Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping DX7 Pro VS DX7s


joinally

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat pod względem funkcjonalnym to Topping jest tu bardzo fajny. A co do dźwięku to wszystko zależy czego oczekujemy, tak jak napisałem seria DX gra bardziej technicznym dźwiękiem, a D, czyli same DACi (zarówno liniowe jak i preamp na wyjściu jest) grają bardziej nasyconym, barwnym dźwiękiem. I tutaj zawsze jest lepiej odpowiedzieć sobie czego oczekujemy od elementów toru, później poczytać kilkanaście wpisów i recenzji, a dopiero później posłuchać w swoim systemie.

Lampy prawie większości przypadków nie są kombo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rennoxxx napisał:

Powiedziałem, że nie ma efektu "wow" bo może miałem za duże oczekiwania.  Za taką kasą spodziewałem się jednakże sporego przeskoku z Realtek alc-887.

Posłuchaj trochę tej Polewy, a później wróć na alc-887. Wtedy powinieneś lepiej usłyszeć zalety nowego sprzętu (jeśli są :P). Chociaż prawdopodobnie oczekiwałeś funu, którego te słuchawki i ten klocek nie dostarczają - tak mi wychodzi z tego co napisałeś, czyli jest poprawnie ale nie niszczy galaktyk.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bob2000 napisał:

Posłuchaj trochę tej Polewy, a później wróć na alc-887. Wtedy powinieneś lepiej usłyszeć zalety nowego sprzętu (jeśli są :P). Chociaż prawdopodobnie oczekiwałeś funu, którego te słuchawki i ten klocek nie dostarczają - tak mi wychodzi z tego co napisałeś, czyli jest poprawnie ale nie niszczy galaktyk.


"Niszczenie galaktyk" tutaj jest chyba dobrym określeniem moich oczekiwań. Ewentualnie mogły mi jeszcze "kapcie spaść" ;)

 

 

18 godzin temu, misiekkb napisał:

Akurat pod względem funkcjonalnym to Topping jest tu bardzo fajny. A co do dźwięku to wszystko zależy czego oczekujemy, tak jak napisałem seria DX gra bardziej technicznym dźwiękiem, a D, czyli same DACi (zarówno liniowe jak i preamp na wyjściu jest) grają bardziej nasyconym, barwnym dźwiękiem. I tutaj zawsze jest lepiej odpowiedzieć sobie czego oczekujemy od elementów toru, później poczytać kilkanaście wpisów i recenzji, a dopiero później posłuchać w swoim systemie.

Lampy prawie większości przypadków nie są kombo.


Nie do końca jestem w stanie stwierdzić czy dźwięk jest bardzo nasycony i barwny czy nie. Nie mam do czego porównać. Poza tym to moje początki z muzyką w lepszej jakości.
Rozumiem natomiast wszystko co do mnie piszesz. Nie wiem w sumie tak naprawdę co wolę. Będę wiedział gdy na własnej skórze spróbuje np. takich LCD. Także słyszałem, że to dobre połączenie z Toppingiem DX. 

Co mnie cieszy to to, że dzisiaj już mi się lepiej słucha muzyki niż wczoraj. Jest ponoć takiego coś jak adaptacja mózgu do nowego dźwięku i nie ma to nic wspólnego z wygrzewaniem sprzętu (poza tym chyba DACi nie potrzebują żadnego wygrzewania). Także ogólne wrażenie jest już lepsze :)


@MrBrainwash
Dzięki za wstawki z bloga, przeczytałem! :)

Edytowane przez rennoxxx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad Xduoo TA-30, bo jestem pewien, że dźwięk będzie miał cieplejszy, ale cały czas mam odczucie, że to są różne ligi jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Niestety Inszy jeszcze nie odpowiedział na maje pytania jak ocenia ten sprzęt?

Ale jeszcze mam trochę czasu, bo zakup najwcześniej po Świętach.

 

Lipa, że nie można teraz przejechać się ze swoimi słuchawkami do BigMarasa i do Audiotopu i posłuchać jednego i drugiego 😐

Zasrany 👑virus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, figer napisał:

Myślałem też nad Xduoo TA-30, bo jestem pewien, że dźwięk będzie miał cieplejszy, ale cały czas mam odczucie, że to są różne ligi jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Niestety Inszy jeszcze nie odpowiedział na maje pytania jak ocenia ten sprzęt?

Ale jeszcze mam trochę czasu, bo zakup najwcześniej po Świętach.

 

Lipa, że nie można teraz przejechać się ze swoimi słuchawkami do BigMarasa i do Audiotopu i posłuchać jednego i drugiego 😐

Zasrany 👑virus


Nie przejmuj się chyba jednak tak bardzo tą jakością dźwięku. Ludziom bardzo podoba się DarkVoice 336SE OTL a na wykresach wychodzi on wręcz tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rennoxxx napisał:


Nie przejmuj się chyba jednak tak bardzo tą jakością dźwięku. Ludziom bardzo podoba się DarkVoice 336SE OTL a na wykresach wychodzi on wręcz tragicznie.

 

Przecież lampa jest po to, żeby wprowadzać do dźwięku lampowe zniekształcenia (jeżeli ktoś je lubi), więc trudno, żeby ktoś budował wzmacniacze lampowe o jak najniższych zniekształceniach, bo wtedy nie brzmiałyby lampowo :) Generalnie zniekształcenia są różne, część z nich ucho ludzkie, a raczej mózg uwielbia i już przy nagrywaniu płyty dźwięk jest "zniekształcany" na najróżniejsze, wymyślne sposoby żeby brzmiał przyjemnie. Dlatego "wykresy nie grają", zwłaszcza w przypadku urządzeń lampowych.

 

 

W dniu 31.03.2020 o 19:28, rennoxxx napisał:


Przeszkadza mi na pewno fakt, że mnie ta pucha metalowa kopie prądem co chwile. Gdzieś musi być przebicie. 

 

Albo masz uszkodzony DAC, albo skopaną instalację elektryczną. Polecam szybko rozwiązać problem, bo to o czym piszesz zagraża Twojemu życiu i zdrowiu, nie mówiąc juz o możliwości uszkodzenia DACa i słuchawek...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy może nie grają, ale szybko wyłapują poważne wady jeśli takie są. Dobrze, że mamy teraz wybór, kto che słuchać na zniekształcającym sygnał sprzęcie bo mu przy tym chór aniołów śpiewa to będzie to robił, a kto będzie chciał słuchać na sprzęcie z wysokiej jakości sygnałem to już wie co ma kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Wykresy może nie grają, ale szybko wyłapują poważne wady jeśli takie są. Dobrze, że mamy teraz wybór, kto che słuchać na zniekształcającym sygnał sprzęcie bo mu przy tym chór aniołów śpiewa to będzie to robił, a kto będzie chciał słuchać na sprzęcie z wysokiej jakości sygnałem to już wie co ma kupić. 


Czy mogę Ciebie o coś zapytać?

Czym dla Ciebie jest audio? A czym jest frajda z audio?
Nie zrozumie mnie źle. Ciekawi mnie skąd wzięło się u Ciebie zamiłowanie do teorii/ praktyki?

22 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Przecież lampa jest po to, żeby wprowadzać do dźwięku lampowe zniekształcenia (jeżeli ktoś je lubi), więc trudno, żeby ktoś budował wzmacniacze lampowe o jak najniższych zniekształceniach, bo wtedy nie brzmiałyby lampowo :) Generalnie zniekształcenia są różne, część z nich ucho ludzkie, a raczej mózg uwielbia i już przy nagrywaniu płyty dźwięk jest "zniekształcany" na najróżniejsze, wymyślne sposoby żeby brzmiał przyjemnie. Dlatego "wykresy nie grają", zwłaszcza w przypadku urządzeń lampowych.

 

Na pewno masz rację, jak każda osoba, która ma jakąś opinię na temat dźwięku (subiektywnie).
Szczerze powiedziawszy też mi się wydaję, że wole dźwięk trochę zniekształcony aniżeli taki idealnie odwzorowujący żywe nagranie.
Muszę się tylko w tym upewnić ;)

 

Albo masz uszkodzony DAC, albo skopaną instalację elektryczną. Polecam szybko rozwiązać problem, bo to o czym piszesz zagraża Twojemu życiu i zdrowiu, nie mówiąc juz o możliwości uszkodzenia DACa i słuchawek...
 


Wtyczkę jeszcze raz podłączyłem i nie kopie. Jest mały luz na złączu.


Swoją drogą, może komu się przyda:
https://www.dropbox.com/s/s4isno09gt20ozf/Sennheiser HD660S.pdf?dl=0
a jak nie to:
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990/harman_over-ear_2018/Sennheiser HD 660 S
 

Edytowane przez rennoxxx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to medium, które daje dostęp do muzyki, ale jednocześnie wpływa wrażenia estetyczne z jej odbiorem związane. Lubię szukać zmian i ulepszeń z tym, że dla mnie powinna być możliwość działania z rozmysłem. 

A skąd się wzięło zamiłowanie? Wiele czynników na to wpłynęło, które się złożyły na to że zostałem ugotowany jak żaba. :D

 

na forum wszedłem gdy szukałem sobie prezentu na 18 urodziny i pomyślałem o mp3ce. Wcześniej słuchałem na tym co było w domu i co wybierałem przypadkowo w markecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wtyczkę jeszcze raz podłączyłem i nie kopie. Jest mały luz na łączu.


Swoją drogą, może komu się przyda:
https://www.dropbox.com/s/s4isno09gt20ozf/Sennheiser HD660S.pdf?dl=0
a jak nie to:
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990/harman_over-ear_2018/Sennheiser HD 660 S
 
Mógłbyś wytłumaczyć łopatologicznie jak to czytać? Również jestem posiadaczem esek.

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Mógłbyś wytłumaczyć łopatologicznie jak to czytać? Również jestem posiadaczem esek.

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 


Są to gotowe presety dla HD660S. 

Potrzebujesz Equalizer APO - https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/
I rozszerzenie -  https://sourceforge.net/projects/peace-equalizer-apo-extension/
Potem ustawiasz odpowiednio:

image.png.6452aca0a5d9f893ec9f305bc9b5d9c8.png
image.png.96491142661111934056162e0b6c5d92.png


Albo:

Filter 1: ON PK Fc 31 Hz Gain 6.6 dB Q 1.41

Filter 2: ON PK Fc 62 Hz Gain 1.6 dB Q 1.41

Filter 3: ON PK Fc 125 Hz Gain -1.6 dB Q 1.41

Filter 4: ON PK Fc 250 Hz Gain -2.5 dB Q 1.41

Filter 5: ON PK Fc 500 Hz Gain -0.4 dB Q 1.41

Filter 6: ON PK Fc 1000 Hz Gain -2.1 dB Q 1.41

Filter 7: ON PK Fc 2000 Hz Gain 2.2 dB Q 1.41

Filter 8: ON PK Fc 4000 Hz Gain 0.8 dB Q 1.41

Filter 9: ON PK Fc 8000 Hz Gain 0.4 dB Q 1.41

Filter 10: ON PK Fc 16000 Hz Gain -1.3 dB Q 1.41


image.png.f132361cc902b33ff006f6ce1360d571.png

 

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są to gotowe presety dla HD660S. 

Potrzebujesz Equalizer APO - https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/
Potem ustawiasz odpowiednio:

image.png.6452aca0a5d9f893ec9f305bc9b5d9c8.png
image.png.96491142661111934056162e0b6c5d92.png


Albo:
 
Filter 1: ON PK Fc 31 Hz Gain 6.6 dB Q 1.41
Filter 2: ON PK Fc 62 Hz Gain 1.6 dB Q 1.41
Filter 3: ON PK Fc 125 Hz Gain -1.6 dB Q 1.41
Filter 4: ON PK Fc 250 Hz Gain -2.5 dB Q 1.41
Filter 5: ON PK Fc 500 Hz Gain -0.4 dB Q 1.41
Filter 6: ON PK Fc 1000 Hz Gain -2.1 dB Q 1.41
Filter 7: ON PK Fc 2000 Hz Gain 2.2 dB Q 1.41
Filter 8: ON PK Fc 4000 Hz Gain 0.8 dB Q 1.41
Filter 9: ON PK Fc 8000 Hz Gain 0.4 dB Q 1.41
Filter 10: ON PK Fc 16000 Hz Gain -1.3 dB Q 1.41

image.png.f132361cc902b33ff006f6ce1360d571.png

 
Ok widzę że zvtrybem exclusive wasapi nie chodzi. A pod Roona można to zastosowac jak rozumiem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to zrobił? To.z ucha z.jakis pomiarów? Zauważyłem że np płyty U2 ne da się słuchać na tym ustawieniu. Bardzo uwydatnia słabe nagrania.?Ale na dobrych.nagraniach hi res słuchawki zyskują ewidentnie.

 

 

Ale dzięki za te ustawienia. Słuchawki nabraly kolorytu. Taki fun sie pojawił. Niektore płyty wyszly za kotary.

 

Poniższe zdecydowanie

 

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990/harman_over-ear_2018/Sennheiser HD 660 S

 

Te pierwsze zdecydowanie nie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj do mnie doszedł dx7 pro i muszę przyznać, że jest niezły. Mam stx 2, creative ae-9, a teraz tego toppinga i jest wyczuwalna różnica jakości między nimi (posortowane po jakości). Ja też za pierwszym razem podłączyłem go bez wtyku na uziemienie i był szum, później przepiąłem do właściwego (jest to napisane w instrukcji) i szum zniknął. Niezły sprzęt, jakość brzmienia (dysorcje) wyczuwalnie niskie, jak na copland dac215 kiedy go testowałem. Do tego jakaś lampka i mamy high end. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania do osób obeznanych z tym sprzętem:

  1. Czy wyjścia linowe RCA są fixed volume, czy regulowane potencjometrem?
  2. Czy sygnał jest podawany na wyjście RCA, gdy słuchawki są podłączone?
  3. Czy wyjścia słuchawkowe XLR i 4.4mm mają te same parametry?

Szukam czegoś, co oprócz obsługi słuchawek, pozwoli też spiąć PC ze stereo. Teraz mam Schiita i, niestety, jego potencjometr działa też na wyjście linowe, więc w torze PC -> stereo mam podwójną regulacje głośności. Smuteczek. :( Do tego trzeba wypiąć słuchawki, aby puścił sygnał na wyjście RCA. Jeszcze większy smuteczek. :(Rozważałem RME ADI 2 DAC, ale Topping tańszy, a bajery RME typu EQ i crossfeed mam już w Roon. Dodatkowo wyjście 4.4mm to spory plus, bo byłby jeden kabel do toru stacjonarnego i mobilnego. Kusi.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych po przewertowaniu angielskich internetów:

  1. Regulowane, ale DX7Pro może zapamiętać poziom wzmocnienia każdego wyjścia osobno, więc można raz ustawić dla line out i zapomnieć
  2. Możliwość wyboru, które wyjścia są aktywne. Można włączyć jednocześnie headphone out i line out
  3. Nie znalazłem ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia, więc chyba tak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych, wróciły nam na stan DX7 Pro. Niestety nie mamy ich w dużych ilościach. Wiec jak ktoś jest zainteresowany, to niech szybko się interesuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Użytkowników Dx7 Pro! :)

 

Kochani mam problem z moim egzemplarzem. 

Słucham głównie Tidala przez Bluetooth Ldac ze smartfona i zawsze po kilku minutach od połączenia pojawiają się szumy raz w lewym a raz w prawym kanale. Szumy są raz stałe a czasami brzmią jakby wiatr wiał. 

 

Występuje to tylko przez bluetooth. Sprawdzałem w różnych gniazdkach z różnymi kablami, listwami i dalej to samo.

 

Ma ktoś też taki problem lub może ktoś to sprawdzić. Będę Bardzo Wdzięczny!

 

Ustawienia BT-PO Gain-high 

wyjście 4.4 pentaconn 

słuchawki Sennheiser HD660S 

 

Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie.

Wojtek

 

Edytowane przez Technorocker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności