Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Spotify vs Tidal Hifi vs Deezer vs inne


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak oceniacie różnice w jakości dźwięku, tonalności itp między Spotify premium a Tidal Hifi? Chcę wyeliminować efekt placebo, raz słyszę różnice, a raz nie. Chętnie poczytam równe opinie

 

Edit:

Dodaję Deezera + można rzucać też innymi serwisami streamingowymi. Każde info mile widziane

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najner

Dla mnie Tidal HiFi gra z większą dynamiką. Spotify poleca lepszą muzykę, więc muszę używać obu

8 godzin temu

 

maciux

IMO Tidal brzmi bardziej basowo, masywniej i gęściej, co wychwytuję także w porównaniach z FLAC-ami z Foobara.

8 godzin temu

 

Karmazynowy

Serio? Dawno nie słuchałem Tidala ale dla mnie to Spotify zawsze grało cieplej i bardziej basowo. Różnica pomiędzy Spotify a Amazon Music HD jest ewidenta, ten drugi jest bardziej neutralny, równy, płaski, szczegółowy? Spotify trochę upraszcza i ociepla dźwięk.

6 godzin temu

 

maciux

Inaczej, Tidal jest moim zdaniem pełniejszy w basie, głębszy. Spotify wydaje się być ścięte w najniższych rejestrach, spłycone, jakby skompresowane. Tidal jest moim zdaniem bliżej brzmienia FLAC-ów, ale te same płyty w formatach bezstratnych odtwarzanych za pomocą Foobara odbieram jako mniej gęste od Tidala, bardziej zrównoważone.

6 godzin temu

 

Inszy

Zdecydowanie Spotify ma problem z dynamiką - po przejściu z Deezera słabo mi się tego słuchało i od razu przeskoczyłem na Tidala (a teraz znów Deezer, bo najbardziej mi leży brzmieniowo).

5 godzin temu

 

SlawekR

Aplikacja Tidala w jakiś sposób omija mikser systemowy w telefonach z Androidem i przesyła dźwięk po swojemu. Co łatwo wychwycić na przykład przy próbie użycia korektora firmy trzeciej doinstalowanego jako osobna aplikacja. Działa na wszystkim co przesyła dźwięk ścieżką systemową. Nie działa na Tidalu. Można przypuszczać, że wynika to ze specyfiki Tidala i obsługi trybu Master. W konsekwencji, na różnych  telefonach, może to mieć różny wpływ na dźwięk i różne odczucia użytkowników. I niekoniecznie tożsame, co urządzenie, może się to inaczej objawiać, w zależności od tego na ile mikser systemowy wcina się w dźwięk w danym modelu.

5 godzin temu

 

Play

Sławku, akurat na telefonie jeszcze nie testowałem, tylko na pc

4 godziny temu

 

SlawekR

No ok, ja piszę o wrażeniach w opcji mobilnej. A na PC to też nie tak hop siup, bo trzeba sprecyzować na jakim komputerze, PC czy MAC, w przeglądarce czy w jakiejś dedykowanej aplikacji, a jeśli w przeglądarce to w której, bo tu też są różnice. Różne przeglądarki korzystają z różnych silników audio.

4 godziny temu

 

Play

Windows 10, apka dedykowana tidala

4 godziny temu

 

SlawekR

A tak generalnie, to taka refleksja mnie nachodzi, że mamy tu klasyczny przykład niewłaściwego wykorzystania statusów jako sybstytutu wątku dedykowanego. Jutro nie będzie śladu po tych rozważaniach, a temat jak w pysk strzelił nadaje się na standardowy wątek, jest jak najbardziej "w temacie" forum. Dlatego tak jestem przeciwny obecnemu układowi na stronie głównej, jak i możliwości dyskusji w statusach. Po prostu żal, jak niektóre fajne i przydatne treści przepadają w pomrokach statusowych.

4 godziny temu

 

Inszy

Ale temat już był chyba poruszany w temacie o serwisach streamingowych, więc niekonieczine żal, że to zniknie w statusach  

4 godziny temu

 

SlawekR

Może był poruszany, ale niekoniecznie były w nim informacje jak wyżej. Sam temat jest dość szeroki. W takim przypadku każda dodatkowa informacja, która może się komuś przydać, jest na wagę złota. W końcu taka jest idea tematycznego forum dyskusyjnego, gromadzenie przydatnych informacji z danej dziedziny. Ktoś potrzebuje się coś dowiedzieć, przychodzi,  korzysta z wyszukiwarki, dostaje odpowiedź. Jeśli nie dostaje, to pyta. A tak to co? Statusy się nie indeksują i d..a blada, nic nie dostanie w wynikach wyszukiwania. Powtórzę więc co napisałem wcześniej, żal.

3 godziny temu

 

Patriq6

W moim (i wielu innych osób) odczuciu spotify jest znacznie cieplejsze i rozmyte, tidal w hi-fi/mqa chłodniejszy acz bardziej dokładny, rozdzielczy. Testowane na wersjach desktopowych

8 minut temu

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, rozmycie dźwięku Spotify to dobre określenie. Ciepłota w sumie też. Tidal jest ogólnie swobodniejszy w skrajnych pasmach, stąd może rzeczywiście wydawać się chłodniejszy. W moim przypadku akurat wspominany bas to pierwsze co rzuca się w uszy, mam wrażenie, że subbas jest wręcz wycięty w Spotify. Gdy przechodzę na Tidala, odbieram bas jako znacznie bardziej rozbudowany. Może z tego powodu Tidal brzmi według mnie bardziej basowo. W sumie już dawno zrezygnowałbym ze Spotify, ale mam konto rodzinne na spółkę z partnerką, które udostępniamy także siostrom, braciom, mamom i tatom, więc nie chcę ich teraz odcinać od muzyki :)

 

Mam takie same wrażenia zarówno z desktopowego klienta w Windowsie 10, jak i na smartfonie (OnePlus 6T).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mordowałem temat porównania tych dwóch serwisów, zostałem z Tidalem bo wydaje mi się bardziej gęsty i nasycony. Spotify bardziej przestrzenny przez wyraźniejsza separację ale też  nieco bardziej suchy. Bardziej naturalny wydaje mi się Tidal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, D_S napisał:

Wolę Deezera od oby wyżej wymienionych, ale z tych dwóch Tidal.

 

A właśnie, Deezera też powinniśmy brać pod uwagę.

Też jakoś nie byłem przekonany, tidala i spotify już mam, ale mnie dziś natchnął @Inszy i do kompletu wykupiłem Deezera na rok.

O jakości się nie wypowiem bo używam go parę godzin, mogę tylko rzec, że jest bardzo szybki, a obsługa intuicyjna. Lepiej niż konkurenci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco uaktualniłem temat

 

ja po kilku godzinach samodzielnych testów raz mam wrażenie, że bas na Tidal hifi jest pełniejszy i brzmienie jakby było bardziej swobodne od tego na Spotify. innym razem nie mogę się doszukać różnic. będę musiał wykorzystać moją dziewczynę do ślepych testów tak jak poradził Rafacio w statusie, bo tak to sobie mogę gdybać

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Play napisał:

nieco uaktualniłem temat

będę musiał wykorzystać moją dziewczynę do ślepych testów

 

Życzę powodzenia he, he :P

 

Dla mnie zdecydowanie tidal na pierwszym miejscu pod względem jakości.

Deezer to jeszcze nie wiem. Spotify to średnio na jeża.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(...)będę musiał wykorzystać moją dziewczynę do ślepych testów tak jak poradził Rafacio w statusie, bo tak to sobie mogę gdybać


Moja żona nie uslyszałaby różnicy

Spotify używam jako dopełnienie dyskografii artystów, których nie ma na Tidalu, albo dyskografia jest tam mniejsza. Ot, choćby zespół Mgła, na Tidalu jedna ostatnia płyta, na Spoti są cztery. Riverside też więcej, przede wszystkim starszych płyt ma na Spotify.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Deezer zdecydowanie najlepiej gra - czy to bezstratnie na kompie czy stratnie na fonie.

Spotify czy Apple Music grają odpowiednio - gorzej i wyraźnie gorzej przy podobnym bitrate.

 

Amazon Music HD i Tidal odbieram podobnie - czysto i tak trochę cyfro w porównaniu do Deezera, pozornie mogą się wydawać lepsze jakościowo, ale to przez różnice tonalne.

 

Generalnie po latach korzystania z Wimp/Tidal przerzuciłem się jakiś czas temu na Deezera, bo:

- wprowadzili opcję bezstratną,

- mają bogatą bibliotekę i nie mam na myśli liczb, bo Tidal chwali się dziesiątkami milionów utworów, a cały czas nie mogłem czegoś znaleźć a albumy z listy moich ulubionych non stop znikały, by nigdy nie powrócić. Jeżeli zdarzy się (bardzo bardzo rzadko), że na Deezer czegoś nie znajdę, to potem sprawdzam i nie ma tego nigdzie indziej (Spotify, Tidal, Amazon - Apple olałem całkowicie, bo gra to tragicznie),

- dźwięk jest zdecydowanie najprzyjemniejszy dla ucha, bez kompromisów w jakości. Nie wiem czemu Deezer gra inaczej (może kwestia kodeka), ale gra - nie gra lepiej niż Tidal czy Amazon HD, ale słucha się na nim muzyki zdecydowanie przyjemniej :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Deezer zdecydowanie najlepiej gra - czy to bezstratnie na kompie czy stratnie na fonie.
Spotify czy Apple Music grają odpowiednio - gorzej i wyraźnie gorzej przy podobnym bitrate.
 
Amazon Music HD i Tidal odbieram podobnie - czysto i tak trochę cyfro w porównaniu do Deezera, pozornie mogą się wydawać lepsze jakościowo, ale to przez różnice tonalne.
 
Generalnie po latach korzystania z Wimp/Tidal przerzuciłem się jakiś czas temu na Deezera, bo:
- wprowadzili opcję bezstratną,
- mają bogatą bibliotekę i nie mam na myśli liczb, bo Tidal chwali się dziesiątkami milionów utworów, a cały czas nie mogłem czegoś znaleźć a albumy z listy moich ulubionych non stop znikały, by nigdy nie powrócić. Jeżeli zdarzy się (bardzo bardzo rzadko), że na Deezer czegoś nie znajdę, to potem sprawdzam i nie ma tego nigdzie indziej (Spotify, Tidal, Amazon - Apple olałem całkowicie, bo gra to tragicznie),
- dźwięk jest zdecydowanie najprzyjemniejszy dla ucha, bez kompromisów w jakości. Nie wiem czemu Deezer gra inaczej (może kwestia kodeka), ale gra - nie gra lepiej niż Tidal czy Amazon HD, ale słucha się na nim muzyki zdecydowanie przyjemniej
Jeśli słuchanie muzyki sprawia Ci przyjemność, mimo, że to nie 24/192, to wiedz, że gdzieś popełniłeś błąd :)

Deezera mam, ale słucham rzadko, może dziś nadrobię. Mi natomiast najlepiej brzmi Qobuz, jeszcze jak go puszczę przez Roona na PC, to już w ogóle jest dla mnie bajka. Spotify tylko w samochodzie, Apple Music nie byłem w stanie słuchać na słuchawkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Deezer Hifi działa w aplikacji na telefon ? Czy tylko Premium ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz porównuję Tidal vs Deezer w tej samej jakości i mi wychodzi, że Deezer ma jakby włączony loudness względem Tidala - jest trochę głośniej, mocniej zaznaczony bas i sopran, środek rysowany cieńszą kreską. Dźwięk z Deezera wydaje się bardziej żywiołowy.

Tidal pasma ma bardziej równe i spójne, dźwięki są grubsze, przez co może wydawać się że gra większą plamą i bardziej monotonnie.

Tidal poza tym szerzej kreśli scenę i dodaje więcej pogłosu.

Edytowane przez Compton
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joseph_k78 napisał:


 

 


Moja żona nie uslyszałaby różnicy emoji14.png

 

Moja dziewczyna pewnie też nie. Ale przełączać apki może 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lord Rayden napisał:

A Deezer Hifi działa w aplikacji na telefon ? Czy tylko Premium ?

Deezer Hifi jako subskrypcja działa wszędzie, ale na telefonie niestety jest tylko opcja słuchania High quality, czyli pewnie coś w okolicach 300-320kbps.

 

Bezstratnie można słuchać na PC i na wybranych systemach audio. Oznacza to, że z telefonu można puścić bezstratnie muzykę do np. soundbara, czy głośnika, ale nie bezpośrednio ... Dziwne rozwiązanie.

 

Ja obecnie na telefonie słucham muzyki i tak wyłącznie na słuchawkach po bluetooth na aptx, więc Deezer spisuje się tu idealnie - aptx ma maks. bitrate 352kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem wziąć testowo miesiąc Deezera Hifi, niestety nie można tego zrobić bezpłatnie. Nie ma okresu darmowego, od razu obciążają konto kwotą 39,99zł. 

Uznaję to za minus.

Opcja bezpłatnego miesiąca dostępna jest tylko do Premium, czyli max 320kb/s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jaworrr napisał:

Właśnie chciałem wziąć testowo miesiąc Deezera Hifi, niestety nie można tego zrobić bezpłatnie. Nie ma okresu darmowego, od razu obciążają konto kwotą 39,99zł. 

Uznaję to za minus.

Opcja bezpłatnego miesiąca dostępna jest tylko do Premium, czyli max 320kb/s.

 

Ja przed chwilą rozpocząłem darmowy miesiąć HIFI. 

Trzeba było na głównej stronie zjechać na dół, kliknać więcej informacji przy DEEZER HI-FI  i potem jest wypróbuj na 30 dni. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności