Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza i PS4 z mixerem


nowmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chce napisać, że jestem trochę zielony w podłączaniu audio.

 

Obecnie mam podłączoną konsole pod wzmacniacz (Burson Conductor v3) optykiem i problem polega na tym, że dźwięk gry jest tak samo głośny jak głos ludzi z którymi rozmawiam podczas gry.

 

Chciałbym mieć możliwość ściszenia voice chatu, jak to jest w mixamp, który można podłączyć bezpośrednio pod konsole, tylko problem polega na tym, że w tego typu „zabawce” amp jest za słaby żeby odpowiednio uciągnął słuchawki hd800.

 

Znalazłem mixamp Turtle Beach Elite Pro TAC z dwoma wejściami optycznymi in i out

 C1-F2-A2-E3-079-A-4-E1-B-BDB1-92-FBDF5-D


Czy gdy podłączę ps4 do gniazda optycznego in w mixamp i następnie od niego na drugim optycznym out podłączę kabel do wzmacniacza to czy będzie takie połączenie działać?

 

Jeśli to nie będzie działać, to czy da się inny mixer (typowy pod wzmacniacz) podłączyć do ps4, żeby uzyskać efekt o którym pisałem na początku, czyli możliwość dostosowania dźwięku gry do voice chatu, przy podłączeniu wzmacniacz->konsola->mixer.

Przypuszczam, że przy tym połączeniu przydałby się taki adapter (zamiana optic na RCA) tylko jak to później wszystko podłączyć żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, że w Party możesz zmienić głośność audio? A w grze ściszyć nieco odgłosy gry? 
To wszystko da sie ustawić bez kombinacji alpejskich, które i tak by nic nie dały, bo konsola i tak przewiduje tylko synchroniczne wyjście audio, chyba że party masz na headsecie bt/podłączonym pod kontroler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, mam suwak przesunięty maksymalnie na lewo, priorytet na grę i dalej chat jest za głośno względem gry.

3 godziny temu, CoATI napisał:

(...) bo konsola i tak przewiduje tylko synchroniczne wyjście audio, chyba że party masz na headsecie bt/podłączonym pod kontroler. 


kolega ma Astro a40 z mixamp, nic nie podłącza pod pada.

 

np. Na tym mixamp’ie co podawałem wyżej jest suwak jak ma zdjęciu game/chat:

DCDD2-B99-7242-4-A83-B60-C-42-EB30781-E4

 

Można dokładnie kontrolować dźwięk gry a chat... tego w systemie ps4 nie da się zrobić niestety.
 

Czyli to podłączenie o którym pisałem na dwa wejścia optyczne na pewno nie zadziała?

 

No to może jest inny sposób żebym osiągnął zamierzony efekt, inne urządzenie itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam instrukcje obsługi do tego urządzenia, jest na  stronie 10mb ma. Przeleciałem na szybko wzrokiem i nawet robi to sens. 

Przy okazji zrozumiałem o co ci chodzi (średnio zrozumiałem na poczatku twoje issue). No i tak, możesz użyć tego Fiio  (przy okazji auto reklama - 

mam taki do opchnięcia (ma wymieniony kondensator na zasilaniu na "bardziej muzyczny")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli dobrze rozumiem to fiio przy takim połączeniu jak myśle nie będzie mi potrzebny, mixamp co podawałem wcześniej ma wyjście i wejście optyczne, do jednego podłączyłbym wzmacniacz (out) a drugie do konsoli (in) i tak założenia mogłoby działać, dokładnie taki mam wzmacniacz:

JAUkRHT_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f


O fiio myślałem w sytuacji jakbym musiał kupić sam mixer, Bez optyka, więc wtedy próbowałbym przez rca podłączać wzmacniacz i ps4 do mixera.

 

No nic chyba kupię ten mixamp turtle beach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności