Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zmiana pc audio na półkę wyżej


zajec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,. Posiadam Microlaby Solo 7c - lekko zmodowane, wyłożone matą filcową, zmieniony kondensatory na zwrotnicach na MKP. Aktualnie zauważyłem problem z regulacją bass i treble, głośniki w ogóle nie reagują - głośność działa. 

Zastanawiam się nad zmianą tych głośników. Są podpięte do HTPC a htpc do TV. Telewizora używam jako ekranu dla htpc więc filmy, yotubube, spotify i tak jestem dinozaurem który nadal ma foobar2000 i kolekcję płyt z .flac.

 

 Wybór idzie  w stronę odejścia od typowo PC rozwiązań. A raczej ampli + kolumny. Pozwolę sobie sprecyzować:

 

 

Ile mam kasy:

na amplituner mogę wydać do 500 zł - dlatego patrzę za używanymi. Na kolumny to wszystko zależy od ich jakości ~1500 z

Do czego ma służyć:

Rozstawione po bokach TV do którego jest podpięty HTPC, nie mam telewizji, TV służy jako monitor, filmy (nastawiam się na jakość 4K dźwięk to 3 standardy DTS-HD, TrueHD i Dolby Atmos), muzyka - foobar2000 i ogromna kolekcja .flac + spotify etc., gatunkowo to od jazz/soul przez elektronikę po rock i rap.

Pomieszczenie:

ok. 30m2 ale to mieszkanie przejściowe, docelowo trafią do salonu (salon otwarty na kuchnie)

 

Czy w takim budżecie patrzenie na STX 150 ma sens ? (Kiedyś odsłuchiwałem STX 250 i mnie zaskoczyły, lekko zachwyciły ale to już na większe pomieszczenia i nie ten budżet, pomyślałem o 150tkach). Co o tym sądzicie ? Pylony jednak odrzucam bo  2 x 5 cali na basie to jednak efektu w filmach nie odda, chyba lepiej 2 x 6.5 cali albo 3 drożne z 1 x 8-10 cali ?

np. Kolumny BL40 MK3 ??

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że pokój docelowy będzie większy od obecnego 30m2? Bardziej konkretne wymiary pokoju będą pomocne.
Nie dostaniesz dobrego dźwiękowo amplitunera który by obsługiwał te standardy audio, z resztą w stereo są zbędne.

 BL40 MK3 to cena 2500 zł za parę, musiałeś zobaczyć cenę za sztukę.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zajec napisał:

Pylony jednak odrzucam bo  2 x 5 cali na basie to jednak efektu w filmach nie odda, chyba lepiej 2 x 6.5 cali albo 3 drożne z 1 x 8-10 cali ?

np. Kolumny BL40 MK3 ??

Lepiej posłuchać choćby w sklepie. Problemem to może być amplituner. Cena co prawda nie gra, ale od pewnej granicy. Za 500 zł to będziesz miał wyższy model, ale jakiegoś starucha, a z nowszych to jakiś totalnie budżetowy paździerz.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS-HD, TrueHD i Dolby Atmos - o ile 2 pierwsze uzyskasz z PC to atmos jest na razie niedostępny dla komputerów. Na dts-ma-hd i dolby trueHD są wyłącznie 2 rozwiązania:

-Xonar HDAV1.3 Deluxe

Auzentech HomeTheater HD 

Tak więc za dużo opcji nie ma a karty są delikatne mówiąc niedostępne. 

 

Jak napisałeś - chcesz amplituner. To rozwiązuje problem kodeków (ale do atmosa 500zl Ci nie wystarczy)

 

Co do głośników to bez subwoofera i innych satelit bawienie się w HD kino nie ma sensu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności