Skocz do zawartości

Co po Kann Cube? Pod KSE1200 I Andromeda


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem dziś Kann Cube i już się rozglądam co dalej :)

 

W tej chwili ostał mi się SR15 który gra całkiem fajnie i jakoś szczególnie mi nie żal Kann Cube. Zwłaszcza że względu na wielkość...

Czas teraz poszukać czegoś nowego. Docelowo pod IEM tak 90% grania, w szczególności pod Shure KSE1200 które ostały się u mnie po testach z Amazonu

Ich się nie da oddać...

 

Wymagania:

- musi być tidal offline, bezwarunkowo

- dobre zgranie z IEM - Andromedy oraz te KSE

- duża responsywność systemu. Ma śmigać.

- w miarę pewne upgrade firmware w przyszłości

 

 

 

Miło gdyby było:

- balanced wyjście pod bardziej wymagające słuchawki

- pełna implementacja MQA

- bluetooth - odbiornik LDAC preferowany, jako player kodeki już mi w zasadzie obojętne

- dłuższy czas życia na baterii

- nie pogardzę też mocą do napędzenia nausznych

- dwa sloty na karty

 

 

Zupełnie mi wisi:

- firma, nie jestem przywiązany

- design i wielkość - lepiej mniejsze niż większe ale po Kann cube przyjmę wszystko i każdy kształt, kolor :)

- praca jako DAC

 

Jest teraz promo na S1000M AK i na to zerkam ale może coś innego? Ibasso? Fiio? Jakiś Sony?

 

 

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar głównie. Zrobienie z tego kanapki z wzmacniaczem od kse nie miało sensu mobilnie. A dźwiękowo było praktycznie na IEM bez zmian względem SR15. Wystawiłem obydwa i o dziwo Cube poszedł szybciej.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być tidal offline to nie ma aż tak dużo na rynku rzeczy ktore moga zagrac lepiej niz sr15

 

- Astelle sp1000 i sp2000, SP1000M, SE100

- Cayin N6II

- Ibasso DX220

- Hiby R6 pro

 

I to chyba tyle bo Cowony nie maja nic z lacznosci bezprzewodowej, a takie Lotoo PAW Gold Touch, Cayin n8, Sony WM1Z maja jedynie bluetootha.

 

Sa jeszcze Fiio M11 i M11 pro, Ibasso dx160, Hiby R5, Shanling m6, Sony zx500 ale to raczej nie bedzie progres wzgledem sr15. Podkreslam ze raczej bo nie znam sr15.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na ten sp1000m ale mam wrażenie że kiedyś mi nie podszedł względem SR15
Na ile oceniasz wrażliwość na źródło dźwięku w kse? Ja różnicy między sr15 a Cube nie słyszałem w ogóle. Pod rme adi2dac grają też świetnie. Dopiero eksperyment radsone es100 nie wypalił - tu już była degradacja dźwięku.
Z czymś Twoje KSE Cię oczarowały?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkiego grają przynajmniej bardzo dobrze ale przejmują charakter źródła i się skalują wraz z samą jakością.

Mój obecny "tor" to Sony WM1A -> Forza Audioworks Claire ICL -> Shure KSE1200 z tipsami Comply TS200 - w takiej kombinacji Shury brzmią mi lekko ciepło, z bardzo dużą przestrzenią i z bardzo mocnym basem. Wysokie bardzo wyraźne, imponują spokojem, jakością ale nie są wyżyłowane. 

 

Przez jakiś czas używałem tipsów Spinfit CP240 i interconnecta Cardas HPI który ma bajkową średnicą i plastyczny bas kosztem rozdzielczosci ale połączenie comply z forzą mi jakoś bardziej podchodzi. Mam też 8 żyłową miedź od Jimmy Dragon ale w ogóle mi to z shurami nie zagrało. Jakaś taka wydmuszka bez głębi, płasko i dwuwymiarowo.

 

Jesli chodzi o źródła które sprawdziłem i które zagrały na tyle dobrze że są warte wspominania

Za takie minimum to bym dał Chorda Mojo. Podbajerzony, przyjemny i sprawiający dobre wrażenie choć nie jakoś zadziwiający jako źródło.

Z Ibasso DX220 świetnie, neutralne i czyste ale nadal wystarczająco ciepłe i barwne aby nie dało się powiedzieć że analityczne.

Sony WM1A - troche bardziej barwny niż Ibasso, z ciekawyszym basem, niby spokojny ale z zadziorem na wysokich choć nie aż tak czysty i dokładny jak DX220 - póki co nic mnie nie przekonało do przesiadki nawet jeśli zagrało lepiej

Cowon Plenue S - rewelacyjnie, słodko ale dokładnie. Nie największa przestrzeń ale duże skupienie i genialne czarne tło przez co się wsiąka w muzykę.

Alo Continental Dual Mono - spoko, duże granie, energiczne, jasne ale płynne, niezbyt imponująca rozdzielczość i wgląd w mikrodetale rekompensowane dużą skalą źródeł pozornych

Chord Hugo 2 - jeśli chodzi o rozdzielczość, wielkość źródeł, precyzje, przestrzeń, ilość powietrza i kontrolę to można powiedzieć że wszystkie powyższe są zaorane. Tyle że jest to też granie nie tyle analityczne co bardzo poważne. Ciężko się przy nim odprężyć, raczej wyzwala w człowieku emocje zazwyczaj zarezerwowane dla dla uczestniczenia w czymś doniosłym. Razem z Shurami miałem czasami wrażenie że słucham muzyki na wielkim zderzaczu hadronów który niechcący otworzył portal do innego wymiaru. Jakbym słuchał krócej muzyki a nie siedział w słuchawkach całymi dniami to bym się na niego przesiadł bo wbija w ziemie razem z fotelem i pokojem odsłuchowym ale na dłuższą metę zbyt intensywnie.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Hugo2 miałem (przed kse więc nie słuchałem razem) i było super tylko że oczekuję DAPa więc odpada.
To może spróbuję z dx220 - podejrzewam że AMP może być standardowy?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

Dzięki!

Hugo2 miałem (przed kse więc nie słuchałem razem) i było super tylko że oczekuję DAPa więc odpada.
To może spróbuję z dx220 - podejrzewam że AMP może być standardowy?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak ten co w zestawie AMP1mk2 jest bardzo dobry. W recenzji opisałem jeszcze jak się mają do niego AMP8 i AMP9. W skrócie: brzmią inaczej, a AMP1mk2 jest najbardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności