Skocz do zawartości

Spotify vs Tidal Hifi vs Deezer vs inne


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Deezer obsługuje Bezposredni dostęp do daca/Exclusive mode ???

Pytam ponieważ tidal zaórnwo androidzie (dx200) grany przez UAPP oraz windowsie z włączanym trybem exclusive gra dużo lepiej niż bez.......

 

 

jesli ktos uzywa spotify na windzie to moze cos takiego sprobowac i dac znac jakie efekty:

https://audiophilestyle.com/forums/topic/46403-spotify-bit-perfect-to-external-dac/

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kuman napisał:

Czy Deezer obsługuje Bezposredni dostęp do daca/Exclusive mode ???

Pytam ponieważ tidal zaórnwo androidzie (dx200) grany przez UAPP oraz windowsie z włączanym trybem exclusive gra dużo lepiej niż bez.......

 

Exlusive mode oznacza, że tylko Tidal ma dostęp do dźwięku - żeby inne apki nie przeszkadzały w słuchaniu muzyki. W teorii nie powinno mieć to wpływu na jakość dźwięku, chyba że inne aplikacje coś mieszały.

"Bezpośredni dostęp do daca" jak to nazwałeś, z tego co kojarzę pojawił się wraz z plikami mqa, żeby wybrać czy chcesz programowe dekodowanie czy sprzętowe.

 

Deezer chyba nie ma żadnych takich trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Deezer chyba nie ma żadnych takich trybów.


Podobnie jak Spotify na Windzie.
W aplikacji Qobuza, podobnie jak w Tidalu jest możliwość wyboru urządzenia. Ale czy jest to tryb exclusive to szczerze mówiąc nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi.

 

Dostęp exclusive mode robi różnicę , bo dźwięk nie tyle nie jest ruszany przez inne apki co pomija wbudowane miksery audio w systemach(windows i android i pewnie macos też)

 

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

Podobnie jak Spotify na Windzie.
W aplikacji Qobuza, podobnie jak w Tidalu jest możliwość wyboru urządzenia. Ale czy jest to tryb exclusive to szczerze mówiąc nie sprawdzałem.

 

 

To nie do końca to, zresztą możesz sprawdzić jeśli jakikolwiek dźwięk poza tym z qubuza leci to znaczy że jest jednak współdzielony. w trybie exclusive dźwięk leci tylko z aplikacji(a dokładnie podłączonego do niej urządzenia) resztę dźwięków prawdopodobnie można w windzie przekierować na przykład na audio z płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joseph_k78 napisał:


W aplikacji Qobuza, podobnie jak w Tidalu jest możliwość wyboru urządzenia. Ale czy jest to tryb exclusive to szczerze mówiąc nie sprawdzałem.

 

Jeśli działa to tak, że po uruchomieniu aplikacji streamingowej inne aplikacje (np przeglądarka, foobar) nie mają dostępu do urządzenia odtwarzania dźwięku (wywalają błąd przy próbie użycia) to streaming działa w trybie wyłączności czyli exclusive. 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tidalu jest tryb wyłączności, a w ustawieniach apki Qobuza chyba nic takiego nie ma, oprócz możliwości wybrania docelowego urządzenia. Ale to i tak lepiej niż w Spotify, tam nic takiego nie ma i dźwięki lecą zewsząd, tj. i z playera i systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacząłem testować deezera HiFi. Co mnie w tidalu irytowało, to fakt, że nieraz utwory brzmiały sucho. Na masterze było super, ciepło i bez sybilantów, ale ja mam tak mało utworów w jakości master, że trzeba było coś zmienić. No i wpadł darmowy miesiąc Deezer HiFi. Jak na razie sybilanty nie chcą męczyć, więc jest na plus. No i scena jest ciutkę inaczej kreowana, chyba trochę szerzej jest. Zobaczymy co z tego wyjdzie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mi natomiast najlepiej brzmi Qobuz, jeszcze jak go puszczę przez Roona na PC, to już w ogóle jest dla mnie bajka. Spotify tylko w samochodzie, Apple Music nie byłem w stanie słuchać na słuchawkach.

 

Zaczyna robić się ciekawie. W Stanach Qobuz zmienia plany, dotychczasowy Studio zmienia się w Studio Premiere i ma kosztować 10$ mniej niż dotychczas, roczny plan 149.99$. Sublime+ o 50$ taniej. W UK podobno też szykują zmiany, ale na stronie UK nic jeszcze nie ma na ten temat.

 

Czyżby Amazon Music HD wymusił te zmiany? Fajnie, mnie jako odbiorcę usług bardzo to cieszy.

 

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3210-quobuz-rezygnuje-z-plikow-mp3-i-obniza-ceny

 

https://www.whathifi.com/news/qobuz-says-no-to-mp3

 

https://try.qobuz.com/faq-studio-premier/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem  opinie i skusiłem się na Deezer . Wrażenia jak na początek  na +

Dziwne ale muzyka ma  jakby więcej energii niż w Tidalu .

 

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Tidala i wziąłem na próbę Deezera HiFi. Funkcjonalnie to porażka porównując do Tidala. Albumy ściąga lub nie. Wywala co po chwilę apke. Dźwiękowo też bez rewelacji na LG G7 Thinq. Raczej dalej nie będę ciągnął subskrypcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tą promocję Tidal H-Fi za 4 m-ce no i jest lepiej niż na Spotify, choć wybór muzyki jakby mniejszy i co zwraca uwagę w porównaniu z flac niektóre utwory brzmią płyciej, lżej, jakby im basu ubyło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adamos80 said:

Skusiłem się na tą promocję Tidal H-Fi za 4 m-ce no i jest lepiej niż na Spotify, choć wybór muzyki jakby mniejszy i co zwraca uwagę w porównaniu z flac niektóre utwory brzmią płyciej, lżej, jakby im basu ubyło. 

Nikt ci nie kazał brać w promocji - za 2 zł musi grać płasko..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tą promocję Tidal H-Fi za 4 m-ce no i jest lepiej niż na Spotify, choć wybór muzyki jakby mniejszy i co zwraca uwagę w porównaniu z flac niektóre utwory brzmią płyciej, lżej, jakby im basu ubyło. 

A ja można mieć tą promocję?

Założyłem wczoraj konto i tylko jeden miesiąc mam free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zOrg napisał:


A ja można mieć tą promocję?

Założyłem wczoraj konto i tylko jeden miesiąc mam free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo zapłaciłeś z konta bankowego lub karty już używanej już na Tidalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również skorzystałem z promocji Tidal, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Co prawda głównie w pracy gdzie mniej się zwraca uwagi na dźwięk, ale mimo wszystko czuję różnice na plus nawet na KPP i integrze - za 1.99 PLN to naprawdę jak kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zOrg napisał:


A ja można mieć tą promocję?

Założyłem wczoraj konto i tylko jeden miesiąc mam free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wchodziłem przez ten link   https://tidal.com/offers/blackfriday

też pierw założyłem konto, dodałem kartę i nie wiedziałem tej promocji, dopiero za którymś kliknięciem w link coś zadziałało.

Jak nie pójdzie to spróbuj z innym  kontem/mailem.   

Jakościowo jest faktycznie nieźle, coraz więcej odsłuchiwanych albumów brzmi całkiem dobrze.

 

 

Edytowane przez adamos80
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal gra bardziej sucho, Deezer cieplej. A jak gra muzyka puszczona przez USB audio player pro? Czy jest jakaś różnica między flackami a np tidalem? W sensie czy jest inna sygnatura, a nie jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć,

Jak oceniacie różnice w jakości dźwięku, tonalności itp między Spotify premium a Tidal Hifi? Chcę wyeliminować efekt placebo, raz słyszę różnice, a raz nie. Chętnie poczytam równe opinie

 

a to nie wystarczy zrobić testu ABC? Poproś kolegę, znajdźcie ten sam utwór który występuje w każdej bibliotece i niech Ci puszcza na zmianę każdy z nich . Później sprawdź wynik testu, możesz też zapisać wcześniejsze wnioski co jak brzmi i w ten sposób wyeliminujesz efekt placebo. Nie będziesz miał czym się sugerować. Ja tak zrobiłem dla samego siebie gdzie faktycznie pewną różnicę pomiędzy S a T/D słyszałem ale była ona na tyle dla mnie mało istotna że stwierdziłem że nie ma co przesiadać się ze Spotify a platformą testową był STAX 007 MK I + STAX SRM xH + NuForce HDP jako DAC. Nie można popadać w skrajności i najlepiej na danej konfiguracji zrobić test w ciemno. Nic to nie kosztuje a daje wymierne spostrzeżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mam za sobą. Teraz bardziej mnie zastanawia by przejść na uapp, by mieć w jednej apce stream i własną bibliotekę

Oraz dostęp do serwerów, jeśli takowe się posiada w domowej sieci.

 

Ja w ten sposób ostatnio zacząłem używać Audirvany na lapku (na razie miesięczny trial), ale tam mi brakuje właśnie osobnej zakładki na serwery DLNA.

 

I brak trybu exclusive dla USB-DAC. Z wszystkich aplikacji na windę 10 tylko Tidal to ma (i chyba foobar, ale tu już nie jestem pewny na 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używam Tidala na Macu. Po zintegrowani w ramach Audirvany, streaming z Tidal brzmi jak pliki. Nie ma wyraźnej degradacji i różnic w stosunku do Deezera czy plików. Ma za to większą bibliotekę. Playlisty układam i wyszukuję nieznane utwory w aplikacji Tidala (i gdy chcę trochę ocieplić, dociążyc dźwięk kosztem rozdzielczości). Główne odsłuchy z poziomu Audirvany. Niestety, Audirvana 2.6.11 nie pozwala mieszać playlist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności