Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe 1200zł


Tomek777

Pytanie

Witam,

 

poszukuję słuchawek dokanałowych, w budżecie ~1200zł , mnie=lepiej. Źródłem dźwięku będzie telefon, Note 9. Najczęściej słucham muzyki hip-hop/pop/rock, a czasami wszystkiego po trochu. 

 

Czy są w tej cenie jakieś doki, które np. wyróżniają się czymś na tle konkurencji i warto na nie zwrócić większą uwage? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

do telefonu to szkoda kasy na takie słuchawki, więcej niż parę stów bym nie dał za doki do smartfona.

moje shozy neo cp warte 600pln nie grają dużo lepiej na smartfonie od kz kzst za kilkadziesiąt złotych z alixpress.

 

Jesli chcesz "słuchać" muzyki to już lepiej dokupić jakiś portable dac/amp albo po prostu player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, kuman napisał:

do telefonu to szkoda kasy na takie słuchawki, więcej niż parę stów bym nie dał za doki do smartfona.

Nie zgodzę się, Note9 gra bardzo dobrze i jeżeli złapie synergię z dokami, to spokojnie może to być granie na wysokim poziomie. Samsungi mają nieco rozlazły dół, więc dobrze by było znaleźć coś, co nie ma zbyt rozdmuchanego basu. Zgodzę się ze @StAc, że FLC8n to świetne słuchawki i bardzo łatwe w napędzeniu, pójdą spokojnie z Note'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Smartfon to smartfon, nie będzie nigdy pełnoprawnym urządzeniem do słuchania muzyki, to że gra poprawnie to kwestia współczesnych technologi, ale proszę nie można tego porównywać do jakiegokolwiek playera czy dedykowanego portable amp/dac.

 

w smartfonach mamy tylko codec:

 

granatowe toto coedec, różowe to wzmak, ot całe audio w smartfonie.

FyYjjHBpumF3Chmq.huge

 

link:

https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+Note9+Teardown/112412

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, kuman napisał:

Smartfon to smartfon, nie będzie nigdy pełnoprawnym urządzeniem do słuchania muzyki

Znam i miałem smartfony grające lepiej niż niejeden DAP, np. Meixu MX4Pro czy LG z serii V. Mało tego, wybrałbym takiego NOTE'a nad załóżmy X5III, którego sprzedałem po tygodniu od zakupu. I co teraz? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, krzyzakov napisał:

 


No właśnie o to chodzi :)))

 

 

a to oto chodziło :)

teraz jest wyrzut nowych urzadzen bluetooth ze wsparciem aptxHD oraz Ldac:

Fiio BTR3(akm)

Radsone ES100(akm)

Shanling up2(sabre)

 

albo cos na kabelku do telefonu(dac/amp)

ifi nano black label

topping dx4 dsd

nowy Aune B1U

tansze Fiio Q1 Mark II

i jeszcze wiele innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, kuman napisał:

do telefonu to szkoda kasy na takie słuchawki, więcej niż parę stów bym nie dał za doki do smartfona.

moje shozy neo cp warte 600pln nie grają dużo lepiej na smartfonie od kz kzst za kilkadziesiąt złotych z alixpress.

 

Jesli chcesz "słuchać" muzyki to już lepiej dokupić jakiś portable dac/amp albo po prostu player.

 

Tu bym się nie zgodził. Dobre słuchawki to dobre słuchawki, SE846 czy W60 grały lepiej od gorszych modeli już na Xperii Z3. Moim zdaniem, inwestycja tej samej kwoty w lepsze słuchawki daje większy impakt z poprawie brzmienia, niż inwestycja  w lepszy odtwarzacz. Wolałbym topowe słuchawki używać z telefonem, niż przeciętne słuchawki w dobrym odtwarzaczem.

Oczywiście dobre słuchawki też zyskują ze źródłem, ale nie o tym akurat dyskutujemy, bo to jest kolejna eskalacja ceny. Poza tym kluczowym słowem przy dokach jest synergia.

Może się okazać że synergiczny zestaw z tańszym źródłem, zagra lepiej niż przypadkowy zestaw dobrany wyłącznie wedle klucza dobre źródło.

 

To tyle w kwestii dobre słuchawki + źródło. Co do FLC8n, o których wspomniał @StAc to poza konfigurowalnością, nie mają nic ciekawego do zaoferowania w kwestii jakości dźwięku. Ale to moje zdanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, SlawekR napisał:

Moim zdaniem, inwestycja tej samej kwoty w lepsze słuchawki daje większy impakt z poprawie brzmienia, niż inwestycja  w lepszy odtwarzacz. Wolałbym topowe słuchawki używać z telefonem, niż przeciętne słuchawki w dobrym odtwarzaczem.

O, to to to to to. Ja też bym wolał wydać 100% budżetu na słuchawki do Note'a niż podzielić budżet na źródło + słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Najner napisał:

Znam i miałem smartfony grające lepiej niż niejeden DAP, np. Meixu MX4Pro czy LG z serii V. Mało tego, wybrałbym takiego NOTE'a nad załóżmy X5III, którego sprzedałem po tygodniu od zakupu. I co teraz? :)

 

Nic, 

Należy rozdzielić co komu pasuje od czysto obiektywnej jakosci dźwieku urzadzenia.

W twoim przypadku ewidentnie wolisz urządzenia grające na sabrze jak wymieniłeś od akm jak X5III co nie zmienia faktu iż ze Fiio X5III jest zdecydowanie lepszym urządzeniem od Nota.

 

Analogicznie taki Xduoo XD05 na akm gra bardzo dobrze, ale sygnatura AKM mi po prostu nie leży, ale nie możesz napisać że NOTE czy inny smartfon gra lepiej od dedykowanego urządzenia audio, bo tak nie jest. Możesz preferować dźwięk NOTA ot co.

 

Teraz, Najner napisał:

O, to to to to to. Ja też bym wolał wydać 100% budżetu na słuchawki do Note'a niż podzielić budżet na źródło + słuchawki.

 

Ja uważam odwrotnie.

To tak jak by podłączać HD600 do codeca z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, kuman napisał:

nie możesz napisać że NOTE czy inny smartfon gra lepiej od dedykowanego urządzenia audio

No to patrz: Meizu MX4 Pro gra lepiej od Fiio X5III :) 
@Tomek777 - rzuć okiem na Dunu Falcon C. Tu recenzja: https://gadzetomania.pl/60130,dunu-falcon-c-test-i-recenzja

I cytat z recenzji: "Do dobrego wysterowania (zapewniania dobrej kontroli dźwięku) wymagają nieco mocniejszego źródła, więc lepiej sprawdzają się w parze z dedykowanymi odtwarzaczami audio, niż telefonami. No, może poza flagowcami LG (serie V i G) oraz Samsunga (Galaxy S8, S9 czy Note9)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Najner napisał:

No to patrz: Meizu MX4 Pro gra lepiej od Fiio X5III :) 
@Tomek777 - rzuć okiem na Dunu Falcon C. Tu recenzja: https://gadzetomania.pl/60130,dunu-falcon-c-test-i-recenzja

I cytat z recenzji: "Do dobrego wysterowania (zapewniania dobrej kontroli dźwięku) wymagają nieco mocniejszego źródła, więc lepiej sprawdzają się w parze z dedykowanymi odtwarzaczami audio, niż telefonami. No, może poza flagowcami LG (serie V i G) oraz Samsunga (Galaxy S8, S9 czy Note9)."

 

Jak napisałem wyżej, preferujesz sabra nad akm, ot całe twoje lepiej .

Gdyby było inaczej rynek DAPów by nie istniał.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, kuman napisał:

preferujesz sabra nad akm, ot całe twoje lepiej

Znów nie masz racji. Mam zarówno urządzenia na AK jak i na Sabrach i lubię je tak samo, a sygnatura jest bardziej zależna od implementacji DACa niż od producenta DACa.

 

3 minuty temu, kuman napisał:

Gdyby było inaczej rynek DAPów by nie istniał.

Rynek DAPów, jak każdy inny, istnieje po to, żeby ciągnąć z ludzi pieniądze. Powtórzę raz jeszcze, że najważniejsze jest złapanie synergii, a słuchawki z telefonu mogą zagrać lepiej niż z DAPa za kilka tysięcy złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Najner napisał:

O, to to to to to. Ja też bym wolał wydać 100% budżetu na słuchawki do Note'a niż podzielić budżet na źródło + słuchawki.

 

Znaczy Note jest takim sobie źródłem i właśnie on wymaga synergii od słuchawek. Słuchawki same z siebie powinny mieć w miarę żywiołowy charakter do tego telefonu. Jakieś słuchawki,  coś pokroju któregoś modelu Flare Audio, na ten przykład nieźle się synergizują z Samsungami. Chociaż i nie każdy Flareski lubi, ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Najner napisał:

Znów nie masz racji. Mam zarówno urządzenia na AK jak i na Sabrach i lubię je tak samo, a sygnatura jest bardziej zależna od implementacji DACa niż od producenta DACa.

 

Rynek DAPów, jak każdy inny, istnieje po to, żeby ciągnąć z ludzi pieniądze. Powtórzę raz jeszcze, że najważniejsze jest złapanie synergii, a słuchawki z telefonu mogą zagrać lepiej niż z DAPa za kilka tysięcy złotych. 

 

Błagam, jak słyszę o implementacji w torze audio zbudowanym z dwóch chipów to pokładam się ze śmiechu.

To właśnie w takich urządzeniach słychać sygnaturę chipów najbardziej. Nawet taki Quest Style CMA400i z kapitalną sekcją wzmocnienia posiada sygnautę AKM, już nie jest taki VELVET SOUND ale nadal to akm, Podobnie fajnie grający Shangling M5s nadal ma owalkę velvetową.

 

Synergia z czym z codeciem audio ? z źródłem któremu brakuje kontroli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, kuman napisał:

 

Błagam, jak słyszę o implementacji w torze audio zbudowanym z dwóch chipów to pokładam się ze śmiechu.

To właśnie w takich urządzeniach słychać sygnaturę chipów najbardziej. Nawet taki Quest Style CMA400i z kapitalną sekcją wzmocnienia posiada sygnautę AKM, już nie jest taki VELVET SOUND ale nadal to akm, Podobnie fajnie grający Shangling M5s nadal ma owalkę velvetową.

 

Synergia z czym z codeciem audio ? z źródłem któremu brakuje kontroli ?

 

Synergią nazywać będziemy właściwe i świadome dopasowanie obciążenia do sekcji wzmacniacza. I od tego na ile to jest świadome i z rozmysłem, może zależeć kontrola lub jej brak ze strony wzmacniacza nad obciążeniem. Przy odpowiednim doborze, (choćby damping factor) konkretne cechy wzmacniacza mogą nie mieć istotnego znaczenia. I nie będzie istotne na ile jest on konstrukcją zintegrowaną lub dyskretną. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, szczególnie w sprzęcie przenośnym skala integracji a co za tym idzie, kwestie zasilania, będą mieć znaczenie niebagatelne. Ważne żeby to wszystko robić i dobierać z głową, a nie rzucać utartymi sloganami, z góry skreślając określone rozwiązania.

 

Przykładowo, mie bez powodu wspomniałem o Xperii Z3 i Se848, gdzie sekcja wzmacniacza tego telefonu jest bardzo specyficzna, ma relatywnie małą moc i sygnaturę brzmieniową lekko po stronie jasno-neutralnej. Z dowolnymi słuchawkami o impedancji 30ohm plus, może być porażka. Ale już z ultra niskoimpedancyjnymi S846 i o ich konkretnej sygnaturze brzmieniowej, zgrywa się to nad wyraz dobrze. I nie można wykluczyć, że efekt końcowy w takim tandemie będzie lepszy niż z niejednego DAPa wyższej klasy, który akurat słuchawkom nie siądzie.

 

Możemy się na to zżymać, ale wysoka skala integracji układów to przyszłość, szczególnie w domenie mobilnej. Desktopowy Sabre 9018, to praktycznie wszystko w jednym + zasilanie + sekcja analoga. Mobilny Sabre idzie jeszcze dalej, tam wszystkie trzy rzeczy są w kupie. Czy to akurat źle? Ano niekoniecznie, bo to z kolei daje to możliwą lepszą kontrolę nad sekcją zasilania całości. Na przeciw, w "dorosłym" DAPie upakowywanie nadmiaru kości o niskiej skali integracji niekoniecznie musi przełożyć się na dobry efekt końcowy, z racji na trudność zapanowania nad aplikacjąw  gęsto upakowanym urządzeniu.

Oczywiście wysoka skala integracji może nie być tak uniwersalna, ale wtedy dochodzi do głosu wspomniana wcześniej synergia lub jej brak. Trzeba dobierać łączone komponenty z głową i efekt może być znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

od wczoraj sporo poczytałem i zdecydowałem obniżyć budżet i wybrać coś spośród tańszych słuchawek. Napiszę po laicku. Lubię granie rozrywkowe. Nie lubię separacji. Wybrałem te modele, który z nich ostatecznie kupić i zamknąć temat? 

 

1. iBasso IT01s

2. Dunu Falcon C

3. DMVP Dm6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Tomek777 napisał:

Witam,

 

od wczoraj sporo poczytałem i zdecydowałem obniżyć budżet i wybrać coś spośród tańszych słuchawek. Napiszę po laicku. Lubię granie rozrywkowe. Nie lubię separacji. Wybrałem te modele, który z nich ostatecznie kupić i zamknąć temat? 

 

1. iBasso IT01s

2. Dunu Falcon C

3. DMVP Dm6

 

 

Słuchałem z note9 it01s ,i brzmią bardzo dobrze,ale falcony z note8 bardziej mi siedzą. Obie opcje bardzo dobre i zależeć będą od gustu

5 godzin temu, kuman napisał:

Smartfon to smartfon, nie będzie nigdy pełnoprawnym urządzeniem do słuchania muzyki, to że gra poprawnie to kwestia współczesnych technologi, ale proszę nie można tego porównywać do jakiegokolwiek playera czy dedykowanego portable amp/dac.

 

w smartfonach mamy tylko codec:

 

granatowe toto coedec, różowe to wzmak, ot całe audio w smartfonie.

FyYjjHBpumF3Chmq.huge

 

link:

https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+Note9+Teardown/112412

 

Akurat podany link dotyczy wersji ze snapdragonem, ktora znaczaco sie rozni sekcja audio, od wersji z exynosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności