Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Którą wersję słuchawek Beyerdynamic DT990 wybrać ?


Gadoslaw

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
9 minut temu, Gadoslaw napisał:

Masz rację, lubię basik :) Z tymi welurami nie wiedziałem, więc dzięki wielkie za sugestie 

Jeśli lubisz basik to stroń od wersji 600 ohm, one mają go garstke w porównaniu do 250 ohm, co prawda pomaga to w pozycjonowaniu ale wiadomo, musiałbyś grać tylko w FPS i to na wysokim poziomie, gdzie każdy mały szczegół robi różnice.

24 minuty temu, Gadoslaw napisał:

Masz rację, lubię basik :) Z tymi welurami nie wiedziałem, więc dzięki wielkie za sugestie.

 

Jeżeli chodzi o konkrety to te będą ok ? https://www.empik.com/zestaw-nausznikow-do-sluchawek-beyerdynamic-edt990-vb-2-szt-beyerdynamic,p1215751493,elektronika-p

Tak, występują One również w słuchawkach dt 990 pro limited edition (black) oraz beyerdynamic custom one studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Cześć

 

Spokojnie możesz brać 250Ohm nawet powinieneś, im więcej ohm tym lepsza kontrola i precyzja, co liczy się np. przy grach FPS, wiem sam korzystam z 990 tylko 600ohm, One do gier wypadają najlepiej- pod względem pozycjonowania, konkurowałem je z audio technica ad700x, dt 990 pro 250ohm, fidelio x2, custom one studio i żadne tak precyzyjnie i dokładnie nie wskazują skąd przeciwnik wystrzelił pocisk czy skąd nadchodzi.

Miałem kiedyś te EVO i grają strasznie ciemno, wyciągam wniosek, że lubisz basik, więc polecałbym zakupić dt 990 PRO czyli 250Ohm i od razu dokupić sobie czarne welury, czarne welury mocno zmieniają barwe dźwięku, słuchawki stają się mocno basowe z wycofana średnicą i łagodną górą- mówiąc w skrócie - nie do poznania.

Tak więc posiadając jasne i czarne welury możesz szybko sięgnąć po barwę, która Cię interesuje- jasna analityczna vs ciemna i basowa

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację, lubię basik :) Z tymi welurami nie wiedziałem, więc dzięki wielkie za sugestie.

 

Jeżeli chodzi o konkrety to te będą ok ? https://www.empik.com/zestaw-nausznikow-do-sluchawek-beyerdynamic-edt990-vb-2-szt-beyerdynamic,p1215751493,elektronika-p

Edytowane przez Gadoslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto dołożyć do DT1990, bo są o klasę lepsze :)

 

Miałem DT990 Pro i DT990 600 om. Te pierwsze bardziej bliski dźwięk, drugie nieco oddalony, większa przestrzeń. I te i te mają bardzo dużo basu między 100 - 200 Hz, ale tego niskiego basu, to jest niewiele. Do tego mocno wycofana średnica i bardzo podbite soprany (jak ktoś nie lubi dużo sopranów, to na pewno nie są słuchawki dla niego).

 

Wersja 250 raczej wymaga wzmacniacza, a 600 to już na pewno, bo to trudne do napędzenia słuchawki. Wersji 32 nie znam. Szczerze brałbym raczej DT770 80 om - łatwiejsze do napędzenia i soprany mniej problematyczne. Albo K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Warto dołożyć do DT1990, bo są o klasę lepsze :)

 

Miałem DT990 Pro i DT990 600 om. Te pierwsze bardziej bliski dźwięk, drugie nieco oddalony, większa przestrzeń. I te i te mają bardzo dużo basu między 100 - 200 Hz, ale tego niskiego basu, to jest niewiele. Do tego mocno wycofana średnica i bardzo podbite soprany (jak ktoś nie lubi dużo sopranów, to na pewno nie są słuchawki dla niego).

 

Wersja 250 raczej wymaga wzmacniacza, a 600 to już na pewno, bo to trudne do napędzenia słuchawki. Wersji 32 nie znam. Szczerze brałbym raczej DT770 80 om - łatwiejsze do napędzenia i soprany mniej problematyczne. Albo K550.

Klasę lepsze prawda ale i ponad RAZ tyle droższe to całkowicie inna liga i pułap cenowy, ogólnie rzecz biorąc do 2tys jest mnóstwo ciekawych sluchawek.

 

250ohm nie wymaga wzmacniacza, no chyba że posiadamy telefon z 2010 roku albo bardzo pragniemy ogluchnac od słuchania na pełnym regulatorze, mój note 8 da radę tym sluchawkom.  wersja 600ohm ma znacząco mniej basu od tych 250 szczególnie na budowie pro i ciężko do niej dobrać wzmacniacz żeby go wykrzesać.

Dt770 nie ma w temacie i to znów inna liga, bo słuchawki zamknięte z mała scena dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, 770 nie maja małej sceny, jest tej samej wielkości, co DT990Pro. Miałem oba modele jednocześnie.

I nie pamiętam braku basu w 990 Edition 600, wręcz przeciwnie, miały bas mocno podbity powyżej 100 Hz.

 

Ogólnie 990-tki to są specyficzne słuchawki, dalekie od neutralności, mocna V, energetyczne granie. Jakaś Metallica czy coś takiego brzmi tak, że noga zaczyna sama tupać ;) Ale już np. kobiece wokale tak sobie.

990 770.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Nie, 770 nie maja małej sceny, jest tej samej wielkości, co DT990Pro. Miałem oba modele jednocześnie.

I nie pamiętam braku basu w 990 Edition 600, wręcz przeciwnie, miały bas mocno podbity powyżej 100 Hz.

 

Ogólnie 990-tki to są specyficzne słuchawki, dalekie od neutralności, mocna V, energetyczne granie. Jakaś Metallica czy coś takiego brzmi tak, że noga zaczyna sama tupać ;) Ale już np. kobiece wokale tak sobie.

990 770.png

Widocznie mamy całkowicie inne odczucia podczas słuchania tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności