Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Last Of Us II - Playstation 4


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin za mną. Poziom dopracowania, detali, smaczków, oprawa audio, wideo i animacji jest nierealna. Gram na 7 letniej ps4, a mam wrażenie jakbym grał w pierwszą grę na ps5. Nawet wcisnęli tam efekty typu ray tracing gdzie zniekształcone otoczenie i postać odbija się np w ekranie telewizora. W dowolnym momencie można przystanąć i zrobić sobie screena na tapetę tak realistycznie to wszystko wygląda. Nie wiem jak oni to robią ale głowa wybucha.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Poziom dopracowania, detali, smaczków, oprawa audio, wideo i animacji jest nierealna. Gram na 7 letniej ps4, a mam wrażenie jakbym grał w pierwszą grę na ps5.

Po trzykroć prawda - o ile do tej pory unikam (skutecznie) spoilerów to trochę rzuciłem okiem na te negatywne opinie ludków na Metacritic i za xxxuja nie rozumiem czemu oni  przypier… się do oprawy graficznej w tej grze. Obawiam się, że jeszcze długo po premierze PS5 nie dostaniemy na niej takich animacji, takiej mimiki ludzkich twarzy, tak bogatych miejscówek a tu taki hejt TLoU2 na staruszce PS4 … Ludziom się w ****ch już całkiem poprzewracało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mimika i animacje rozwalają system tym bardziej, że to wszystko jest na silniku gry. Jest cutscenka która wyglada na prerenderowaną, kamera odjeżdża i już kontrolujemy postać. Żadnych przejść, cięć czy innych ujęć. W ogóle to co zadziwia to jak równa jest ta oprawa. Wszystko i w każdym momencie wygląda ekstra i przede wszystkim realistycznie. Jak np jakaś animacja postaci czy coś się deczko skrzaczy to bije to po oczach ale tylko dlatego że zdarza się to tak strasznie rzadko. W innych grach widać takie rzeczy co 2 minuty, a tutaj raz na 2 godziny. Audio też miażdży system. Przy każdym ciosie, wystrzale czy przeładowaniu dosłownie czuć fizyczność tego elementu.

 

W necie ludzie narzekają głównie na fabułę, którą ciężko mi ocenić po 8 godzinach grania i jest to tylko jeden z elementów gry, a oszołomy bombardowali zerowymi ocenami na metacritic w dniu premiery. Śmieszne :) Czy ta zasługuje na 10? Jeszcze nie wiem, ale nawet jak tam teletubisie się pojawią i wylądują marsjanie to i tak należy się 9 za całą resztę przynajmniej po tym co już widziałem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Reddit-cie jest porównanie trailera 2019 i 2020. Fabuła została zmieniona, musieli wk$%&*.... wolałbym brak fabuły Abby na rzecz Joela oczywiście.

Udało się przejść w 25 godzin. Teraz trzeba poszukać pozostałych rzeczy w grze i przejść bardziej na spokojnie ;) . 

Patrząc od strony grywalności, to 10/10, fabuła 6/10, a reszta to mistrzostwo Naughty Dog. Może jeszcze zmienię zdanie...

Edytowane przez mrbudyn
emocje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gra jest nudna i nieciekawa. Owszem graficznie ładna, ale fabularnie denna. Walcząca les*a versus reszta świata. Zombie? Brakuje tylko obcych i dinozaurów 😆

Edytowane przez Wisting
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie grałem, ale dość mocno zaznajomiłem się z fabuła. Moim zdaniem trochę nieudolnie chcieli pokazać drugą stronę medalu oraz zignorowali nastawienie postaci z jedynki, ponieważ wydają się zbyt naiwne oraz zachowują się niespójnie w porównaniu do poprzedniczki. Do tego wykonanie scenariusza kuleje.  Nie mam nic przeciwko niektórym wydarzeniom, ale mogli je lepiej ubrać w kontekst. Gdyby Yoko Taro dostał ćwierć tego budżetu i odpowiednie studio...
Z samego oczytania  i tak nie dałbym mniej niż 6/10 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Po co?

Pierwsza część, aż tak bardzo nie trafiła w mój gust, a krzyk społeczności był zbyt głośny, bym kupił kolejny tytuł AAA bez dogłębnej analizy ;). Duża część ludzi odpowiedzialna za scenariusz odeszła z ND po Uncharted 4, w tym Bruce Straley.
Miałem już zignorować tytuł, ale może kiedyś się skuszę, by przekonać się na własnej skórze.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, music hunter napisał:

Pierwsza część, aż tak bardzo nie trafiła w mój gust, a krzyk społeczności był zbyt głośny, bym kupił kolejny tytuł AAA bez dogłębnej analizy ;). Duża część ludzi odpowiedzialna za scenariusz odeszła z ND po Uncharted 4, w tym Bruce Straley.
Miałem już zignorować tytuł, ale może kiedyś się skuszę, by przekonać się na własnej skórze.

 

Nawet jeśli nie masz zamiaru nigdy zagrać to przeczytanie o czym jest fabuła to co innego niż odkrywanie jej samemu podczas gry przez 20+ godzin. Gra to nie jest film więc "przechodzenie" ich na youtube co niektórzy czynią to też dla mnie abstrakcja. Jeśli natomiast masz zamiar kiedyś zagrać to już popsułeś sobie jej odbiór.

 

To co zrobiłeś jest kompletnie pozbawione sensu,, tym bardziej, że popchnęło Cie do tego bezmyślne zachowanie motłochu który również nie grał a skrytykował co skrzętnie również sam uczyniłeś :D

 

Ja nawet nie wiem czy masz rację czy nie bo mimo że mam 10 godzin gry na liczniku to powstrzymuje się przed oceną fabuły zanim nie zobaczę całości. Inaczej takie opinie to o kant pupy rozbić.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Ja nawet nie wiem czy masz rację czy nie bo mimo że mam 10 godzin gry na liczniku to powstrzymuje się przed oceną fabuły zanim nie zobaczę całości. Inaczej takie opinie to o kant pupy rozbić.

 

 

Mam nadzieję, że zarzuty są przegięte, ale ludzie za dużo rzeczy wskazują, które można by w łatwy sposób naprawić, nie zmieniając głównego przebiegu fabuły. Choćby lepiej napisany kontekst wydarzeń, poprawa zachowań postaci, które na koniec mogą doprowadzić do tego samego, inna kolejność ukazania wydarzeń oraz danie drobnych wyborów moralnych. Do tego kilka opcji na koniec fabuły byłoby idealne, gdyby zdecydowali się zakończyć tą serię.
Jak czytam o osobach, które odeszły z tego studia oraz kto teraz obejmuje wyższe stanowisko decyzyjne (ponoć jakaś feministka ze złym nastawieniem) to zarzuty pasują mi do ubytków w personelu. Grafika, rozgrywka oraz szkielet mogą być rzeczywiście naprawdę dobre, dlatego żaden inteligentny recenzent, nie powinien wystawić mniej niż ~6/10. Niestety tylko skrajne oceny zwrócą uwagę twórców, więc poszło bombardowanie. Niestety nie każdy troll jest inteligentny, wiec brakuje tam zwrócenia uwagi na faktyczny problem.

Jesteś w grze przed czy po "mistrzostwach w golfie"? :P

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zarzuty są przegięte, ale ludzie za dużo rzeczy wskazują, które można by w łatwy sposób naprawić, nie zmieniając głównego przebiegu fabuły. Choćby lepiej napisany kontekst wydarzeń, poprawa zachowań postaci, które na koniec mogą doprowadzić do tego samego, inna kolejność ukazania wydarzeń oraz danie drobnych wyborów moralnych. Do tego kilka opcji na koniec fabuły byłoby idealne, gdyby zdecydowali się zakończyć tą serię.

Jak czytam o osobach, które odeszły z tego studia oraz kto teraz obejmuje wyższe stanowisko decyzyjne (ponoć jakaś feministka ze złym nastawieniem) to zarzuty pasują mi do ubytków w personelu. Grafika, rozgrywka oraz szkielet mogą być rzeczywiście naprawdę dobre, dlatego żaden inteligentny recenzent, nie powinien wystawić mniej niż ~6/10. Niestety tylko skrajne oceny zwrócą uwagę twórców, więc poszło bombardowanie. Niestety nie każdy troll jest inteligentny, wiec brakuje tam zwrócenia uwagi na faktyczny problem.

 

Jesteś w grze przed czy po "mistrzostwach w golfie"? 

Jasne, może jeszcze powinni w trakcie prac nad grą udostępniać graczom ankiety? Wg mnie masz złe podejście do tematu. Złe dla Ciebie, jako gracza.

 

99% ocen gry pochodzi od psychofanów jedynki, którzy nie grali w dwójkę. Udało mi się uniknąć spoilerów, również nie znam szczegółów problemów wewnątrz Naughty Dog. I co? I przygoda życia default_smile.png Sporo eksplorowania i równo 30h.

 

Jedynka miała u mnie 9/10

 

Dwójka to zdecydowanie więcej.

10/10

 

 

Oceniam tylko grę, efekt finalny. To, co się odwaliło na metacritic jest mega głupie i szkodliwe dla całej branży.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Jasne, może jeszcze powinni w trakcie prac nad grą udostępniać graczom ankiety? Wg mnie masz złe podejście do tematu. Złe dla Ciebie, jako gracza.

 

Możliwe że zdziadziałem, ponieważ obecnie zadowalają mnie gry od tylko dwóch reżyserów oraz pojedyncze tytuł indie. Następnym razem dam szansę zaskoczyć się dużemu studiu ;) 
Do TLOU2 mam zarzuty nie w kwestii wydarzeń fabularnych, leczy ich realizacji oraz motywu przewodniego, ale podejmę się dalszego narzekania lub chwalenia po amnezji i przejściu gry.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że świat gier miesza się z polityką, a dokładnie z polityczną poprawnością. Szkoda, twórcy powinni być wolni i tworzyć dobre tytuły. Może się mylę, dwójka jest mi jeszcze nie znana, nie oglądałem żadnych zwiastunów, nie czytałem recenzji, chcę się samemu zaskoczyć. Mam nadzieję że pozytywnie :)

 

BTW dodatek, misja poboczna w jedynce jakoś mi nie podeszła, dużo bezsensownych dialogów,  przesadzona ilość wulgaryzmów aż wydawało mi się to nie smaczne.

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi raczej o wielokulturowość. Gra ma dotyczyć większości kultur, grup społecznych i jeszcze nie obrażać nikogo.

Gry już się zmieniają pod względem nastrojów społecznych.

 

"Tolerancja, tolerancją ale w ryj mogę dać" :D 

 

Edytowane przez mrbudyn
tolerancja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności