Jump to content
  • 0
PatLove

Zamknięte, wokółuszne, stacjonarne

Question

Jak w temacie-poszukuje zamkniętych, wokółusznych słuchawek do stacjonarnego użytku podczas nocnej pracy przy komputerze, które współpracować będą z ifi le nano. Odsłuchy czasami nawet do 6h, a wiec poza walorami audio ważny jest komfort i materiały-naturalna skóra itd.

Na razie po lekturze forum biorę pod uwagę:

Beyerdynamic DT150

AKG K550 mk3

Audio-Technica ath-sr9

Sennheiser Momentum 2 AEi

Audioquest Nightowl (które niestety są dość mocno poza budżetem)

Proszę o jakieś sugestie, które, dlaczego itd

Edited by PatLove

Recommended Posts

• 0

Na forum (raczej) nie znajdziesz sensownej odpowiedzi.

Każdy słyszy inaczej, ma inne doświadczenia, preferencje, priorytety, itd.

Masz dwie opcje:

1. odsłuchy w salonach, u znajomych lub na forumowych meet'ach, ewentualnie
  2. zakupy przez neta - testowanie, odsyłanie, testowanie, odsyłanie - aż do osiągnięcia nirwany bądź wkur...nia :)  

• 0

Myślałem, ze to będzie prostsze i da się znaleźć w założonym budżecie „złoty środek”, a nie przy pytaniu o słuchawki za ok 1000pln będzie przodował model za 600pln (tak wiem, sam o niego zapytałem). W drugą stronę tez to pewnie działa i przy pytaniach o słuchawki za ok 600pln padają propozycje modeli za 1000pln...

• 0
6 minut temu, PatLove napisał:

Myślałem, ze to będzie prostsze i da się znaleźć w założonym budżecie „złoty środek”, a nie przy pytaniu o słuchawki za ok 1000pln będzie przodował model za 600pln (tak wiem, sam o niego zapytałem). W drugą stronę tez to pewnie działa i przy pytaniach o słuchawki za ok 600pln padają propozycje modeli za 1000pln...

Chodzi pewnie o to, że fani DT150 mają swego rodzaju poczucie misji, i tym poniekąd więcej niż dobrym słuchawkom potrafią przypisywać zdolności nadprzyrodzone. Z drugą częścią wypowiedzi się nie zgadzam - za około 600 PLN też będziesz miał polecane coś za około 600 PLN. Ja z Beyerów za kilka stówek najbardziej cenię DT880 w wersji 250 lub 600 omów. Tyle że one nie są zamknięte. Z zamkniętych za parę stówek poznałem np. K550. Wolę DT150, którym nota bene założyłbym welurowe pady od DT100, gdyż nie uganiam się w pierwszej kolejności za tłoczonym do uszu basem.

• 0

Są takie osoby co wolą DT 150 od audeze LCD 2 więc z tą ceną to bym się tak nie gorączkował one spokojnie mogły by kosztować 1500

• Like 1

• 0
3 godziny temu, marek_m napisał:

Na forum (raczej) nie znajdziesz sensownej odpowiedzi.

Każdy słyszy inaczej, ma inne doświadczenia, preferencje, priorytety, itd.

Masz dwie opcje:

1. odsłuchy w salonach, u znajomych lub na forumowych meet'ach, ewentualnie
  2. zakupy przez neta - testowanie, odsyłanie, testowanie, odsyłanie - aż do osiągnięcia nirwany bądź wkur...nia :)  

Dokładnie tak.

Kolega wyżej z beyerdow wybiera dt880, które np. Dla mnie są jednymi z najgorszych w stajni dt :D

wiele osób źle ocenia dt150, w tym momencie liczy się to czego Ty oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz itd.. do elektroniki się nadają, mają fajny miesisty bas, ja dodatkowo lubię fajna scenę która Tworzy pewnego rodzaju emocje u mnie, w zamkniętych słuchawkach nigdy tego nie uswiadczylem, stad wybór padł na fidelio x2 które i mają ciekawy bas i dobra scenę, dwie kwestie które najbardziej cenie sprawiły, że mam właśnie te słuchawki.

Ty musisz sam sobie odpowiedzieć co cenisz w słuchaniu muzyki i pod tym kontem dobierać słuchawki, pozniej zastanawiać się np. Czy do niewielkich różnic pomiędzy słuchawkami za 400 A za 1000zl warto dopłacić 600zl

• 0
Godzinę temu, patmal napisał:

Są takie osoby co wolą DT 150 od audeze LCD 2 więc z tą ceną to bym się tak nie gorączkował one spokojnie mogły by kosztować 1500

Nie, to te droższe słuchawki powinny kosztować inaczej w relacji do tańszych produktów, bo cena DT150 jest w sam raz. To jest produkt narzędziowy, profesjonalny i ma na siebie (szybko) zarobić. 1500zł akurat uważam, że uśmierciłoby ten model na rynku. Co do wolenia od LCD-2 - nie mam zdania. Obydwa modele oceniam pozytywnie i obydwu nie potrzebuję. :) 

• Like 1

• 0

Znalezienie do 1000 pln lepszych słuchawek zamkniętych od DT-150 jest trudne, choć pewnie gro osób będzie wolało np. Owle czy Fostexy T40. Żeby znaleźć coś jednoznacznie lepszego trzeba wydać sporo więcej kasy.

• 0

Tego się właśnie obawiałem...

Wychodzi na to, ze w przypadku NO nadpłaca się za design i materiały, z których zostały wykonane, a już nie koniecznie za dużo lepszy dźwięk.

Edited by PatLove

• 0
42 minuty temu, PatLove napisał:

nie koniecznie za dużo lepszy dźwięk.

Dlatego właśnie najlepiej samemu posłuchać bo dla jednego będzie to nieznacząca różnica, dla drugiego bardzo istotna. Dodatkowo trzeba jeszcze uwzględnić tor i jego spasowanie ze słuchawkami.

• 0

Design a materiały z których zostały wykonane to dwie różne sprawy.

DT 150 mogę rzucać po ścianach i nic im nie będzie😂

• 0
12 godzin temu, PatLove napisał:

Rozumiem ale co w przypadku jak ktoś ma wzmacniacz i potrzebuje jedynie słuchawek na które chce przeznaczyć około 1000 zł, nadal DT-150?

Ale nano le, to jest "mini" integra... i naprawdę ma małą zdolność napędzić "godnie" choćby takie 250 ohm DTki. Rozumiem, że tak te nano jest określane w papierach,  ale co innego marketing, a co innego rzeczywiste potrzeby.  

• Like 1

• 0

Myślałem, ze moje ifi poradzi sobie bez problemu z występowaniem takich DT-150, tym bardziej, ze wszędzie piszą, ze są to średniotrudne słuchawki do napędzenia...

ifi zmieniać nie zamierzam bo odpowiada mi jego dźwięk i możliwości, skreślić wiec DT-150?

z kolei podpinanie czegokolwiek do ifi mija się celem bo to integra wiec musiałbym z niego zrezygnować i kupić innym wzmak+dac, czego nie chce.

Edited by PatLove

• 0
1 godzinę temu, PatLove napisał:

skreślić wiec DT-150

Nie skreślać, zamówić, posłuchać, jak się spodobają zostawić, jak nie odesłać i zamówić coś innego.

• 0

I dlatego dt150 kosztują mało, a NO czy denony prawie 2x tyle. Gdzieś wydałeś mniej to teraz gdzieś musisz wydać więcej PROSTE.

pisane mobilnie

• Like 2

• 0
2 godziny temu, PatLove napisał:

Myślałem, ze moje ifi poradzi sobie bez problemu z występowaniem takich DT-150, tym bardziej, ze wszędzie piszą, ze są to średniotrudne słuchawki do napędzenia...

To kup AKG K550 i skończy się ból głowy. Zagrają ci "z czegokolwiek", a to bardzo wygodne słuchawki, całkiem równe, fajne i w ogóle.

Co do cen, to już tak jest, że często są pewne luki w wyborze, czyli w okolicach kilkuset złotych coś jest, około tysiąca dziura i potem skok cenowy ok. 1500. Uogólniając oczywiście.

• 0

K550 mają dosyć płytkie muszle, jak ktoś ma trochę większe uszy to będą się opierały o siateczkę. No i brzmienie bardziej neutralne niż DT-150; twardszy bas, ostrzejsza góra.

Edited by soulreaver

• 0

Możliwe, nie znam DT150. Miałem K551 (czyli z grubsza K550) i słuchałem na Ifi Micro, nie Nano, i na żadne ostrości nie narzekałem, ifi gra dość analogowo.  

• 0

Poczytałem recenzje, opinie itd i zacząłem brać pod uwagę właśnie k550 jako taki „złoty środek”, aczkolwiek z czystych opisów DT-150 wydają się być dla mnie lepszymi słuchawkami w sensie dźwięku, który bardziej by mi odpowiadał.

• 0
3 godziny temu, retter napisał:

I dlatego dt150 kosztują mało, a NO czy denony prawie 2x tyle. Gdzieś wydałeś mniej to teraz gdzieś musisz wydać więcej PROSTE.

pisane mobilnie

Racja, gdyby dt-150 grały dobrze ze wszystkiego to nie wydałbym 4-5tys zł na zabawy w DIY, z drugiej strony to nie żałuję. Lepiej mieć fajne słuchawki, które grają ze wszystkiego, te beyery np. z telefonu nie zagrają lepiej niż hd669.

Edited by tybysh

• 0
Godzinę temu, PatLove napisał:

Poczytałem recenzje, opinie itd i zacząłem brać pod uwagę właśnie k550 jako taki „złoty środek”, aczkolwiek z czystych opisów DT-150 wydają się być dla mnie lepszymi słuchawkami w sensie dźwięku, który bardziej by mi odpowiadał.

A tak w ogóle - pracujesz na muzyce czy ma być tłem? Bo jak tłem, to paradoksalnie, dobre dźwiękowo słuchawki nie są takie dobre do tego, bo odciągają od pracy.  

Ja np. czytam w komunikacji miejskiej i słuchawki głównie mają odciąć i zagłuszyć gadających ludzi, a dobre słuchawki zmuszają do słuchania i czyta się trudniej.  :)

• 0

Jestem architektem, a wiec muzyka ma być generalnie tłem przy pracy, aczkolwiek nie rozprasza mnie ona wiec dobry odbiór i jakoś dźwięku są celowym zapytaniem w kwestii słuchawek. 

• 0
7 godzin temu, PatLove napisał:

To kup DTki + np. iCAN uzywanego... i tak wyjdzie taniej niż NO :)

• 0
1 minutę temu, PatLove napisał:

Po co mi iCan? Moje ifi ma 1,5W i wydaje mi się, ze to w zupełności wystarczy...

OK, z mojej strony EOT...