Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

~ 400 pln - nauszne czy pchełki?


zOrg

Pytanie

hej,

 

rozglądam się za drugą parą słuchawek - do odsłuchów przed snem 😄

 

zastanawiam się nad nausznymi lub pchełkami - doki odpadają.

 

sygnatura neutralno-ciepła / ciepła - bez mułowatego basu

 

źródło ES100 / Alien+

 

 

co moglibyście polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

No bo jak tylko na chwilę (5 minut) to pchełki są najlepsze. Nie angażujesz się po prostu jak ja to mówię "słuchniesz" i lulu. Nawet jak pchełki wypadną z uszu to nic się nie stanie. Jak chcesz przed snem posłuchać całej płyty albo czegoś z zaangażowaniem to lepiej już poważniejsze słuchawki (doki też). Wtedy lepiej w nich nie spać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli pchełki to polecam Yinyoo BK2 teraz w bardzo dobrej cenie można je dostać za niecałe 25$. Kabel na mmcx, porządny dźwięk. Wg mnie wygodne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli pchełki to polecam Yinyoo BK2 teraz w bardz?o dobrej cenie można je dostać za niecałe 25$. Kabel na mmcx, porządny dźwięk. Wg mnie wygodne

jak brzmią? - jaki bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na pchelki bardzo porządny. Dość neutralne granie. Nie faworyzuja żadnego pasma. Jak masz kabelki z MMCX to możesz trochę pobawić się, mnie stockowy pasuje. No i kwestia gąbek można pobawić się, jak masz earhooksy też można poprobowac. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy na ile czasu przed snem....Jak chwilę to może i pchełki ale jak chwilę dłużej to może  nauszne ? Może AKG K550 II lub III ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zależy na ile czasu przed snem....Jak chwilę to może i pchełki ale jak chwilę dłużej to może  nauszne ? Może AKG K550 II lub III ? 

Chwilę (20-30 min)

AKG są za duże (małą głowę i uszy) - muszą być typowe nauszne


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Play napisał:

Creative Soundblaster Jam

mam do telefou i jest ok, ale z Alienem to nie posłucham ...

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

No to jak nie duże AKG to może mniejsze - AKG 545.

to już prędzej, ale coś cisza o nich u Nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, marek_m napisał:

Dorzuć parę złotych do B&W 3 S2

Bardzo wygodne, nieduże, ciepło grające i co ważne w łóżku - eleganckie :) 

 

o tym ostatnim, ważnym, punkcie zapomniałem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja całkiem od czapy polecam do poduszki clip-on czyli Ath-ew9. Niebywale wygodne czy pod pierzynę czy pod kaptur na nocnym spacerze. Już ze cztery lata noszę i doceniam. Upolowane tu: na forum- raz za 250, drugie za 350. Moje grają po balansie od Perula: to i książki czemuś lepsze i sny spokojniejsze. I elegancji takoż nie odmówią wiśniowe kapsle z Hokkaido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Lucky-Luke napisał:

A ja całkiem od czapy polecam do poduszki clip-on czyli Ath-ew9. Niebywale wygodne czy pod pierzynę czy pod kaptur na nocnym spacerze. Już ze cztery lata noszę i doceniam. Upolowane tu: na forum- raz za 250, drugie za 350. Moje grają po balansie od Perula: to i książki czemuś lepsze i sny spokojniejsze. I elegancji takoż nie odmówią wiśniowe kapsle z Hokkaido.

to tylko ebay zostaje i cena ponad budźet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja właśnie przejazdem przez Wrocław kupiłem następne Ath-ew9 za 275,- z olx. Jakiś leżak szufladowy: pady zakurzone, obie wtyczki (słuchawek i przedłużacza) jak nieużywane. A, że swoje mam po balansie 2.5 mm, wreszcie mogę porównać dziurki w M11Pro 😀.

IMAG3075.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Lucky-Luke napisał:

A ja właśnie przejazdem przez Wrocław kupiłem następne Ath-ew9 za 275,- z olx. Jakiś leżak szufladowy: pady zakurzone, obie wtyczki (słuchawek i przedłużacza) jak nieużywane. A, że swoje mam po balansie 2.5 mm, wreszcie mogę porównać dziurki w M11Pro 😀.

IMAG3075.jpg

daj znać proszę  jak to gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O dźwięku się wiele nie pomądrzę: są jasne (jak to Audio Technica) z bardzo fajnym basem, ale bez piekielnych otchłani, zamknięte drewnianymi kapslami, ale nie izolują niebezpiecznie od otoczenia. Z drugiej strony- dźwięk mocno nie wycieka. Bardzo, bardzo wygodne do długich odsłuchów np. 5-6 godzin w pociągu czy autobusie, idealne na lato, bo ucho się nie poci, do biegania i nordicu. Bezpieczne wieczorem (łażę nocami z psem na długie marsze). I zadają szyku- są eleganckie, chociaż cyberpunk 😉

Ja je bardzo lubię.

 

Dodam tylko, że nie cierpię dokanałówek (kompletnie nie słyszę basu, a do tego jestem... nieśmiały na penetrację😛) a pchełki mi przy aktywności wypadają. Clip-on to jak dokanałówki zakładane do góry z odcinkiem pamięciowym za uchem, ale z olbrzymim przetwornikiem 28mm i drewnianym pudłem akustycznym. Do czapki, kaptura, okularów- idealne. Mam prawie 2 m wzrostu i dawniej nieraz przydzwoniłem pałąkiem nausznych w nadproże albo rurkę w autobusie, ech! Teraz luzik.

Edytowane przez Lucky-Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Lord Rayden napisał:

No bo jak tylko na chwilę (5 minut) to pchełki są najlepsze. Nie angażujesz się po prostu jak ja to mówię "słuchniesz" i lulu. Nawet jak pchełki wypadną z uszu to nic się nie stanie. Jak chcesz przed snem posłuchać całej płyty albo czegoś z zaangażowaniem to lepiej już poważniejsze słuchawki (doki też). Wtedy lepiej w nich nie spać.

Tak mnie jeszcze zastanawia czy w tym samy przedziale cenowym pełnowymiarowe słuchawki dadzą lepszy dźwięk niż doki czy pchełki? Nie uwzględniając wygody i słuchając w cichym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No bo jak tylko na chwilę (5 minut) to pchełki są najlepsze. Nie angażujesz się po prostu jak ja to mówię "słuchniesz" i lulu. Nawet jak pchełki wypadną z uszu to nic się nie stanie. Jak chcesz przed snem posłuchać całej płyty albo czegoś z zaangażowaniem to lepiej już poważniejsze słuchawki (doki też). Wtedy lepiej w nich nie spać.

Mam dokładnie takie same odczucia / doświadczenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności