Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do ok. 500 zł (metal/rock)


bravd

Pytanie

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek dokanałowych do ok. 500 zł.

Słuchawki mają współpracować z telefonem LG G7 (najprawdopodobniej to samo, co LG V30).

 

Słucham różnej muzyki, ale głównie jest to metal (gł. thrash, raczej bez tych najbardziej ekstremalnych gatunków) i rock (różne odmiany, te bardziej ostrzejsze i te spokojniejsze). Nie słucham raczej muzyki elektronicznej, wolę taką opartą o "żywe" instrumenty.

 

Od słuchawek wymagam by sprostały następującym wymaganiom: perkusja powinna brzmieć dość efektownie, z mocą i wykopem - lubię poczuć uderzenia bębnów, stopy. Nie chcę jednak słuchawek, w których bas zalewa inne pasma, nie lubię gdy bas jest misiowaty, bardzo miękki. Gitary mają natomiast mieć odpowiednie dociążenie, ale chcę by były jednocześnie w miarę naturalne, nie mogą być anemiczne, ani też w drugą stronę - zbyt walcowate, rozlazłe, mało wyraziste i czytelne. Tony wysokie powinny być odpowiednio rozciągnięte, dość klarowne, w miarę naturalne, ale zarazem, co ważne,  nie mogą być zbyt ostre, kłujące i syczące, by nie męczyły. Scena ma być na rozmiar przyzwoita, z dobrą separacją kanałów i lokalizacją instrumentów. Nie wiem jak rozmiar sceny ma się do danych gatunków muzyki, ale do rocka/metalu scena chyba nie musi być bardzo duża?

Generalnie, stawiam na dość rozrywkowe, żywe, angażujące brzmienie w dobrym rozumieniu tych słów (nie interesuję mnie tylko bas, inne pasma też są ważne). Nie szukam słuchawek analitycznych, ale jednocześnie nie chcę tzw. "kluch" i "misiów".

Fajnie byłoby też, gdyby słuchawki prezentowały dobrą wygodę, niezłą separację i by dźwięki nie wypływały na zewnątrz przy słuchaniu. Dodam także, że do tej pory nie miałem jeszcze słuchawek OTE, jednak jestem gotowy takich spróbować, jeśli takie brzmieniowo będą dla mnie odpowiednie.

 

Przeglądając różne strony, fora i recenzje, biorę pod uwagę Anew U1 - chciałbym jednak, by ktoś upewnił mnie, czy idę tu w dobrym kierunku, biorąc pod uwagę moje wymagania i preferencje. Chętnie rozważę też inne propozycje, co do modeli słuchawek (z tych dostępnych na polskim rynku). Uwzględniam także Moondrop Kanas Pro (są w takiej samej cenie), ale obawiam się, czy nie będą jednak za spokojne..? Jeśli chodzi o mające niezłe recenzje iBasso IT01, to jednak na podstawie opisanych porównań wynika, że Anew U1 mają lepszy jakościowo bas, wysokie tony i ogólnie mają jednak więcej tego powietrza, są bardziej przejrzyste, detaliczne.

 

Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc, będę wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności