Jump to content
Name44

Mini PC do audio

Recommended Posts

Witajcie, coraz częściej zastanawiam się i myślę o wykorzystaniu jakiegoś minipc w torze audio zamiast dużego komputera stacjonarnego. Myślałem nad czymś w tym stylu:

https://shoplet.pl/komputery-stacjonarne/9508-fujitsu-q520-usff-i5-4590t-8gb-120gb-ssd-rw-win10p.html

Na tym komputerku instalowałbym tylko W10, sterowniki do Qutesta , Tidala i ewentualnie WIMPA.

Czy macie doświadczenie z komputerkami tego typu? Możecie coś polecić? Nie muszą być nowe i najnowsze.

Pozdrawiam

Trochę drogo. Ja bym spróbował postawić serwer Plex na jakimś najtańszym urządzeniu (powinno dać się zainstalować na starym smartphonie z androidem)  z dostępem do sieci i podłączonym dyskiem zewnętrznym. Z takim serwerem spokojnie się połączysz prawie wszystkim w obrębie sieci lokalnej a Plex ma też płatną subskrypcję, która teoretycznie umożliwia połączenie przez internet a nie po sieci lokalnej.

Jak masz stary telefon czy np. androidboxa to zainstaluj z repozytorium serwer Plex (nie klient) i sprawdź. Ja testowałem ten serwer ze stacjonarnego kompa i działa świetnie.

Jeżeli chodzi nie o serwer tylko o fizyczny dostęp to również bym szukał rozwiązania smartphone/tablet + hub USB i do tego osobny DAC+ wzmacniacz, wszystko podłączone do jednej listy zasilającej. Mniej prądu zużyjesz niż przy pc.

Edited by tybysh

Godzinę temu, Name44 napisał:

Witajcie, coraz częściej zastanawiam się i myślę o wykorzystaniu jakiegoś minipc w torze audio zamiast dużego komputera stacjonarnego. Myślałem nad czymś w tym stylu:

https://shoplet.pl/komputery-stacjonarne/9508-fujitsu-q520-usff-i5-4590t-8gb-120gb-ssd-rw-win10p.html

Na tym komputerku instalowałbym tylko W10, sterowniki do Qutesta , Tidala i ewentualnie WIMPA.

Czy macie doświadczenie z komputerkami tego typu? Możecie coś polecić? Nie muszą być nowe i najnowsze.

Pozdrawiam

Hej. Dokładnie teraz robię właśnie coś takiego :) Do tego celu mam płytę itx że zintegrowanym pentiumem j3710. Komp uciąga blu-ray i wszystkie inne multimedia. Ale to co znalazłeś jak najbardziej będzie ok - to pełnoprawny PC tylko że miniaturowy.

Malinka za grosze + dedykowany Linux do audio i masz z głowy.
Ja używam roon więc ma ropieee zainstalowane.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Nie lepiej jakiś tablet? Będzie na baterie, czyli najbardziej audiofilsko :) Ja się bawiłem w PC audio z 10 lat temu, w chwili obecnej to nie mam pojęcia jaki to ma sens.

https://www.emag.pl/komputer-zotac-zbox-bi324-e-zbox-bi324-e/pd/D5RFL9BBM/

Ja mam cos takiego. Kupiłem za 179 zł. Do tego stary ssd samsung 830 i 2 GB RAM. Procesor zupełnie wystarczający nawet do konwersji w locie do DSD. Pamięci aż za dużo do muzyki i czasem filmu. Oprogramowanie linux + Kodi. Filmy też bez problemu działają choć ja oglądam od święta. A, no i mój nie ma wifi. "Trzy złącza graficzne, 2x USB 3.0 (w tym jedno typu C)." Tylko opis na podanej stronie coś słaby bo ten komputerek ma złączy usb ze sześć.

Edited by Rafacio

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, @Rafacio czegoś takiego mniej więcej szukam. Do czego bez problemów podepnę klawiaturę, mysz i oczywiście monitor.

Tablet raczej odpada ze względu na funkcjonalność. Malinki nie znam ale przyjrzę się jej w najbliższym czasie. Wygląda to całkiem całkiem.

Pzdr