Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500zl pod czapkę + pilot


AdoeM

Pytanie

Witajcie moi drodzy :)

Poszukuje dokanałowek do słuchania muzyki jadąc komunikacja miejską.

Do tego nachodzi zima więc fajnie jakby zakładając czapkę zimowa nie wciskaly się do kanału sluchowego i powodowały tym dyskomfort.

Podejrzewam więc, że muszą być w miarę małe nie wystające kilku przetwornikowe KZ krowy :E

Do tego pilot który współpracuje z tel z androidem 

 

Gatunki jakie słucham to głównie muzyka elektroniczna od dynamicznej po spokojną oraz rap

Głównie zależy mi na dobrej scenie, basie oraz w miarę wyrównanym paśmie - nie chce żeby sybilanty mi kuly uszy a basy tlumily średnicę.

Mówiąc wyrównane nie mam  na myśli liniowej charakterystyki częstotliwości bardziej coś jak monitory studyjne jednak z nutką funu 

Raczej bardziej w jasna stronę brzmienia jednak z dobrze wystrojona Górą. 

Ideałem moim dźwiękowym jeśli chodzi o nauszne zamknięte są Sennheiser HD 280 pro więc fajnie jakby to było coś podobnego brzmieniowo 

Do tej pory znalazłem rha ma 750i i po opisach podejrzewam żeby mi podeszly dźwiękowo, jednak mają jedną wadę - przyciski głośności na pilocie nie działają w telefonie z androidem 😕

Co mi się nie podoba bo takowy system posiadam w telefonie. 

Jednak jak nie będzie innych alternatyw to chyba tylko one mi zostają :P

 

Jednak Mam nadzieję że wynajdziecie coś dla mnie. 

 

Pozdrawiam ;)

 

 

Edytowane przez AdoeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shanling ME100 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że mogą być spoko opcja po przeczytaniu paru recek. Tylko stockowy kabel nie ma pilota z mikro . Ale mają złącza MMCX więc można wymienic 

Myślisz że jak dokupie do nich taki kabel to jakość dźwięku nie spadnie? 

https://s.click.aliexpress.com/e/OeShgnu4

Jest jescze 2x droższy może on będzie odpowiedni 

https://s.click.aliexpress.com/e/liERFTQC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.10.2019 o 23:29, Jaro54 napisał:

Shanling ME100 

Kupiłem tak jak piszesz potestowalem parę miesięcy. 

 

Co mi się w nich spodobało? 

Średnica - to jest to czego szukam, neutralna nie podkoloryzowana 

Scena - też jak najbardziej 

 

Jednak są dla mnie zdecydowanie zbyt ostre - w okolicach 8khz mają mocne podbicie i na przykład drum n bass czy niektórej elektroniki nie da się na nich słuchać 

Męczą strasznie tym dźwiękiem 

Do tego mają dosyć słabe zejście bassu - brzmi on jak w monitorach studyjnych z 5 calowym przetwornikiem :P

Subbas w zasadzie nie istnieje nawet ich charakterystyka częstotliwościowa to pokazuje 

Do moich HD 280 pro się nie umywają (ale wiadomo to są nauszne) 

 

Niby po equalizacji jest całkiem zacnie ale niestety mój Galaxy s8 po włączeniu eq traci strsznie na mocy i jakości więc szukam dalej swojego ideału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobaw się tipsami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.01.2020 o 08:42, Jaro54 napisał:

Pobaw się tipsami. 

Wiesz co próbowałem już z najcieplejszymi tipsami jakie posiadam i bass się trochę dociążyl ale góra nadal kłuję bez equalizacji 

Jednak nie jest to dźwięk dla mnie - narazie testuje dunu Titan 6 które są trochę cieplejsze i na spin fitach które im trochę otwierają górę całkiem mi się podobają. Bardziej przyjemne dla ucha wrażenia niż ostre shanlingi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spring1
Bas z dynamika nie za dużo ale fajny
Średnica z BA więc neutralna
Soprany to piezo rozciągnięta a łagodne trudno o lepsze do 5k

Złącze 2pin więc kabel sobie wymienisz.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, retter napisał:

Spring1
Bas z dynamika nie za dużo ale fajny
Średnica z BA więc neutralna
Soprany to piezo rozciągnięta a łagodne trudno o lepsze do 5k

Złącze 2pin więc kabel sobie wymienisz.

- Tapatalk
 

 

Dokładnie, a zwłaszcza do elektroniki nie znajdzie się tu nic lepszego, gdyż piezo robi robotę tutaj i to bardzo. A także sprawdzą się w tym repertuarze, który napisałeś. Jedynie co na muzyce opartej na wokalach żeńskich i skrzypcach będzie trzeba tutaj dobrać dapa, kabel i tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No to można kupić LZ A6mini i mając trzy pary filtrów, dobrać co pasuje.

Osobiście wolałbym $ przeznaczyć na lepszej klasy driver niż dodatki jak filtry.

 

   

Inna propozycja IRM R1 bas przestrzeń i łagodne soprany. Mocno schodzą z ceny więc może się uda ustrzelić.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, retter napisał:

Spring1
Bas z dynamika nie za dużo ale fajny
Średnica z BA więc neutralna
Soprany to piezo rozciągnięta a łagodne trudno o lepsze do 5k

Złącze 2pin więc kabel sobie wymienisz.

- Tapatalk
 

Hmm no nie powiem ciekawa propozycja. 

Czytałem tylko w recenzji że ciężko je napędzić ze zwykłego smartfona. 

O ile mój Galaxy s8 ma niezły chip audio to jest on zablokowany przez fabryczny soft i jak wgram mu roota żeby mieć więcej mocy na wyjściu to stracę 1.5 roku gwarancji 😕

 

Chyba że kupić sobie ważkę black/red i latać w kieszeni z telefonem i DACiem na OTG xd 

Jest to jakieś rozwiązanie jednak dosyć mało wygodne 

Czego to się nie robi żeby mieć lepsza jakość audio xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ważka nie obsługuje pilota i MIC, nie wiele drożej es100.

Idź w up4 shalinga masz za to bezprzewodowe połączenie i dzwonić się da.

Ale mikrofonu i balansu (lepsze SQ) na jednym kablu i tak mieć nie będziesz.

Można mieć 2 kable ale czy to wygodne?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, retter napisał:

Ważka nie obsługuje pilota i MIC, nie wiele drożej es100.

Idź w up4 shalinga masz za to bezprzewodowe połączenie i dzwonić się da.

Ale mikrofonu i balansu (lepsze SQ) na jednym kablu i tak mieć nie będziesz.

Można mieć 2 kable ale czy to wygodne?

- Tapatalk
 

Wiesz co jednak z mikro na kablu zrezygnowałem bo za mało dobrych słuchawek to oferuje, a da się bez tego żyć. 

Jedynie w tych z wymiennymi kablami i złączami mmxc jest taka opcja bo możesz sobie dokupić inny kabel 

Spróbuję tych bqeyz Spring 1. Mówisz że warte 530 zł? Jedyne ich źródło z tego co widzę to aliexpress, o używke pewnie będzie ciężko bo są dosyć mało znane 

W ogóle pierwszy raz słyszę żeby ktoś piezoelektryk stosował do wysokich tonów więc może być dosyć ciekawie... 

Dotychczas z chińczyków słuchałem te kilku przetwornikowe KZ mnie nie urzekły tzn jak na swoją cenę grają nieźle ale jednak to nie jest to. 

6 godzin temu, misiekkb napisał:

Ja używam z Sony ZX2 i nie ma żadnego problemu z napędzeniem ich.

Jak wrażenia dźwiękowe? 

I jak jest z wygoda? Łatwo łapią seal i dobrze się trzymają w uchu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, AdoeM napisał:

Wiesz co jednak z mikro na kablu zrezygnowałem bo za mało dobrych słuchawek to oferuje, a da się bez tego żyć. 

Jedynie w tych z wymiennymi kablami i złączami mmxc jest taka opcja bo możesz sobie dokupić inny kabel 

Spróbuję tych bqeyz Spring 1. Mówisz że warte 530 zł? Jedyne ich źródło z tego co widzę to aliexpress, o używke pewnie będzie ciężko bo są dosyć mało znane 

W ogóle pierwszy raz słyszę żeby ktoś piezoelektryk stosował do wysokich tonów więc może być dosyć ciekawie... 

Dotychczas z chińczyków słuchałem te kilku przetwornikowe KZ mnie nie urzekły tzn jak na swoją cenę grają nieźle ale jednak to nie jest to. 

Jak wrażenia dźwiękowe? 

I jak jest z wygoda? Łatwo łapią seal i dobrze się trzymają w uchu? 

 

Jest kilka słuchawek z piezoelektrykiem na wysokich tonach i to bardzo znanych jak choćby Noble Audio Khan.

Co do wrażeń dźwiękowych to bardzo dobrze, tylko że w moim przypadku chodzi z nimi o znalezieniu odpowiedniego DAP'a, który ma nasyconą średnicę, kabla i tipsów, gdyż one maja w okolicy 1 kHz dołek, a u mnie przedewszystkim muzyka opiera się damskich wokalach. A tak to ogólnie bas dobrej jakości, a jak na swoją cenie to bardzo dobra jakość, tekstury i barwa to z przetwornika dynamicznego, a ja go wolę pod tym względem niż armaturę. DOlna średnica nasycona, górna dołek. Wysokie tony bardzo szczegółowe, pokazujące wszystkie niuanse, bardzo dobra teksturowość, ale przy tym są nie ostre.

To czy łapią dobrze seal i czy dobrze się trzymają w uchu, zależy już od budowy kanału i małżowiny, więc trzeba dobrać samemu tipsy, comply, albo zrobić custom tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, AdoeM napisał:

Wiesz co jednak z mikro na kablu zrezygnowałem bo za mało dobrych słuchawek to oferuje, a da się bez tego żyć. 

Jedynie w tych z wymiennymi kablami i złączami mmxc jest taka opcja bo możesz sobie dokupić inny kabel 

Spróbuję tych bqeyz Spring 1. Mówisz że warte 530 zł? Jedyne ich źródło z tego co widzę to aliexpress, o używke pewnie będzie ciężko bo są dosyć mało znane 

W ogóle pierwszy raz słyszę żeby ktoś piezoelektryk stosował do wysokich tonów więc może być dosyć ciekawie... 

Dotychczas z chińczyków słuchałem te kilku przetwornikowe KZ mnie nie urzekły tzn jak na swoją cenę grają nieźle ale jednak to nie jest to. 

 

Ze Springów na pewno będziesz zadowolony ;) Mam i polecam, bardzo eleganckie, dostojne, zrównoważone i świetne technicznie granie.

Co do ceny to żadne 530 zł! Załatwiałem zniżki na Springi dawniej i jeszcze powinień śmigać kupon (nie typowo na Aliexpress, ale w wiadomościach do sprzedającego - instrukcję masz na mojej stronie ryankgb.pl w jakiejkolwiek recenzji na dole strony) w DD Audio Store oraz Angelears Audio Store. Kupon/hasło to "RYAN", w Angelears zejdą Ci do 115$ na nie (czyli na dzień dzisiejszy 444 zł), a w DD musisz pytać sprzedawcy jaka będzie zniżka z tym kuponem na dzień dzisiejszy :) 

 

Przydatne linki (kupon RYAN): 

DDhttps://www.aliexpress.com/item/4000447851255.html

Angelearshttps://www.aliexpress.com/item/4000314701192.html

 

Można też pytać w oficjalnym sklepie, ale wątpię, że zejdą aż tyle z ceny (mi się nie udało ich przekonać do mocnej zniżki :D - tutaj kuponu nie ma więc zniżka indywidualna po własnych negocjacjach):

BQEYZ Officialhttps://www.aliexpress.com/item/4000122244534.html

 

Jeszcze można rozmawiać na mocnym luzie z gościem gdzie ja osobiście swoje kupowałem i negocjowałem na 116$ ze sklepu Starear Audio Store:

https://www.aliexpress.com/item/4000184342594.html

 

Oferty masz z pewnych sklepów, w Polsce raczej ich nie kupisz bo nie ma dystrybutora, a jak ktoś już je kupuje to raczej nie odsprzedaje i nie ma często ofert sprzedaży.

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na słuchawki z stałym kablem bym już nie patrzył. Kabel to coś co się najczęściej psuje a jak masz gniazda to wymieniasz i smigasz dalej.

Ja miałem i sprzedałem od ręki ;)

Żadne opisy nie powiedzą ci tyle co własne uszy, trzeba zaryzykować. Ja, w ciemno kupowałem.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Ze Springów na pewno będziesz zadowolony ;) Mam i polecam, bardzo eleganckie, dostojne, zrównoważone i świetne technicznie granie.

Co do ceny to żadne 530 zł! Załatwiałem zniżki na Springi dawniej i jeszcze powinień śmigać kupon (nie typowo na Aliexpress, ale w wiadomościach do sprzedającego - instrukcję masz na mojej stronie ryankgb.pl w jakiejkolwiek recenzji na dole strony) w DD Audio Store oraz Angelears Audio Store. Kupon/hasło to "RYAN", w Angelears zejdą Ci do 115$ na nie (czyli na dzień dzisiejszy 444 zł), a w DD musisz pytać sprzedawcy jaka będzie zniżka z tym kuponem na dzień dzisiejszy :) 

 

Przydatne linki (kupon RYAN): 

DDhttps://www.aliexpress.com/item/4000447851255.html

Angelearshttps://www.aliexpress.com/item/4000314701192.html

 

Można też pytać w oficjalnym sklepie, ale wątpię, że zejdą aż tyle z ceny (mi się nie udało ich przekonać do mocnej zniżki :D - tutaj kuponu nie ma więc zniżka indywidualna po własnych negocjacjach):

BQEYZ Officialhttps://www.aliexpress.com/item/4000122244534.html

 

Jeszcze można rozmawiać na mocnym luzie z gościem gdzie ja osobiście swoje kupowałem i negocjowałem na 116$ ze sklepu Starear Audio Store:

https://www.aliexpress.com/item/4000184342594.html

 

Oferty masz z pewnych sklepów, w Polsce raczej ich nie kupisz bo nie ma dystrybutora, a jak ktoś już je kupuje to raczej nie odsprzedaje i nie ma często ofert sprzedaży.

Dzięki wielkie! 

Kojarzę twoja stronę dzieki recenzji kupiłem yinyoo q70 i to ze zniżką dla swojej drugiej połówki - bardzo zadowolona ;)

 

12 godzin temu, retter napisał:

Na słuchawki z stałym kablem bym już nie patrzył. Kabel to coś co się najczęściej psuje a jak masz gniazda to wymieniasz i smigasz dalej.

Ja miałem i sprzedałem od ręki ;)

Żadne opisy nie powiedzą ci tyle co własne uszy, trzeba zaryzykować. Ja, w ciemno kupowałem.

- Tapatalk
 

No cóż, trudno się nie zgodzić - przyjdzie wypłata to poleci zakup :D

Niestety bywają i dobre słuchawki bez wymiennego kabla jak chociażby Aune e1 

 

Dobrze ze jest to forum to zawsze łatwo odsprzedać nie to co na olx gdzie Janusze chcieliby wszystko za pół darmo i jescze im mało xd 

 

13 godzin temu, misiekkb napisał:

 

Jest kilka słuchawek z piezoelektrykiem na wysokich tonach i to bardzo znanych jak choćby Noble Audio Khan.

Co do wrażeń dźwiękowych to bardzo dobrze, tylko że w moim przypadku chodzi z nimi o znalezieniu odpowiedniego DAP'a, który ma nasyconą średnicę, kabla i tipsów, gdyż one maja w okolicy 1 kHz dołek, a u mnie przedewszystkim muzyka opiera się damskich wokalach. A tak to ogólnie bas dobrej jakości, a jak na swoją cenie to bardzo dobra jakość, tekstury i barwa to z przetwornika dynamicznego, a ja go wolę pod tym względem niż armaturę. DOlna średnica nasycona, górna dołek. Wysokie tony bardzo szczegółowe, pokazujące wszystkie niuanse, bardzo dobra teksturowość, ale przy tym są nie ostre.

To czy łapią dobrze seal i czy dobrze się trzymają w uchu, zależy już od budowy kanału i małżowiny, więc trzeba dobrać samemu tipsy, comply, albo zrobić custom tipsy.

Hmm myślę że ten dołek nie będzie mi przeszkadzał, ale to wyjdzie w praniu :)

Na górze mi zależy żeby była właśnie detaliczna ale nie ostra, męcząca 

I scena żeby była dosyć spora 

A udało Ci się znaleźć do nich odpowiedni DAP czy dalej szukasz? 

 

Edytowane przez AdoeM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nazwę e1 dobrymi co najwyżej przeciętnymi.

 

-edyta

Ale żeby nie obrażać właścicieli niech będzie że nie uzyskałem sela i mam inne oczekiwania co do dźwięku.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności