Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

YH-100 - mod czy coś?


BURNART

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, BURNART napisał:

Cześć wszystkim,
Załapałem się na YH-100, więc chętnie się dowiem co można w nich poprawić - czytałem, że sporo. Tłumienie, pady, kabelki - chętnie poczytam o wszystkim :)
Cieplejszego jutrzejszego dnia!

ss ale to pełny enclosure, bez tego pady ci nic nie dadzą (nie ma też aż takiej tragedii jak to co można sądzić po zdjęciach) ... kabelki to jak w to wierzysz (nie do końca można je balansować ze względu na strukturę driver'a ... ale jak chcesz się bawić to można).. tłumienie ni99e będzie ci łatwo... pewnie najciekawiej by było jakbyś przerzucił je do innej obudowy (ale zostawił przynajmniej pół zamknięte z bliską granicą od tyłu driver'a (fazor będzie ci ciężko ogarnąć sensownie geometrycznie ~ w końcu to ortho a nie iso ale możesz się bawić)... co do przodu próbowałbym zachować średnicę przepustu/rozmiar drivera który jest zakryty i robi za akustyczny damping... w ogólniku modów to pewnie będziesz chciał osiągnąć powiększoną scenę... napiszę pm do takato czy ma jakiekolwiek rady do podstawowego modowania yh100 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, stefanbat napisał:

Nie czepiam się, anie nie mądrze. 

Po prostu mnie zaciekawiło jak to możliwe. Możesz rozwinąć?  

samemu mnie to zdziwiło i głównie wynikło w trakcie rozmowy z takato jakiś dłuższy czas temu .. chyba chodziło o umyślne utworzenie się uziemienia własnego każdego drivera na elemencie membrany którym jest zamontowana do reszty struktury drivera i konsekwentnie magnesów ~ sam się zdziwiłem i nie chciałem kłócić bo miałem więcej pytań na inne tematy (to poleciało przy okazji nawiązania do zapotrzebowań mocowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YH100 są niesamowicie podatne na zabawy z modowaniem wewnątrz muszli i prawdę mówiąc ciężko tutaj mówić o najlepszym modzie, ja na przestrzeni 12 lat słuchałem przeszło 10 par, część z nich była różnie modowana i różnice były bardzo duże głównie w kwestii pasma od brzmienia zamulonego i basowego do aż nadto analitycznego, chudego i ostrego. Na początek warto zrobić rekabling i tutaj też nie znajdziesz gotowego przepisu - czym. Na zwykłym canare grają lepiej niż na stocku - trzeba zamontować gniazda i się bawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dobrze grały na ruskim srebrze. Jeśli nie masz dostępu do srebrnego kabla to z firm, które robią srebrne kable do słuchawek polecam Argentum. Od 160 do 450 zł za metr, bez konfekcji.  Cena zależy ile chcesz mieć drutów i jaka izolacja. I tak samo możesz kupić wewnętrzne okablowanie.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja słuchałem tych, które miał (ma?) @misiekkb na welurach HM5, i jak dla mnie było to dobre granie, niczego mi nie brakowało.

Jedyny szkopuł, to że te pady są trochę za duże i ledwo się trzymają, ale można dorobić na drukarce 3D "powiększacze" i powinno być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BURNART napisał:

Nie sprawdziły się też welury od Fischerów FA-003Ti.

One są chyba takie same jak welury HM5?

 

@misiekkb napisz jakie miałeś wygłuszenie, bo wg mnie z tymi padami, to był naprawdę udany duet.

 

Oczywiście było to zupełnie inne granie niż oryginału, zwłaszcza jeśli chodzi o scenę.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie było dobre, ja nie narzekałem i też inne osoby w pokoju nie narzekały na dźwięk ze słuchawek. Dwa że te pady robiły także dobrą robotę, jeśli chodzi o komfort, gdyż tak jak napisałeś Perul one ledwo co się trzymały i były znacznie większe niż muszle, przez co był mniejszy ucisk na ucho i małżowinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie pamiętam dokładnie, ale chyba Fatso. Zresztą najlepiej zapytać się @touok, gdyż to chyba On był pierwszym właścicielem.
Jak dla mnie to były jedne z najlepszych słuchawek jeśli chodzi o damskie wokale i całą prezentację średnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem pasek maty bitumicznej wokół przetwornika, żeby go dociążyć i żeby nie migrował, wibrował po tych "mocowaniach". Cały środek muszli zakleiłem mikrotape'em cieniutką warstwą równą i dałem na ściankę oring z eko niewybielanego płatka bez pierwszej warstwy. Dla mnie zadziałało to lepiej niż egg mod i wszystko inne co próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności