Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy słuchawki planarne można używać na zewnątrz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zapytanie co do słuchawek planarnych. Podoba mi się ich brzmnienie, chciałbym je zabierać na spacery i słuchać w nich muzyki przez odtwarzacz  i wzmacniaczem. Moje pytanie czy warunki atmosferyczne i temperatura nie wpływa na membrany planarne? Chodzi mi o to że mogą być duże nie interesuję mnie jak ludzie będą mnie postrzegać. Wiadomo że nie mają być z drogiej półki. Wiadomo że muszą być komfortowe dobrze leżące na głowie oraz wokółuszne. Co polecacie Fostex,Monoprice, Hifiman może inne marki których nie znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to gdzie mam napisać do jakiego działu jeżeli inne mam poblokowane i nie mogę nigdzie indziej wstawiać??

frrr.jpg

tylko te mam aktywne reszta poblokowana.

 takiego cuda to nie widzioł. 

https://kenrockwell.com/audio/verum/1.htm stronka oryginał.

https://www.kickstarter.com/projects/verumaudio/verum-audiophile-planar-magnetic-headphones

wątek tego modelu chyba był poruszany tutaj. https://www.head-fi.org/threads/diy-planar-magnetic-heapdhones-in-details.842282/page-2

 

Edytowane przez marco-polo
dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Moje pytanie czy warunki atmosferyczne i temperatura nie wpływa na membrany planarne?

faktycznie oppo lub audeze isine to jedyna słuszna opcja. Ale ogólnie kto komu zabroni kabrioletem jeździć w deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że planarne słuchawki nie są przystosowane na zewnątrz. audeze isine to pamiętam że ktoś opowiadał że lepiej opłaca się koss ksc75.

Jeżeli nie można używać to rozumiem że ta wersja będzie najodpowiedniejsza Fostex T50RP-Mk3 z modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

rozumiem że planarne słuchawki nie są przystosowane na zewnątrz. audeze isine to pamiętam że ktoś opowiadał że lepiej opłaca się koss ksc75.

Jeśli chodzi o opłacalność to najlepiej opłacalnym jest chodzić i śpiewać pod nosem. Nie  no ale tak na serio to jest kilka fajnych planarów zamkniętych jak ww, i pewno jeszcze się coś znajdzie. Ktoś kiedyś naposał:

"życie jest zbyt krótkie żeby słuchać kiepskich słuchawek".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, espe0 napisał:

"życie jest zbyt krótkie żeby słuchać kiepskich słuchawek".

To po co używać planarów?

14 minut temu, marco-polo napisał:

koss ksc75

Koss ksc 75 w ogóle lepiej się opłaca. Ale trzeba ich posłuchać nie patrząc na ich cenę, a to jest dla większości zadanie ponad ich możliwości percepcji świata.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał:

To po co używać planarów?

Ostatnio po meecie kupiłem znów 400i do angażującego rock'n'rolla. Były i są to dla mnie jedne z najlepszych rockowych słuchawek jakie znam. Sundary to wisienka na torcie przestrzenności, organiczności i detalu w muzyce akustycznej (country, americana itp).

 

Faktem jest że trzeba synergii z resztą toru - jak to zapewnimy to satysfakcja gwarantowana.

 

Ostatnia rzecz to gusta i uprzedzenia - z tym nic nie da się zrobić - jak nie lubisz to ja to szanuję i nie narzucam swoich poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafacio napisał:

To po co używać planarów?

Koss ksc 75 w ogóle lepiej się opłaca. Ale trzeba ich posłuchać nie patrząc na ich cenę, a to jest dla większości zadanie ponad ich możliwości percepcji świata.

Kupiłem Koss ksc 75 jako prezent ale i też je testowałem. Mam dużo modeli sluchawek różnych marek. 

17 godzin temu, espe0 napisał:

Ostatnio po meecie kupiłem znów 400i do angażującego rock'n'rolla. Były i są to dla mnie jedne z najlepszych rockowych słuchawek jakie znam. Sundary to wisienka na torcie przestrzenności, organiczności i detalu w muzyce akustycznej (country, americana itp).

 

Faktem jest że trzeba synergii z resztą toru - jak to zapewnimy to satysfakcja gwarantowana.

 

Ostatnia rzecz to gusta i uprzedzenia - z tym nic nie da się zrobić - jak nie lubisz to ja to szanuję i nie narzucam swoich poglądów.

Hifiman 400i bardzo ładnie się prezentują. Sam też je posiadam.

17 godzin temu, Rafacio napisał:

To po co używać planarów?

Koss ksc 75 w ogóle lepiej się opłaca. Ale trzeba ich posłuchać nie patrząc na ich cenę, a to jest dla większości zadanie ponad ich możliwości percepcji świata.

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=twPEt6pFJk4 może te które porównuje do 580x??

 

albo te

 

kui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę mobilne są Audeze Sine.

 

Swoje PM-3 nosiłem w różną pogode, dbałem jednak aby nie zalały się wodą. Słuchawki nie padły, jedynie ekoskóra..I raczej nie od noszenia na dwór.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porwę się na Fostex T50RP Mk3 tylko zastanawiam się jaki mod dla nich najlepszy. Widziałem jakieś mody na sprzedaż na ebayu. Myślę że mógłbym im zrobić dobry mod żeby nie zabić ich całkowicie na zewnątrz. Jaki proponujecie mod? Warto je modować kiedy będą na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności