Skocz do zawartości

Iriver T60, Następca T30


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim newsie można przeczytać:

Odtwarzacze oznaczone jako nowość pojawią się w sprzedaży 16 maja.

To oznacza że wtedy będą fizycznie dostępne t60 1GB we wszystkich sklepach mp3store? Czy będzie jeszcze jakiś poślizg?

 

Zależy mi na nabyciu playera przed końcem miesiąca, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nikt nie ma jeszcze tego grajka!!! więc nie wiem jak chcesz żeby ktoś odpowiedział na Twoje pytanie?!

 

2 lata gwarancji + dobra marka - to chyba powinno wystarczyć żeby player działał kilka lat, oczywiście o ile będziesz go szanował.

 

PS. może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie(2 posty wyżej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewdujemy żadnego poślizgu. Iriver Clix2 (2GB i 4GB) oraz T60 (1GB oraz 2GB) będą dostępne już od środy (może czwartku) napewno w sklepie online. Z tego co wiem, pokryje się to akurat z logistyką na sklepy stacjonarne więc pewnie i w nich będą dostępne.

 

Przy okazji T60 na dzień dobry będzie w "MEGA PROMOCJI" w sieci mp3store.

 

 

T60 będzie chyba dostępny tylko w kolorze czarnym (nie wiem nic o białym) niebieski ma się pojawić w czerwcu / lipcu (razem z innymi kolorami, których w koncu jeszcze nie znamy, bo iriver zmienia zdanie co 5 min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha właśnie wróciłem z pracy i czekał na mnie nowiutki piękniutki T60!

jest mniejszy niż przypuszczałem. player gra świetnie. słuchawki do kosza.

 

zrobiłbym kilka fotek, ale z lenistwa :-)) wkleję świetnego linka z mniamuśnymi fotkami, podziwiajta:

 

http://www.iriverfans.com/BBS/ShowPost.asp?ThreadID=12769

 

w przypadku pytań: zdjęcie, wniosek i chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryce > te w Warszawie sie rozeszły :) W ogóle jeszcze są więc chill ;) List społecznych narazie nie trzeba robić ;D Choć co by nie mówić jest to najlepiej sprzedający się iriver w sklepach stacjonarnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.iriver.com --> nie spodziewany adres nie? tak totalnie cięzko było by się domyśleć.. echhh... a dokładniej żebyś nie musiał aż tak szukać to kliknij tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci nowy firmware do odwarzacza, który jest w sprzedaży na świecie od paru tygodni? Tak dla hecy? Nie działa coś czy jak? Czy może to taki nawyk posiadaczy "mp4"? Liczysz na jakieś cuda, które doda nowy f/w typu suszenie włosów, robienie tostów, obieranie ziemniaków przez telefon czy inteligentne podpowiedzi jak zarwać dziewczyne? Wszystko śmiga ok? To niech tak pozostanie. Ewentualne zmiany w nowych wersjach f/w i tak będą raczej drobne, poprawiające nieznacznie funkcjonalność i usuwające znalezione w kodzie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o T60 na podstawie podobnych wyrobów tejże firmy, ponieważ pytanie odnosi się do tego modelu. D2 mnie w momencie pisania nie interesowało (jest to niejako ewenement, albo co najmniej rzadki przypadek). Natomiast iriver nie robi szału pod względem ekspansji funkcjonalnej swoich produktów wraz z kolejnymi wersjami f/w, raczej wszystko opiera się na kosmetyce, usuwaniu błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. W środę 16 maja kupiłem iRivera t60 i mam w związku z tym kilka pytań. Ale najpierw parę słów wyjaśnienia, czemu tu piszę.

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupna mojego pierwszego odtwarzacza MP3. Mój wybór padł na Creativa Zen Nano Plus. Miałem go już we wtorek nawet w rękach, ale że był to ostatni w sklepie i miał jakieś takie porysowane pudełko, to go nie kupiłem. No cóż, później stwierdziłem, że Opatrzność nade mną czuwała, ale po kolei...

Nowe Creativy miały być właśnie w środę. Tego samego dnia przeczytałem dwie rzeczy. Pierwszą, że Creativ piszczy przy podświetleniu i drugą, że jeśli ktoś chce mieć dobrą jakość dźwięku, powinien poszukać iRivera. Dało mi to do zastanowienia, jako że śpiewam w chórze i zależy mi na takiej jakości dźwięku, bym nie musiał się wściekać co chwila na jakieś piski, szumy, trzaski i nieczyste brzmienie. Zacząłem więc szukać tej drugiej, nieznanej dla mnie firmy i... trafiłem na to forum. No cóż, muszę przyznać, że w trybie dość szybkim zmieniłem zdanie i tego nie żałuję.

Mimo wszystko jestem jednak ignorantem w tej tematyce i mam kilka banalnych pewnie dla Was pytań. Starałem się znaleźć coś na forum, ale brak czasu i dwoje malutkich dzieci skutecznie ograniczyło te działania (no właśnie - piszę na forum przed drugą w nocy, bo dopiero teraz mam chwilę dla siebie). Stąd moja prośba o pomoc.

 

1. Nie wiem, jak sprawdzić, jaką wersję oprogramowania mam wgraną - UMS czy MTP. Rzecz w tym, że mam Windowsa XP bez ServisPacków i WMP w wersji 8.0. Mimo tego po podłączeniu odtwarzacza jest on widziany przez komputer i mogę w nim umieszczać pliki używając Explorera. Czy to oznacza, że mam wersję UMS?

 

2. Po umieszczeniu plików odtwarzacz odtwarza je po kolei. Chyba nie zwraca uwagi na katalogi, bo najpierw jest odtwarzany utwór przykładowy iRivera, a potem moje utwory. Wiem, że mogę zrobić playlistę. Ale teraz pytania:

a) czy mogę utworzyć tylko jedną playlistę?

B) jak utworzyć kilka playlist, jeśli to możliwe?

c) w jaki sposób zawęzić wybór odtwarzanych utworów np. tylko do jednego katalogu?

d) co oznaczają symbole dotyczące opcji odtwarzania: litera A, litera D, "spięte ze sobą symbole podobne do litery C i jej lustrzanego odbicia? Bo "zapętlone" strzałeczki to pewnie powtarzanie, prawda? :-)

e) czy możliwe jest "mieszanie" utworów tylko z jednego katalogu?

f) czy można tworzyć playlisty na komputerze a potem przegrywać je razem z plikami na odtwarzacz?

 

3. Używam akumulatorków R3 firmy Profitexx o pojemności 1300 mAh. Czy akumulatorki tej firmy nadają się do odtwarzaczy, czy ich nie uszkodzą, czy lepiej, bym kupił sobie inne? A jeśli tak, czy powinny to być któreś z tych trzech: GP, Energizer, Sanyo?

 

To tylko kilka pytań, jakie nasunęły mi się po kupieniu iRivera. Przepraszam, jeśli uznacie je za tak proste, że niewarte odpowiedzi. Prosiłbym o odpowiedzi ciut bardziej rozbudowane, niż "Przeczytaj instrukcję lub FAQu". :-) Instrukcję czytałem, ale mój angielski nie jest zbyt dobry, w niemieckim i rosyjskim nie znam słownictwa technicznego, a w chińskim poza owym słownictwem nie znam jeszcze zbyt wielu znaków, by sobie to sensownie złożyć. :-( Dlatego też proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. :-)

 

Pozdrawiam!

 

Chinczyk

 

_______________

Wo you i ge er zi he i ge nu er. *)

 

*) Ego habeo filium et filiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, jak sprawdzić, jaką wersję oprogramowania mam wgraną - UMS czy MTP. Rzecz w tym, że mam Windowsa XP bez ServisPacków i WMP w wersji 8.0. Mimo tego po podłączeniu odtwarzacza jest on widziany przez komputer i mogę w nim umieszczać pliki używając Explorera. Czy to oznacza, że mam wersję UMS?

Z tego co wiem to T60 ma do wyboru w menu wersję MTP/UMS. Możesz ją sobie zmienić zależnie od tego co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, jak sprawdzić, jaką wersję oprogramowania mam wgraną - UMS czy MTP. Rzecz w tym, że mam Windowsa XP bez ServisPacków i WMP w wersji 8.0. Mimo tego po podłączeniu odtwarzacza jest on widziany przez komputer i mogę w nim umieszczać pliki używając Explorera. Czy to oznacza, że mam wersję UMS?

 

T60 jak i T50 mogą być dowolnie przełączane między trybem MTP i MSC (UMS). Jest to bodajże w ustawieniach (Setings)

 

2. Po umieszczeniu plików odtwarzacz odtwarza je po kolei. Chyba nie zwraca uwagi na katalogi, bo najpierw jest odtwarzany utwór przykładowy iRivera, a potem moje utwory. Wiem, że mogę zrobić playlistę. Ale teraz pytania:

a) czy mogę utworzyć tylko jedną playlistę?

B) jak utworzyć kilka playlist, jeśli to możliwe?

c) w jaki sposób zawęzić wybór odtwarzanych utworów np. tylko do jednego katalogu?

d) co oznaczają symbole dotyczące opcji odtwarzania: litera A, litera D, "spięte ze sobą symbole podobne do litery C i jej lustrzanego odbicia? Bo "zapętlone" strzałeczki to pewnie powtarzanie, prawda? :-)

e) czy możliwe jest "mieszanie" utworów tylko z jednego katalogu?

f) czy można tworzyć playlisty na komputerze a potem przegrywać je razem z plikami na odtwarzacz?

Tu niestety przydało by się przeglądnąć manual.. wiem, że PLS możesz tworzyć za pomocą iriver Plus 3 (jesli plauer jest UMS) lub Windows Media Playera 11 jeśli player jest MTP. W programach możesz stworzyć dowolną ilość playlsity, więc i ich ilość w playerze pewnie może być dowolna.

 

Co do trybu odtwarzania. To są to właśnie te wszystkie literki A, B i D (A-B nie mylić z tryben powtarzania wybranego frmagmetu). W wybór trybu odtwarzania wchodzi się podczas odtwarzania muzyki ciskając krótko guzik "REC".

 

3. Używam akumulatorków R3 firmy Profitexx o pojemności 1300 mAh. Czy akumulatorki tej firmy nadają się do odtwarzaczy, czy ich nie uszkodzą, czy lepiej, bym kupił sobie inne? A jeśli tak, czy powinny to być któreś z tych trzech: GP, Energizer, Sanyo?

 

Nie ma znaczenia raczej przy założeniu ze owa firma "Profitexx" nie produkuje bubli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T60 jak i T50 mogą być dowolnie przełączane między trybem MTP i MSC (UMS). Jest to bodajże w ustawieniach (Setings)

 

 

Tu niestety przydało by się przeglądnąć manual.. wiem, że PLS możesz tworzyć za pomocą iriver Plus 3 (jesli plauer jest UMS) lub Windows Media Playera 11 jeśli player jest MTP. W programach możesz stworzyć dowolną ilość playlsity, więc i ich ilość w playerze pewnie może być dowolna.

 

Co do trybu odtwarzania. To są to właśnie te wszystkie literki A, B i D (A-B nie mylić z tryben powtarzania wybranego frmagmetu). W wybór trybu odtwarzania wchodzi się podczas odtwarzania muzyki ciskając krótko guzik "REC".

 

Nie ma znaczenia raczej przy założeniu ze owa firma "Profitexx" nie produkuje bubli :)

 

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Przeglądałem ustawienia playera, ale nie mogę jakoś się zorientować, które z nich służą do zmiany trybu. W instrukcji z pudełka jest tylko napisane, jak zmienić tryb korzystając z Cross Update na komputerze i z płyty instalacyjnej. Ale nadal nie wiem, czy skoro widzi mi iRivera i mogę wgrywać muzykę metodą "przeciągnij i upuść" to znaczy, że mam tryb UMS? Jak mógłbym to sprawdzić (przy włączeniu i w informacji o systemie nie ma słowa o używanym trybie)?

 

Jeśli chodzi o tryby odtwarzania, to chodziło mi właśnie o to, co konkretnie oznaczają literki A, B, D i symbol "C spięte z lustrzanym C". Szukałem tej informacji m. in. w instrukcji, ale pewnie jest tak banalna, że o niej tam nie piszą. :-( Mógłby może ktoś to wyjaśnić? :-)

 

No nic, muszę kończyć, bo niedługo z dziećmi muszę iść na popołudniowy spacer. Pozdrawiam wszystkich!

 

Chińczyk

 

_______________

Wo you i ge er zi he i ge nu er. *)

 

*) Ego habeo filium et filiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk .. wiesz dzieci dziećmi, ale jednak coś samemu też można by poczytać np. co to jest UMS (na samym forum było to poruszane miliard razy pomijając google). Tak UMS masz skoro Twój odtwrazacz otrzymuje literę dysku.

 

 

Co do trybów odtwarzania to też jest coś takiego jak metoda "prób i błędów". Nie mam playera przed sobą ale będę zgadywać że:

A = odtwarzanie normalne, wszystkich po kolei, raz.

D = odtwarzanie wszystkich z danego folderu, raz.

1 = odtwarzanie jednego utworu "w kółko"

 

#A = odtwarzanie wszystkich utworów, "w kółko".

#D = odtwarzanie utworów z danego folderu, "w kółko".

@A = losowe odtwarzanie wszystkich utworów, raz.

 

@D = losowe odtwarzanie utworów z danego folderu, raz.

#@A = losowe odtwarzanie wszystkich utworów, "w kółko".

#@D = losowe odtwarzanie utworów z danego folderu, "w kółko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, KSY, że Cię uraziłem moimi banalnymi pytaniami. Instrukcję przeczytałem, ale nie było w niej opisu symboli. Przeszukałem też forum i owszem - znalazłem informację dotyczącą standardów UMS i MTP. Jednak nie byłem pewien (ten odtwarzacz jest moim pierwszym w życiu i jestem w tym temacie kompletnie zielony), jak to jest, gdyż ktoś gdzieś napisał, że przy MTP również możliwe jest "przeciągnij i upuść", nikt natomiast nic nie pisał o literach dysku. Przed zadaniem pytań starałem się coś znaleźć na forum, ale niestety nie byłem w stanie fizycznie przeczytać wszystkich wątków. O dzieciach tak piszę, bo jestem z nich dumny - możesz to złożyć na karb "syndromu młodego ojca".

Tak więc nie mogąc znależć kilku szczegółów poprosiłem tu o pomoc i jestem bardzo wdzięczny, że mi jej udzieliliście.

Podstawowe interesujące mnie informacje już otrzymałem - jeszcze raz wielkie dzięki. Co do sposobów zgrywania muzyki itp. będę starał się znajdować informacje na już istniejących tematach. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

 

Chińczyk <|-)

 

_______________

Wo you i ge er zi he i ge nu er. *)

 

*) Ego habeo filium et filiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności