Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki kolejny A&K?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

temat słuchawek chwilowo ogarnięty, teraz chciałbym rozliczyć się z DAP'ami. Jakoś tak wyszło, że chyba już przyzwyczaiłem się do AK i w tym kręgu chciałbym pozostać. Dłużej używałem AK70 i Kann'a (do obecnej chwili). Gdybym miał teraz coś zmieniać chciałbym zauważalnego przeskoku jakościowego. Zastanawiam się jednak nad wyborem. Myślałem o AK380 albo SP1000M. Czy SP jako że nowszy (ale nie flagowy) będzie lepszy od 380? Gdzieś na horyzoncie majaczy jeszcze SP1000, ale ze względu na cenę raczej go nie rozważam. A gdyby jednak to czy różnica w stosunku do [pozostałych byłaby taka duża? Wiem, że najlepiej ,samemu posłuchać, porównać i ocenić, ale z pewnych względów to na razie niemożliwe. Może ktoś miał okazję porównywać i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
temat słuchawek chwilowo ogarnięty, teraz chciałbym rozliczyć się z DAP'ami. Jakoś tak wyszło, że chyba już przyzwyczaiłem się do AK i w tym kręgu chciałbym pozostać. Dłużej używałem AK70 i Kann'a (do obecnej chwili). Gdybym miał teraz coś zmieniać chciałbym zauważalnego przeskoku jakościowego. Zastanawiam się jednak nad wyborem. Myślałem o AK380 albo SP1000M. Czy SP jako że nowszy (ale nie flagowy) będzie lepszy od 380? Gdzieś na horyzoncie majaczy jeszcze SP1000, ale ze względu na cenę raczej go nie rozważam. A gdyby jednak to czy różnica w stosunku do [pozostałych byłaby taka duża? Wiem, że najlepiej ,samemu posłuchać, porównać i ocenić, ale z pewnych względów to na razie niemożliwe. Może ktoś miał okazję porównywać i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Dzięki.

SE100 - największe odejście od sygnatury AK. Taki skok w bok. Nie umiałem się na niego zdecydować.
Kann Cube - super fajny DAP jeśli potrzebujesz mocy. Wyraźne rozwinięcie sygnatury SR15. Ale to nie klasa 380. Bardziej sr15 ma sterydach.

Sp1000m - mały sp1000 spokojnie daje radę i teraz jest w promocji. Ja bym go polecał bo sp1000 to jednak za chore pieniądze do wydania ale i rozmiar wersji M fajniejszy. Wyraźnie lepsze SQ względem SR15, Cube itp.

2000 - nie słyszałem i nie chcę słuchać bo to już kasa kosmos.

Ale jeśli nie musisz mieć tidal offline to ak380 plus wzmak może być świetnym wyborem przy zakupie w jakiejś dobrej cenie. Nawet nie wiem czy coś u nas w komisie ostatnio nie widziałem.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie tytułowe
 
"SR-AK"  15  
 
sikalalka bum   mały a zrobił spory szum intryguje ten malec bo nikt jeszcze nie powiedział o nim czegoś złego. 
Bo jest OK i tyle - nie ma szczególnie za co krytykować, zachwycać się też nie ma za bardzo czym.
Kann Cube ma plusa w dziedzinie swobody napędzania i utwory koncertowe grały mi na nim wyjątkowo dobrze.
SP1000 jest wyraźnie lepszy gdy chodzi o SQ od wersji M ale jeśli spojrzeć krytycznie na ich ceny - to FiiO M11 i nie ma pytań ;)


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Ok będzie na pewno. Ja bym go u siebie zostawił gdyby nie ten rozmiar.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

A jak oceniasz brzmienie sp1000M względem kann cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważam że jednak jest lepiej. Tyle że niebumi tego opisać. Cube był mocnym bratem sr15, sp1000m to mniejszy brat 1000. Sygnatura trochę bardziej w detale idącą

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M11 PRO

https://majorhifi.com/fiio-releases-the-m11-pro/

Jeśli będzie brzmiał jak obiecują - nie widzę sensu pakować się w półśrodki jak SP1000M - a "zwykła" ultima nawet przy obecnej cenie to sprzęt dla "prawdziwych fanów" zważywszy jak stary rdzeń techniczny posiada!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałeś na myśli z tym:  "rdzeń techniczny"? 
Procek, typ pamięci, RAM itp. przy tak galopujących zmianach w formatach i aplikacjach Astell wydaje flagowce z datą przydatności - rok/dwa, potem już mocno czuć, że odstają. Mając zaplecze procesorów np qualcomm - mogliby wydać sprzęt z mocą obliczeniową spokojnie na cztery lata minimum (vide konstrukcje oneplus z przed kilku lat) - przy cenie ~ 18 tysięcy za "kombajn multimedialny" kastrowanie go z mocy nie kojarzy mi się najlepiej w dobie częstego upgrade'u softu - każdy kto używa UAPP wie jak się zmieniły wymagania odtwarzaczy streamingowych.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RIH napisał:

M11 PRO

https://majorhifi.com/fiio-releases-the-m11-pro/

Jeśli będzie brzmiał jak obiecują - nie widzę sensu pakować się w półśrodki jak SP1000M - a "zwykła" ultima nawet przy obecnej cenie to sprzęt dla "prawdziwych fanów" zważywszy jak stary rdzeń techniczny posiada!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Zainspirowałeś mnie ;) Nadal zastanawiam się nad AK, ale zmówiłem M11 Pro. Zobaczymy, w razie czego mam 14 dni na decyzję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tu: https://allegro.pl/oferta/fiio-m11-pro-hi-res-dap-odtwarzacz-tidal-spotify-8545423921?utm_source=notification&utm_medium=paymentPaidBuyer&utm_campaign=payments-notifications:paymentPaidBuyer

Jasne, sam jestem bardzo ciekaw, na pewno dam znać.

Dostałem info, że paczka wysłana więc jutro powinna być. W weekend postaram się opisać pierwsze wrażenia.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tommir napisał:

No tak, tyle zapłaciłem.

Chciałem tylko powiedzieć, że zdziwiłem się. Fiio jako DAP wybrany zamiast Astella ? DAPy Fiio nie kojarzyły mi się z super dżwiękiem. Raczej z cyfrowym nalotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trochę w ciemno, posiłkując się podpowiedziami kolegów z wątku oraz zagranicznymi opiniami. Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. W większości przypadków podoba mi się bardziej niż Kann i w moim ogólnym zestawieniu też z nim wygrywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WojtekC napisał:

To muszę posłuchać bo Kann Cube to mój ulubieniec. 

IMG_20191014_162012.thumb.jpg.5b637efe527bfd87c180504a753668ac.jpg

Porównywałem ze swoim starym Kannem, Cube podejrzewam wypadnie lepiej. Ale daj znać jak będziesz miał okazję porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tommir napisał:

Kupiłem trochę w ciemno, posiłkując się podpowiedziami kolegów z wątku oraz zagranicznymi opiniami. Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. W większości przypadków podoba mi się bardziej niż Kann i w moim ogólnym zestawieniu też z nim wygrywa.

 

FiiO też robi postępy, ja bym ich nie deklasował. Szczególnie, że jak dotąd robili DAPy bardzo tanie - zwłaszcza na tle cen AK to oferta FiiO to jest jakaś totalna wyprzedaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności