Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte, wokółuszne, stacjonarne


PatLove

Pytanie

Jak w temacie-poszukuje zamkniętych, wokółusznych słuchawek do stacjonarnego użytku podczas nocnej pracy przy komputerze, które współpracować będą z ifi le nano. Odsłuchy czasami nawet do 6h, a wiec poza walorami audio ważny jest komfort i materiały-naturalna skóra itd.

 

Na razie po lekturze forum biorę pod uwagę:

 

Beyerdynamic DT150

AKG K550 mk3

Audio-Technica ath-sr9

Sennheiser Momentum 2 AEi

Audioquest Nightowl (które niestety są dość mocno poza budżetem)

 

Proszę o jakieś sugestie, które, dlaczego itd

 

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
59 minut temu, PatLove napisał:

Ok, czyli jak rozumiem marek_m Twoim zdaniem Nightowl’e są warte swojej ceny, a ta z kolei przekłada się na ich wartości audio?

 

Niczego takiego nie napisałem. Odniosłem się jedynie do faktu, że nie każda sprzedaż musi być z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może te,berylowe przetworniki(poszukaj recenzji)

US $64.67 25%OFF | BLON B8 słuchawki HIFI Stereo dynamiczne drewniane słuchawki na ucho DJ słuchawki monitorowania Metal Bass z redukcją szumów dobre słuchawki
https://s.click.aliexpress.com/e/nXYrR51I

Lub te(poszukaj recenzji)

US $169.99 15%OFF | Philips/Philips X2HR Monitor gorączka zestaw słuchawkowy HIFI słuchawki o wysokiej rozdzielczości stereofoniczny zestaw słuchawkowy z 50 mm wysokiej mocy jazdy samochodem
https://s.click.aliexpress.com/e/Mx7QsM0o

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj, że kupując przez aliexpress za taką kwotę, Pan listonosz poprosi o wpłate 150-300zł opłaty celnej :)

Ze zamkniętych polecę również Beyerdynamic Custom Studio, również bardzo uniwersalne słuchawki, posiadają nowsze przetworniki od tych do oferują dt 770, więc ogólny dźwięk jest "lepszy"

Ogólnie grają dość liniowo, góra jak to beyerdynamic jednak nie aż taka natarczywa jak mieliśmy to w 990,880 czy 770. Przypomnę, że DT 150 również posiadają dość ostrą górę, jeśli jesteś wyczulony to przy wyższych głośnościach może zrobić się nieprzyjemnie.

Wracając do custom STUDIO- mają dwie zalety- są niesamowicie wygodne, nawet na górnej części pałąka jest wypustka dla ludzi z garbikiem przy samym czubku głowy, druga to regulacja bass reflexu, ile basu Pan sobie zapragnie tyle zaoferują, jest to jeden z killer feature.

dodam jeszcze, że mają świetną wyraźną, przejrzystą średnice, która w dt 150 jest cofnięta.

Dziewczyna wybrała własnię je spośród naprawde wielu, niedoceniane- swietne słuchawki.

Edytowane przez bols244
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pamiętaj, że kupując przez aliexpress za taką kwotę, Pan listonosz poprosi o wpłate 150-300zł opłaty celnej
Należy poprosić sprzedawcę żeby wysłał poprzez Aliexpres standard shipping i po kłopocie, mi kiedyś doradzono i jeszcze mi się VAT nie przydażył(nie całe 2 tygodnie temu odebrałem słuchawki za $350 i mnie nie oVATowali, może dodam że gwarancji nie daję, ale;mówię z doświadczenia)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, wfmsiekierka napisał:

Należy poprosić sprzedawcę żeby wysłał poprzez Aliexpres standard shipping i po kłopocie, mi kiedyś doradzono i jeszcze mi się VAT nie przydażył(nie całe 2 tygodnie temu odebrałem słuchawki za $350 i mnie nie oVATowali, może dodam że gwarancji nie daję, ale;mówię z doświadczenia)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe, ja zapłaciłem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za propozycje ale nie chce eksperymentów jak w przypadku tych pierwszych, a Philips to słuchawki otwarte...
Propozycja nie wyspana z palca, ale na podstawie widzianych recenzji, ja osobiście jakbym całował w tą półkę to bym wziął

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, tybysh napisał:

Z tą ostrą górą w dt-150 to tak na poważnie? One mają ją właśnie wycofaną. Każdy słyszy inaczej, mój kumpel (wieloletni posiadacz lampy+hd650) twierdzi, że dt-150 mu wręcz sybilują;)

Ja jestem bardzo wyczulony na syknięcia, moje zęby źle na to reagują, posiadam lampe feliks espressivo e i przy odkreconym regulatorze aby poczuć moc basu, tak w dt150 trzeba troszkę więcej odkręcić aby poczuć kopnięcie w czache :D to również góra zaczyna sypać, wiadomo nie jest to dt 990 ale jak to szkoła beyerdynamica ma syknięca dają o sobie poznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od kiedy zacząłem budować własne wzmacniacze to tylko raz słyszałem coś pokroju ostrej góry/suchej średnicy na dt-150 i to na lampie, któryś model DarkVoice (właśnie u kumpla). Może to kwestia wygrzania/padów ale zjawisko to już u mnie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, tybysh napisał:

Ja od kiedy zacząłem budować własne wzmacniacze to tylko raz słyszałem coś pokroju ostrej góry/suchej średnicy na dt-150 i to na lampie, któryś model DarkVoice (właśnie u kumpla). Może to kwestia wygrzania/padów ale zjawisko to już u mnie nie występuje.

Ja dzielę się moimi subiektywnymi odczuciami, zresztą słucham teraz tylko jednej pary fidelio x2, reszty dawno nie zakładałem na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Propozycja nie wyspana z palca, ale na podstawie widzianych recenzji, ja osobiście jakbym całował w tą półkę to bym wziął emoji111.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tzn w jaką półkę? Zamknięte, stacjonarne itd ? bo cenowa to chyba jednak trochę inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam DT 150 i raczej nie powiem, że mają ostrą górę, a wycofaną średnice to już napewno nie bo to ich atut najlepsza średnica jaka słyszałem w zamkniętych, wycofaną średnice to mają dt770. Po balansie dostają dodatkowego kopa Mam też th610 i może to jednak ciut wyższa półka nie słychać wielkiej różnicy w cenie na korzyść th610 może więcej basu i głębia sceny. Pady można wymienić na te skórkowe od hm5 i mamy wygodne słuchawki w dobrej cenie oferujące jakość dźwięku 3x lepsza niż sugeruje ich cena 

Edytowane przez patmal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, patmal napisał:

Mam DT 150 i raczej nie powiem, że mają ostrą górę, a wycofaną średnice to już napewno nie bo to ich atut najlepsza średnica jaka słyszałem w zamkniętych, wycofaną średnice to mają dt770. Po balansie dostają dodatkowego kopa Mam też th610 i może to jednak ciut wyższa półka nie słychać wielkiej różnicy w cenie na korzyść th610 może więcej basu i głębia sceny. Pady można wymienić na te skórkowe od hm5 i mamy wygodne słuchawki w dobrej cenie oferujące jakość dźwięku 3x lepsza niż sugeruje ich cena 

3x Lepsza uff, nie mogę sobie tego wyobrazić :D

A to czy jest cofnieta lub nie, sęk w tym, że wszystko zależy z jakimi słuchawkami porownujesz, jeśli porownujesz z parą, która ma jeszcze mocniejsze cofnięcie to dt150wyda się nie cofnieta, ja testowałem chyba z 5cioma różnymi sluchawkonami i średnica według mnie jest cofnieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bols244 napisał:

3x Lepsza uff, nie mogę sobie tego wyobrazić :D

A to czy jest cofnieta lub nie, sęk w tym, że wszystko zależy z jakimi słuchawkami porownujesz, jeśli porownujesz z parą, która ma jeszcze mocniejsze cofnięcie to dt150wyda się nie cofnieta, ja testowałem chyba z 5cioma różnymi sluchawkonami i średnica według mnie jest cofnieta :)

Dla mnie DT 150 to głównie tłusta ciepła nasycona średnica z obfitym basem i łagodna wyraźnie zaznaczoną Góra głębi sceny nie mają jakiejś obszernej ale na szerokość jest okej jak na zamknięte słuchawki to scena jest duża i dla mnie to są słuchawki stojące w czołówce słuchawek zamkniętych napewno a jak można je nabyć za 400zl używane to już w ogóle nie ma o czym gadać.

Tyle że one potrzebują dobrego wzmaka żeby pokazać co potrafią

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mi najlepiej ifi prezentowało się z AKG K271 MKII, zaoszczędzoną gotówkę polecam zainwestować w amp'a. Po "zestackowaniu" (govibe martini+ potem ican) dac znacznie się otworzył, wszystko poukładał... naprawdę znacząca/zaskakująca poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, ze przełożenie cena-jakość dźwięku i wykonania nie jest taki proste i oczywiste jak mogło by się na początku wydawać.

Myślałem, ze to będzie prostsze i nie będę miał dylematu, ze praktycznie 5 razy tańsze (mam na myśli cenę wyjściową NO) DT-150 będą w ogóle porównywalne do NO...

 

patmal chyba ifi le nano będzie ok do DT-150?

 

trez0r co sugerujesz? Poproszę jaśniej bo jeszcze trochę się gubię...

 

czy jest ktoś w stanie opisać konkretne różnice w grze pomiędzy DT-150, a NO?

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, PatLove napisał:

trez0r co sugerujesz? Poproszę jaśniej bo jeszcze trochę się gubię...

 

IMVHO DTki vs NO to inne granie... NO nie miałem z nano, ale DTki bez wzmacniacza "grały" na 1/2 gwizdka. Naprawdę jeśli będziesz miał okazje podłącz wzmacniacz, jak pisałem już "znaleziona" staroć na 2x AA robiło robotę, a iCAN dopełnił w sto%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w jakim sensie inne granie?


Napisałem przecież, ze u mnie słuchawki  będą grały z ifi le nano, a to jest przecież wzmacniacz, zgadza się? 
Na odsłuchy poszczególnych modeli tez zamierzam go zabrać wiec nie będzie to zakup w ciemno...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowe DT150 grają inaczej niż po 100 godzinach odsłuchu. Z 4 posiadanych obecnie to najlepszy dla mnie zakup cenowo i muzykalnie (400 PLN ). To moje ulubione pierdziawki - właśnie mam tygodniową sesję po 3-4 godziny w pracy. Z telefonem Note9 grają dla mnie cicho i bezbarwnie.  Nie zwracam uwagi na sybilanty. Prędzej je usłyszę na He400i czy ATH-ad900x,  które dla mnie mają więcej góry. Najwięcej emocji połączone lampą, z tranzystorem jest bardzo dobrze.

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, PatLove napisał:

Wiem, ze słuchawki musza się wygrzać, wiem również, ze DT-150 to swego rodzaju „best-buy”, a już na pewno używki w kwocie ok 400pln ale co jeżeli ktoś ma do wydania ok 1000pln?

Jeśli ktoś ma 1000pln A jest zainteresowany fajnym basem to niech kupi dt150 A resztę zainwestuje w wzmacniacz, wzmacniacz+słuchawki będzie lepszym wyborem jak same słuchawki za 1000zl.

A w tym przypadku czyli dt150 może być tak, że bardziej spodoba Ci się ich granie jak słuchawek za tyś, kwestia gustu, często miewalem tak, że słuchawki sporo tańsze ubieralen na glowe, bo po prostu dawaly mi wiecej frajdy jak te drozsze, dlatego tez wyciaglem wniosek, ze niema co zbyt mocno echodzic w tematy szczegolow, posiadac jedna pare i po prostu cieszyc sie muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności