Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Last Of Us II - Playstation 4


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem. Jak na grę tego typu to jest straaasznie długa. Dopracowanie masakryczne. Tam jest zawartych tyle niesamowitych detali, że ciężko to wręcz ogarnąć i odkrywanie tego daje kupę zabawy. Grafika to totalny masakrator, tak samo jak udźwiękowienie. Rozgrywka się nie wiele zmieniła od czasów jedynki, jedynie została bardziej dopieszczona i mocniej postawiono na elementy horroru. Są miejscówki w których armosferę można ciąć nożem :)Fabuła ok, nic specjalnego. Robi to co ma robić i pcha całość do przodu tłumacząc po co idziemy tu czy tam. Słabo natomiast z postaciami bo jest ich o wiele więcej niż w jedynce, ale wszyscy są niespecjalni więc to co się z nimi dzieje nie ma jakiejś specjalnej mocy. Spływa to po graczu bo ciężko się przejmować losami postaci o które się nie dba. Ogólnie gra jest totalnym miażdżycielem ale to nie jest do końca kontynuacja jedynki. Gra ma inny, bardziej brutalny i ponury klimat. Jak ktoś się spodziewał scenariusza jak z oscarowego filmu to się pewnie zawiedzie. Wedle growych standardów to fabule dałbym 8 na 10, a całej grze bardzo mocną 9. Wyżej bym dał tylko jak by rozwinęli gameplay albo lepiej rozpisali fabułę i postacie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet ostatnio jest jak gniazdo wściekłych szerszeni. Ja tam się na forach ( poza audio ) nie wypowiadam, ale recenzję i oglądam i czytam, a to co się dzieje w komentarzach o TLOU2 to chyba święta wojna :D

Bardzo chciałem lubić TLOU2, glównie ze wględu na to, że ludzie zaczęli bojkotować tą grę po leakach i bombardować ją dwie godziny po premierze w NZ. Każdy ma prawo do swojej opinii, ale cóż to za opinia, kiedy ktoś ocenia grę (w którą nie grał) po kilku informacjach z sieci, które mogły ale nie musiały być prawdziwe? Uważam, że było to po prostu nie fair. Można było odłożyć zakup, można było się niepokoić, ale najpierw trzeba przynajmniej obejrzeć na YT, żeby wystawić ocenę.

 

No i grafika, animacje, voiceacting, sound design, muzyka - to jest po prostu niesamowite. Cóż za jakość. Ciężko uwierzyć, że to nie jest next gen. Gameplay trochę dopieścili, ale dalej pozostaje pytanie - czy ktoś lubi ten styl przypominający survival horror.

 

Tylko, że niestety muszę się zgodzić ze wściekłym tłumem w tym aspekcie - postacie niestety nie są wybitne, a historia momentami niemal absurdalna. Poza tym przesłanie historii jest dosłownie wyśmiewane przez gameplay tej gry. Jakby chcieli zrobić to samo co w Undertale, tylko zapomnieli, że całe Undertale jest zbudowane wokół tego konkretnego pomysłu i daje graczowi wybór. Tutaj wyboru gracz nie ma, a gra nas ocenia za to do czego nas zmusza. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to będzie zadowolony, ale mnie to wyrwało i zacząłem zadawać coraz więcej pytań "Ale czemu?"

 

Jak na gry, to wciąż jest to lepsza niż przeciętna historia, ale oczywiście nikt tego nie bierze pod uwagę, bo to The Last of Us i ta gra miała być oskarowym filmem. Gdyby we wszystkie inne gry ludzie się tak wgłębiali, to oceny za story rzadko wychodziłyby poza 3/10. Są oczywiście wyjątki, nawet nasz rodzimy wiesiek miał świetny fabularnie dodatek ( serca z kamienia ), ale jest ich naprawdę niewiele i najczęściej schowane pod gorszymi wartościami produkcyjnymi. 

 

A co do ocen - ludzie się chyba wściekli o te dychy i faktycznie - o ile wciąż uważam, że warto w TLOU2 zagrać, o tyle te początkowe 96/100 ( dzisiaj już 94 ) przy tak oczywistych problemach fabularnych jest dosyć ... zastanawiające. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrbudyn napisał:

Trochę na rozluźnienie. Znalazlem słuchawki. Jaki to model ? 

Obstawiam, że marka Sony 😂

 

Ciężko stwierdzić ale jest tam pare urządzeń sony do odnalezienia ale nie będę zdradzać żeby nie psuć nikomu zabawy.

 

 

Czytałem że aktorka grająca jedną z postaci i Druckman dostają pogróżki z życzeniami śmierci. Ludzie to naprawdę mają narąbane do głowy. Naughty porwało się na zrobienie czegoś innego niż ludzie oczekiwali i nie do końca podołali ale żeby tak hejtować i życzyć komuś śmierci? No bez jaj.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Spawn napisał:

 

Ciężko stwierdzić ale jest tam pare urządzeń sony do odnalezienia ale nie będę zdradzać żeby nie psuć nikomu zabawy.

 

 

Czytałem że aktorka grająca jedną z postaci i Druckman dostają pogróżki z życzeniami śmierci. Ludzie to naprawdę mają narąbane do głowy. Naughty porwało się na zrobienie czegoś innego niż ludzie oczekiwali i nie do końca podołali ale żeby tak hejtować i życzyć komuś śmierci? No bez jaj.

Tak, masz rację. Coś ta tolerancja świata idzie w złym kierunku.

Przechodzę 3 raz, szukam artefaktów, kart itd i coraz bardziej mi się podoba. Oczywiście większość oczekiwała innej fabuły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności