Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Kompaktowe i wygodne Bluetooth do 1k PLN


Chamelleon

Pytanie

Cześć. Szukam czegoś w miarę kompaktowego (większe nauszne lub jak najmniejsze wokółuszne) i jak najwygodniejszego. Ogólnie sprzęt do dojazdu do biura, pociągi typu diesel i rozklekotane autobusy więc szukam czegoś zamkniętego ale bez ANC bo mnie do szału ten szum doprowadza. No i kwestia wygody bo słuchawki mam na głowie 4-5h dziennie.

Szukam czegoś w miarę nie rozrywkowego bo nie lubię jak mi bass dudni ale również nie tak słabego jak moje obecne Senki HD 2.30 bo one prawie dołu nie mają.

Testowałem Bose QC35II i leżą na głowie świetnie ale dźwięk jak z puszki i ANC, to samo Sonówki coś tam 1000, po wyłączeniu ANC brzmienie siada.

Zastanawiałem się nad BD Aventho ale cena zabija. Znajdzie się w ogóle coś w miarę kompaktowego i wygodnego, najlepiej z APTx w tej cenie?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzieki wszystkim za propozycje, jednak szukam czegoś bardziej kompaktowego w typie ATH-AR3BT, Beyerdynamic Aventho, Klipsch Image ONE BT czy z wiekszych Sony WH-1000XM2. Z wymienionych testowałem tylko Sonówki, troche duze ale skladane i na karku leżą spoko wiec budową by przeszły ale nie widze sensu w kupowaniu słuchawek ANC jeśli nie bedzie sie korzystać z ANC.

Potrzebuje czegoś na tyle "kompaktowego" żeby dało sie z tym przez cały dzień na głowie albo na karku siedzieć w pracy, autobusie, pociągu i w plenerze a najlepiej coby były składane żeby w plecak wcisnąć. Zastanawiałem sie nawet czy nie przerobić starych SRH-440 na BT ale obawiam sie, że zestaw z baterią 130mAh nie pociągnie wiecej jak 2-3h przy takich przetwornikach a to mija sie z celem.

Edytowane przez Chamelleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Chamelleon

No to kup Aventho Wireless. Co prawda składane tylko częściowo, ale małe, zgrabne i ładne. Możesz aplikacją MIY dostosować profil swojego słuchu. obsługują aptX HD.

Tu oferta za 990 zł uzywek

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-beyerdynamic-aventho-wireless-8438873520

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie cały czas poluję na Aventho w dobrej cenie ale w UK jedynie nówki po jakieś 1700zł a do Polski nie wiem kiedy będę się wybierać. Kossy już rozważałem ale nie ma opcji słuchania audiobooków w komunikacji miejskiej, wszystko poza power metalem jest zagłuszane przez dźwięk silnika.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Chamelleon napisał:

No właśnie cały czas poluję na Aventho w dobrej cenie ale w UK jedynie nówki po jakieś 1700zł a do Polski nie wiem kiedy będę się wybierać. Kossy już rozważałem ale nie ma opcji słuchania audiobooków w komunikacji miejskiej, wszystko poza power metalem jest zagłuszane przez dźwięk silnika.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

To w UK cena praktycznie nie różni się od naszej ? A rodzina nie może Ci przesłać tych z Allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Lord Rayden napisał:

To w UK cena praktycznie nie różni się od naszej ? A rodzina nie może Ci przesłać tych z Allegro ?

Też o tym myślałem tylko nie mam gdzie ich posłuchać a w ciemno boję się zamawiać żeby nie wtopić kasy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też się właśnie nad nimi zastanawiałem ale Urbanite Wireless są tylko w wersji XL. Momentum M2 OEBT podobno mają wybitnie niewygodny pałąk ale kuszą bo cena spoko i podobno brzmienie w miarę naturalne więc dokładnie to czego szukam. Sprawdzę jeszcze te JBLe, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Chamelleon napisał:

Też się właśnie nad nimi zastanawiałem ale Urbanite Wireless są tylko w wersji XL. Momentum M2 OEBT podobno mają wybitnie niewygodny pałąk ale kuszą bo cena spoko i podobno brzmienie w miarę naturalne więc dokładnie to czego szukam. Sprawdzę jeszcze te JBLe, dzięki.

 

Mam te JBL 55BT ...oczarowały mnie głównie szeroką sceną i szybkim, sprężystym (nowoczesnym) basem....ale na miasto, to trochę za duże, żeby z nimi paradować 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Klipsch Reference On-Ear Bluetooth. Całkiem wygodne i bez ANC. Mogę puścić prawie nówki sztukę.

https://www.klipsch.com/products/reference-on-ear-bluetooth-headphones

Recenzja wersji przewodowej:

https://www.audiokrytyk.pl/recenzja-klipsch-reference_on-ear/

Edytowane przez Dima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Testowałem ostatnio Sennheiser Momentum M2 OEBT ale BT strasznie jakość obcina, po kablu grają na prawdę przyzwoicie a jak przełączyłem na BT to o jakąś 1/5 jakość spadła. Nie przypadły mi jednak do gustu, za dużo bassu, i za ciężka/twarda konstrukcja. Testowałem również Jays a-seven ale bardzo słabo to gra i cisną w uszy. Teraz zamówiłem B&W P5 Wireless, może akurat podejdą. Avenho cały czas szukam w dobrej cenie z dostawą z UK ale nówek nie kupię. Bałbym się po ulicy chodzić w słuchawkach wartych 1/4 mojej wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A muszą być koniecznie BT? Bo jakość dźwięku kuleje we wszystkich, których słuchałem. ;)

 

Ps.

E55BT nie są złe w swojej cenie, ale to estradowe/bezpośrednie brzmienie, które trzeba lubić, no i izolacja słaba, bo nauszniki są z materiału, choć wygoda na tym mocno zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie to jest moja alternatywa jak nie znajdę niczego co mi podejdzie z BT. Używam obecnie BTR3 i nawet na zwykłej 320kbps deklasuje wyjście słuchawkowe w moim LG G6, dlatego pomyślałem, że może pozbyć się kabli całkowicie i zakupić lepsze słuchawki BT ale widzę, że nie jest to takie łatwe jak w grę wchodzi mobilność. Potestuję przez weekend B&W P5W i jak nie podejdą to zapewne zacznę się rozglądać za T51 i nowym BTRem bo moja 3 już pozbyła się klipsa a bateria ledwo starcza na dojazd do pracy i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B&W P5W osłuchane i niestety wracają skąd przyszły. Pięknie wykonane, dobrze leżą na głowie, czysto grają, duża scena ale... no za dużo bassu. Bass jest ładny, czysty ale tylko w mniej złożonych kompozycjach. Power metal czy symphonic metal brzmią płytko i jakby z głośnika pod poduszką. Nawet moje HD2.30, które nie mają nawet połowy tej sceny co B&W lepiej sobie radzą z metalem. Szkoda bo na prawdę przyzwoite słuchawki ale jak dla mnie nie warte 750zł. Wracam do punktu wyjścia. Albo zejdę półkę niżej i poszukam czegoś małego i składanego o niekoniecznie najlepszym brzmieniu albo po prostu zrezygnuję z BT. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Chamelleon napisał:

B&W P5W osłuchane i niestety wracają skąd przyszły. Pięknie wykonane, dobrze leżą na głowie, czysto grają, duża scena ale... no za dużo bassu. Bass jest ładny, czysty ale tylko w mniej złożonych kompozycjach. Power metal czy symphonic metal brzmią płytko i jakby z głośnika pod poduszką. Nawet moje HD2.30, które nie mają nawet połowy tej sceny co B&W lepiej sobie radzą z metalem. Szkoda bo na prawdę przyzwoite słuchawki ale jak dla mnie nie warte 750zł. Wracam do punktu wyjścia. Albo zejdę półkę niżej i poszukam czegoś małego i składanego o niekoniecznie najlepszym brzmieniu albo po prostu zrezygnuję z BT. 

A co dokładnie słuchasz? Napisz ze 3 trudne kawałki - to przesłucham na moich KEFach - jak dadzą radę a pewno dadzą, to Ci je polecę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na B&W najsłabiej wypadły:

Epica - Design Your Universe (totalnie płasko a jest to chyba najlepiej zagrany i najbardziej dynamiczny kawałek tego zespołu)

ISON - Lost Satelites (piękne elektroniczne wejście w mniej więcej 1/4 utworu, po prostu go nie było a wiem, że tam jest)

Sabaton - Attack of the Dead Men (po prostu mulasto)

Nie wspominając już o Patty Gurdy - Run ale to jest na tyle specyficzny i źle zmontowany kawałek, że nie wiem na czym to będzie dobrze brzmiało. Nie mniej jednak słuchać się nie da.

 

Testowałem ostatnio Marshall Monitor BT i dźwięk to mniej więcej to czego szukam. Bass nie chce głowy urwać, przyjemnie puka w uszy, wysokie tony nie powodują krwotoku wewnętrznego, może scena troche za duża i daje to dziwny pogłos i jakby zniekształcenie dźwięku ale grają czysto i dynamicznie. Do metalu się nadają dla mnie. Niestety są to najbardziej niewygodne słuchawki jakich kiedykolwiek używałem. Po prostu tragednia, ja rozumiem, że mają one być czymś na krztałt BOSE QC35 czyli coś pomiędzy nausznymi a wokółusznymi ale przez to są kosmicznie niewygodne.

 

Zastanawiam się teraz czy Marshalle MID grają podobnie bo wyglądają na wygodniejsze pomimo tego, że są nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności