie tak żebym nad nimi piał ale jest bardzo fajnie. Mogą być docelowymi. Przydałoby się ogarnąć na szybko porównanie z D8000.

 

Zestaw RME + Pathos - broni się o dziwo z ifi iDSD Pro. Pewnie się tutaj pojawi sporo komentarzy, że przesadzam ale przepinając się z Pathosa na ifi bezpośrednio na prawdę wielkiej różnicy nie ma. A konfiguracja którą mam jest w sumie bardziej uniwersalna. Pathos rozwija skrzydła przy planarach, natomiast RME walczy z EQ i genialnym wyjściem od IEM.

 

Słowem - remis u mnie na razie. Jeśli miałbym kupować sprzęt od zera to byłby to ifi bo nadal mi fajniej gra.

Ale wyprzedawać klocki które mam tylko pod wymianę na ifi to na dziś jednak za małe usprawiedliwienie. Nawet jak w dobrej cenie.

Problem z IEM oraz kompletnie zmarnowana opcja ethernet/wifi to dwa największe problemy z ifi dla mnie. Pierwszego się nie przeskoczy.

Drugie - pewnie nadejdzie zmiana z którymś tam firmware. Kurcze to aż prosi się o wsparcie dla Roon, a aplikacja jaką wspierają teraz dla połączeń sieciowych to jakiś koszmar jest. Lepiej było im to ogarnąć samemu.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Compton said:

@Nicodem a nie myślałeś nad Converto MK2 do Aurium?

To bardzo dobre firmowe połączenie.

 

Myślałem o nim wcześniej ale przeważyła trochę opcja lamp w Aurium + jednak więcej opcji co do konfiguracji (EQ, IEM) w RME.

Ostatnia rzecz - nie mam miejsca na biurku na konfigurację Converto + Aurium.

 

 

A i @vonBaron zwrócił mi uwagę na gniazdo 3.5mm w ifi iCAN pro - faktycznie przeoczyłem je i kurcze na nim hiss'u brak.

Ale to kolejne kilka tysięcy więcej... No way.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagiero napisał:

Tak myślałem, że Twój zestaw się obroni. Nie wiem jak idsd ale ican pro to moim zdaniem przeszacowany sprzęt, na rynku jest sporo tańszych wzmaków, które nie są gorsze.

Po prostu wolisz inny dźwięk. Ja tu nie raz widzę zachwyty sprzętami, które dla mnie grają jak zepsute a jeśli nawet nie to, to niczym mnie nie urzekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można
Tak tylko ja właśnie nie mogę w górę :)
Monitor nie pozwala. No głupio ale tak mam.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności