Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte, wokółuszne, stacjonarne


PatLove

Pytanie

Jak w temacie-poszukuje zamkniętych, wokółusznych słuchawek do stacjonarnego użytku podczas nocnej pracy przy komputerze, które współpracować będą z ifi le nano. Odsłuchy czasami nawet do 6h, a wiec poza walorami audio ważny jest komfort i materiały-naturalna skóra itd.

 

Na razie po lekturze forum biorę pod uwagę:

 

Beyerdynamic DT150

AKG K550 mk3

Audio-Technica ath-sr9

Sennheiser Momentum 2 AEi

Audioquest Nightowl (które niestety są dość mocno poza budżetem)

 

Proszę o jakieś sugestie, które, dlaczego itd

 

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do wielogodzinnych odsłuchów trudno o wskazanie czegoś wygodniejszego w tej cenie niż Nightowl. Pod względem jakości dźwięku mają też najwięcej do zaoferowania w tym zestawieniu. Oczywiście trzeba pamiętać o tym legendarnym już 250-godzinnym wygrzewaniu, by osiągnąć ich pełnię możliwości. Łatwe do napędzenia, więc Twoje iFi bez najmniejszego problemu je ogarnie. 

AKG K550 mk3 też sprawdzą się. Prezentują przestrzenne i naturalne, niemęczące brzmienie. mk1 były jasne, ale kolejne generacje ocieplili. Komfort też stoi na wysokim poziomie, tylko te pady chyba lubią obłazić. Często widuje się te AKG na aukcjach już z padami z poobrywaną eko-skórką. 

Naciągając budżet mogę polecić Oppo PM-3 czyli słuchawki grające w sposób organiczny,  nieco ocieplony i przyciemniony. Zaoferują najbardziej angażującą wokalizę i są wystarczająco komfortowe by siedzieć w nich 6h dziennie. Najlepiej wykonane w tym zestawieniu, choć też nie posiadają skóry naturalnej i po dłuższym czasie pady i pałąk potrafią obłazić. 

Do głowy przyszły mi jeszcze Sony MDR-1A lub MDR-1R. Te pierwsze grają efektowniej na planie V z akcentem na basie i górze, a drugie oferują równiejsze, bardziej średnicowe brzmienie. Za tę cenę kawał dobrego dźwięku i przede wszystkim ultra wygodne słuchawki. 

Ostatnia propozycja to Meze 99. Solidne wygodne słuchawki, grające raczej rozrywkowo, ale wszystko okraszone jest należytą rozdzielczością dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATH-SR9 to sopranowe żyletki. Dosłownie. Radzę trzymać się z daleka, a jeśli nie, to chociaż dokonać odsłuchów przed zakupem.

Na pewno łatwiej będzie coś zasugerować gdy napiszesz jakiego brzmienia szukasz, albo jakiej muzyki zamierzasz słuchać. Z podanych informacji faktycznie wypadałoby polecić Owle ze względu na wygodę, jakość wykonania i użyte materiały oraz ogólną jakość dźwięku. Aczkolwiek strojenie mają specyficzne i tu wracamy do pytania - jakiego brzmienia szukasz?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestie, Sony jakoś mi się nie podobają, Oppo zdecydowanie poza budżetem wiec nawet nie brałem ich pod uwagę, Meze warte rozważenia i piękne ale niestety skóra ekologiczna, co przy ich cenie jest dla mnie nie do zaakceptowania. 
550ki szczerze mówiąc myślałem, ze maja pady z naturalnej skory ale patrząc po zdjęciach używek tez wyglada to na „cerate”, co przy ich cenie nie jest deklarujące.
SR9 w takim razie odpadają w przedbiegach, skoro są taki ostre ale jak się okazuje tez są z ekoskóry wiec o ile można je dorwać teraz w dobrej cenie, to wypadają z rywalizacji.

 

Wygląda na to, ze jednak będę musiał przeboleć cenę bo jak na razie Nightowl’e wydają się być najlepszym wyborem. A co powiecie o DT150 i Momentum 2 AEi?

 

Jezeli chodzi o profil brzmienia to na pewno szukam muzykalnych, a nie analitycznych słuchawek ale zależy mi na tym, żeby dzięk był zrównoważony i przestrzenny, bez nadmiernego podbicia żadnego z pasm. Słuchawki mają być „wciągające”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, PatLove napisał:

ale niestety skóra ekologiczna, co przy ich cenie jest dla mnie nie do zaakceptowania. 

Jezeli chodzi o profil brzmienia to na pewno szukam muzykalnych, a nie analitycznych słuchawek ale zależy mi na tym, żeby dzięk był zrównoważony i przestrzenny, bez nadmiernego podbicia żadnego z pasm. Słuchawki mają być „wciągające”...

Nie przesadzałbym tak z tym strachem przed eko-skórą. Słuchawki z takimi padami spokojnie 2-3 lata pożyją, a może i więcej. Wymiana padów na nowe to kwestia 50-100zł. 

W Twoje wymagania Nightowl wpasują się idealnie. Angażujące i muzykalne. Nie są szczególnie przestrzenne, ale nie można oczekiwać ogromnej przestrzeni po słuchawkach zamkniętych, tym bardziej o ciepłej i łagodnej sygnaturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie lubię „konfekcji z plastikowej świni” i nic na to nie poradzę, tym bardziej, że rozważam zakup słuchawek nie z najniższej polki cenowej i chciałbym jednak żeby materiały w nich użyte były odpowiednie. Skoro Musical Fidelity mogło użyć naturalnej skóry w MF-100 i MF-200, to inni producenci też mogliby zarobić na danej sztuce kilka $ mniej i nie „strzelać sobie w kolano” ekoskórą przy słuchawkach za ponad 1000pln.

 

Nightowl’e kuszą niesamowicie, tym bardziej ze chciałbym kupić coś na lata, a można je teraz znaleźć w naprawdę dobrych pieniądzach.

 

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się w kwestii DT150 i Momentum 2? Głównie chodzi mi o kwestie audio?

Odnośnie materiałów użytych do wykonania, to w przypadku DT150 jeszcze nie dotarłem do takich info ale za to w przypadku Momentum 2 AEi jest naturalna skóra podobno bardzo dobrej jakości, jest metal, a w kwestii odsluchu jest podobno bardzo dobra równowaga, dość szeroka scena, przestrzeń i muzykalność, a wszystko za cenę połowy kosztów Owli i to kosztów promocyjnych...

Bez odsłuchów oczywiście się nie obejdzie ale jeżeli wierzyć recenzjom, to Momentum są zamkniętym, mobilnym odpowiednikiem hd600.

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam DT-150. Według mnie są bardzo muzykalne, sygnatura brzmienia raczej ciemna, przestrzeni jak to w zamkniętych słuchawkach nie ma zbyt wiele. Jeżeli chodzi o pady to są fabrycznie z eko-skóry, co mi akurat nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast to że są dosyć twarde i wolno dostosowują się do kształtu głowy - u mnie dopiero po kilku minutach łapią właściwy seal. Można założyć welury od DT-100 ale wtedy IMO tracą swoje brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Także tego linka poproszę kupię ale jak będzie eko to bierzesz to ma siebie ;p

 

Mam kontakt z mom over ogółem fajne składane ale też eko choć już dobrej jakości a nie cerata, uszy lekko dotykaja skórki.

 

Prawdziwa skóra to kilka stówek za poduchy więc się nie oszukuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

retter ja wszystko rozumiem i o ile w słuchawkach w cenie dt-150 albo K550 ekoskóre jestem w stanie zaakceptować (ewentualnie pogadać z jakims tapicerem coby obszył mi pady naturalną skórą), to w słuchawkach za ponad 1000pln jest dla mnie śmiechem, ze producentowi szkoda kilku $ na dwa na prawdę niewielkie kawałki skóry, które przecież maja stały kontakt z ludzką skóra. 
Jakoś w Momentum 2 producent mógł, to inni nie mogą?

Juz szczytem żenady jest ekoskóra w AT SR9 z ich wyjściowa cena na poziomie 2499pln 😂.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Poproszę link bo nie wierzę że za kilkanaście $.
Proszę, skóra owcza:

US $8.97 35%OFF | Skóra owcza skóra 80MM 85MM 90MM 95-110MM wymiana pamięci pianki Earpads dla słuchawki poduszki poduszki wysokiej jakości 11.7
https://s.click.aliexpress.com/e/oVzC8Sm4

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT-150 są bardzo wygodne, bywały dni, w których nie zdejmowałem ich z głowy przez 14 godzin.

Wielkość sceny zależy od wzmacniacza, one potrafią zagrać jak kolumny:)

 

Co do padów to niestety są klejone, po kilkunastu miesiącach rozklejają się na łączeniach a same pady zaczynają się łuszczyć. Estetyka spada, dźwięk natomiast nabiera więcej powietrza.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytałem jeszcze kilka recenzji Momentum 2 i chyba jednak na placu boju zostaną DT-150 i Nightowl, oczywiście nie skreślam "na sucho" Sennheiser-ow i odsłucham je ale wydaje mi się, że po mimo jakości wykonania to nie do końca brzmienie, którego szukam. Jeżeli wierzyć recenzjom to DT-150, a już na pewno Nightowl-e "pozamiatają" Momentum 2 w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym tak ATH-SR9 nie skreślał na starcie. Miałem okazję posłuchać ich właśnie w sobotę i o ile nie powaliły mnie na kolana to żyletkami bym ich nie nazwał. Zagrały całkiem przyzwoicie, nie do końca w  moim stylu ale całkiem znośnie. Słuchane z Pioneer XDP100R + AuneB1

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owle kuszą niesamowicie pytanie czy rzeczywiście warto obecnie zapłacić za nie dwukrotnie więcej niż za DT-150 jeżeli chodzi o stronę audio? Materiałami, designem itd na pewno wygrywają bezapelacyjnie ale czy ich granie jest warte 2 razy tyle co DT-150, a wiec poniekąd 2 razy lepsze?

wiem, ze to oczywiście nie przekłada się tak bezpośrednio ale mimo wszystko ich jakość dźwięku będzie aż tyle lepsza?

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z drugiej strony trochę dziwi promocja na Nightowl’e...

Rozumiem, ze kończą produkcję,  ze będzie nowy model itd ale żeby z 2999pln na 1399pln, czyli ponad 50% taniej?

Czyzby to analogiczna sytuacja jak w przypadku MF-100 i MF-200 od Musical Fidelity, ze wyjściowa cena była dużo wyższa, a rynek zweryfikował realna wartość?

Jakos chociażby na DT-150 nie ma takich cudownych promocji za polowe ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, PatLove napisał:

Rozumiem, ze kończą produkcję,  ze będzie nowy model itd...

 

Produkcję zakończyli, a nowego modelu nie będzie (taki był swego czasu komunikat od AQ).

Promocję organizują dystrybutorzy krajowi, nie producent. Nomen omen nie wszędzie jest tak tanio jak u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, mi w sklepie powiedzieli, ze będzie nowy model...

Promocję organizują dystrybutorzy, zgadza się, wynika wiec z tego, ze hurtowy koszt zakupu Owli jest jeszcze poniżej obecnej ceny wyprzedażowej bo zakładam, ze charytatywnie ich nie rozdają.

 

To, ze w przypadku Audioquesta poza jakością dźwięku płacimy za materiały, z których są zrobione, ładne opakowanie, twarde etui itd jest oczywiste. Wszystko kosztuje...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W audio nigdy nie ma przelicznika 2x wyższa cena 2x lepsze. Od pewnego pułapu zmiany są coraz bardziej kosmetyczne. Ja bym Ci polecił zamówić obydwie pary i posłuchać. Ja tak zrobiłem z ciekawości i NO zostały ze mną. Ale tobie dt150 mogą bardziej pasować i zaoszczedzisz trochę grosza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, zmiany kosmetyczne i dla ludzi, którzy lubią mieć sprzęt ten- NAJ.

Od siebie dodam, że posiadam dt150 i stwierdzam, że te słuchawki mają jedną wyróżniającą się cechę na tle innych słuchawek w tej cenie: Naprawdę świetny BAS, nie wiem jakie słuchawki jeszcze posiadają tak dobry kopiący po czaszce basik, jeśli go lubisz to niema nad czym się zastanawiać, oczywiście wszystko kosztem zamkniętej budy a za tym idzie mniejsza scena.

 

Sam postawiłem na Philips Fidelio X2hr  i również je polecę, nie wiem jakie masz dokładne preferencje brzmieniowe ale to słuchawki bardzo uniwersalne, z przyjemnym basem oraz rozległą sceną- taki kompromisik :) są bardzo wygodne i wyglądają kozacko- w porównaniu do DT150  co jak co ale wyglądają jakby ktoś zdjął je z głowy czołgisty 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności