Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Elementy elektroniczne audio


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Kondensatory sprzedane.

 

Odnośnie op-ampów:

 

1. AD8397ARZ - kupiłem w TME, żeby sobie przypomnieć ich brzmienie. Cena 25zł/sztuka. Mam kilka. 

2. LME49722 - najlepszy z National Instruments podwójny op-amp, już nie produkowany. Ma najmniejsze zniekształcenia z wszystkich odmian LME. 13zł/sztuka. 

3. OPA228P - mało znany, a fajny pojedynczy op-amp. Kupione niegdyś w TME. Można je "umuzykalnić" wykorzystując odpowiednio piny konfiguracyjne. Jak ktoś chce, to mogę wysłać wersję po takim hackingu (odwracalnym). Cena 25zł/sztuka. Kilka par dałoby radę skompletować.

4. OPA2111KP - podwójny. End game, absolut, żeby nie powiedzieć Finlandia. Przyjazna sygnatura dźwięku bez udziwnień, znacznie tańszy niż wersje kapeluszowe, ale chyba nie tyle gorszy, o ile w ogóle. Cena 80zł. Mam jednego. 

5. ADA4610-2BRZ - 35zł/sztuka. Mój ulubiony podwójny JFET. Mam 2.

6. OPA2132P - taka wypasiona wersja OPA2134, tzn. lepsza odmiana dodatkowo z wyższej serii. Oddam za 23zł. 

7. AD8021 - pojedynczy, upierdliwy w aplikacji, ale dźwiękowo lepszy od AD797 w dowolnym wydaniu. Można mu kształtować pasmo przenoszenia (czytaj: brzmienie oraz stabilność) za pomocą dedykowanych pinów. Cena 20zł.

8. OPA1642 - podwójny JFET. Całkiem spoko kostka, niewiele ustępuje dźwiękowo ADA4610-2, a cenowo bardzo. 10zł/szt.

9. ADA4610-2ARZ na podstawce DIP cynowanej - 20zł. Mam jednego. Od serii BRZ różni się nieco mniejszą finezją w dźwięku, ale gra też ciemniej. 

 

Pozycje 1 i 2 oraz 5 i 7-9 są w wersji SMD. Jak ktoś chce otrzymać wersję DIP ze złoconymi nóżkami, to dopłata wynosi 3zł do sztuki. 

 

Uwaga! Zakładam, iż kupujący posiada wiedzę na temat tego, czy dany op-amp nadaje się do jego aplikacji. Jeśli nie jest pewny - proszę pytać na PW przed zakupem. Op-ampy wysyłam gruntownie sprawdzone i bezpiecznie zapakowane, więc nie przyjmuję zwrotów nawet w sytuacji, że nie grał jeden lub dwa kanały, czy coś szumiało lub pykało. Tak się może dziać, jak układ nie pasuje charakterystyką elektryczną lub zakresem napięć zasilania i może się skończyć nawet jego uszkodzeniem. 

 

Wysyłka fantów - 11zł bez względu na ilość. Do wyboru Poczta Polska, DPD lub Paczkomat InPost.

 

Zdjęcia na życzenie, ewentualnie wrzucę, jak będę miał czas zrobić. 

Edytowane przez majkel
aktualizacja 08.04.2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności