Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping DX7 Pro VS DX7s


joinally

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cześć. Czy ktoś z was miał już w rękach DX7 Pro?

Pytałem o dostępność Audiotop, ale napisali, że nie wiedzą kiedy będą mieć w ofercie. Chyba mi zostanie Aliexpress 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema @figer. DX7 Pro na pewno się pojawi u nas w ofercie. Jednak jest mały problem.

Sabre ma jakiś problem z produkcją któregoś z układów który jest dodatkowo montowany w DX7 Pro. Na ten moment produkcja u Toppinga stoi z powodu braku podzespołów. Produkcja ruszy dopiero pod koniec lutego. Więc trzeba uzbroić w cierpliwość.

Oczywiście, możesz go sprowadzić z Aliexpress, ale to na własne ryzyko. :P Tymczasowo możesz od nas wypożyczyć starszą DX7s i zobaczyć czy Ci takie brzmienie podchodzi. 

 

Jest na co czekać.

a7cd61d7-cda4-4416-a114-f36bced43b46.jpg54852e47-c78d-40ab-bd2f-2d13256f1da6.jpgb79d188a-6cc0-4a3a-80e9-e32b882ae8c4.jpg

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 00:02, D@rkSid3 napisał:

...Oczywiście, możesz go sprowadzić z Aliexpress, ale to na własne ryzyko. :P Tymczasowo możesz od nas wypożyczyć starszą DX7s i zobaczyć czy Ci takie brzmienie podchodzi. 

 

Jest na co czekać.

 

 

Chyba raczej zaczekam, bo jednak jest to wartość już niebagatelna, a Chińczycy dają tylko rok gwarancji. Dodatkowo wysyłają tylko DHL, więc 100% pewności, że zapłacę cło.

Więc jeżeli nie będziecie szaleli z cenami, to kupię, bo ten sprzęt spełnia wszystkie warunki jakie postawiłem nowemu wzmacniaczowi słuchawkowemu - czyli zdolność napędzenia słuchawek 600 ohm, DAC, bluetooth 5.0 z obsługą wysokich gęstości, wymienne opampy, dobry zintegrowany zasilacz.

Z przykrością muszę stwierdzić, że gdyby DX3 pro miał lepszy wzmacniacz słuchawkowy, to starczyłby mi. Nie mam parcia na złącza zbalansowane.

 

Dziękuję za propozycję pożyczki sprzętu. 😊

Może skorzystam, aczkolwiek i tak docelowo będę bawił się opampami sprawdzając brzmienie z Muses03 lub Burson v6 i brzmienie fabryczne może się różnić od tego finalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2020 o 22:59, rysiul napisał:

Chodzi o moc czy jakość?

Chodzi o moc. Nawet Chińczycy na Aliexpress z przykrością twierdzili, że nie wysteruje dobrze słuchawek 600 ohm. A oni raczej naciągają rzeczywistość i ciężko im przyznać, że coś nie jest superhiper. Jeżeli chodzi o jakość, to DX3 pro jest opisywany jako super sprzęt w ramach budżetu który trzeba na niego przeznaczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, LuQi napisał:

Bardzo interesujący sprzęcik z tego DX7. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak potraktować zmianę w aspekcie DAC'a. ES9038PRO x 1 (DX7 PRO) vs ES9038Q2M x 2 (DX7s). Na plus czy minus?

 

 

Wedle danych technicznych i pomiarów lepszy jest DX7pro ale też jest droższy, tyle że w obydwu to już są takie wyśrubowane poziomy że sceptyk Ci powie że któreś tam miejsce po przecinku w zniekształceniach i różnica 3 decybeli odstępu szumu od sygnału która w obydwu jest już i tak powyżej 120db już nie mają znaczenia bo tego nie usłyszysz. W praktyce trzeba by posłuchać ;)

 

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Spawn napisał:

Wedle danych technicznych i pomiarów lepszy jest DX7pro ale też jest droższy, tyle że w obydwu to już są takie wyśrubowane poziomy że sceptyk Ci powie że któreś tam miejsce po przecinku w zniekształceniach i różnica 3 decybeli odstępu szumu od sygnału która w obydwu jest już i tak powyżej 120db już nie mają znaczenia bo tego nie usłyszysz. W praktyce trzeba by posłuchać ;)

W praktyce to istnieje sporo innych potencjalnych powodów, dla których mogą zabrzmieć różnie bez względu na piękne cyferki. I nie chcę wiedzieć, co na to sceptyk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majkel napisał:

W praktyce to istnieje sporo innych potencjalnych powodów, dla których mogą zabrzmieć różnie bez względu na piękne cyferki. I nie chcę wiedzieć, co na to sceptyk.

 

Dokładnie, pierwsza z brzegu to zbyt wysoka impendacja na wyjściu słuchawkowym, zresztą w obydwu modelach która na pewno będzie słyszalna, albo nie będzie w zależności od słuchawek :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spawn napisał:

 

Dokładnie, pierwsza z brzegu to zbyt wysoka impendacja na wyjściu słuchawkowym, zresztą w obydwu modelach która na pewno będzie słyszalna, albo nie będzie w zależności od słuchawek :)


Gdzie jest info o tej impedancji? Ona jest taka sama na wszystkich wyjściach słuchawkowych (SE i BAL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta https://topping-audio.com/produkt/dx7s-full-balanced-dacheadphone-amp/ i tutaj dokładniejsze dane w jakimś sklepie https://shenzhenaudio.com/products/topping-dx7s-2-es9038q2m-32bit-768k-dsd512-dsd-usb-full-balanced-dac-headphone-amplifier

 

Im mniejsza impendancja tym lepiej bo mniejszy wplyw na pasmo przenoszenia i zachowanie słuchawek niskoohmowych. Ideał to ponizej 1 ohma, ze 2-3 to tak jeszcze do przyjęcia bo nawet z iemami różnica będzie bardzo mała. Przy wyższych impendacjach w zależności od słuchawek może się góra ścinać i bas przewalać, nie ma natomiast jakiejś złotej reguły które słuchawki zaregują a które nie. Słuchawki powyżej 50-60 ohmów powinny być już na to niewrażliwe natomiast najgorzej będzie z multiarmaturowymi iemami. Takie Campfire Andromeda np przy 3 ohmach są cieplejsze i łagodniejsze. To nie jest deal breaker bo jak chcesz używać np 600 ohmowych Beyerów albo 300 ohmowych sennków to nie ma tematu, ale trzeba sobie z tego zdawać sprawę żeby potem nie rzucać błotem że co ten Spawn napisał że te czy tamte mają perfekcyjnie kontrolowany bas jak na moim super hiper pomierzonym sprzęcie mają go z gumy do żucia ;) Ja mam wzmacniacz lampowy który ma pewnie gdzieś miedzy 20 a 50ohm impendancje i 25 ohmowe D7000 grały bajecznie, a 34 ohmowe Inear Prophile 8 jak by były z budyniu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 17:49, figer napisał:

Chodzi o moc. Nawet Chińczycy na Aliexpress z przykrością twierdzili, że nie wysteruje dobrze słuchawek 600 ohm. A oni raczej naciągają rzeczywistość i ciężko im przyznać, że coś nie jest superhiper. Jeżeli chodzi o jakość, to DX3 pro jest opisywany jako super sprzęt w ramach budżetu który trzeba na niego przeznaczyć.

 

Jakie Ty masz słuchawki, że ich DX3 Pro nie wysteruje? Z DT880  600 om radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

W praktyce to istnieje sporo innych potencjalnych powodów, dla których mogą zabrzmieć różnie bez względu na piękne cyferki. I nie chcę wiedzieć, co na to sceptyk.


Za to sceptyk chciałby znać te powody. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie doszedł Dx7Pro i razem z HD660s muszę powiedzieć, że szału nie ma. Jest bardzo czysto. Nie wiem jednak czy trzeba wydawać aż tyle ciapy bo efekt nie powala jak za taką kasę. 

Przeszkadza mi na pewno fakt, że mnie ta pucha metalowa kopie prądem co chwile. Gdzieś musi być przebicie. 

Edytowane przez rennoxxx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Jakie Ty masz słuchawki, że ich DX3 Pro nie wysteruje? Z DT880  600 om radzi sobie bardzo dobrze.

Mam Tonsile SD-426 :)

4 godziny temu, rennoxxx napisał:

Do mnie właśnie doszedł Dx7Pro i razem z HD660s muszę powiedzieć, że szału nie ma. Jest bardzo czysto. Nie wiem jednak czy trzeba wydawać aż tyle ciapy bo efekt nie powala jak za taką kasę. 

Przeszkadza mi na pewno fakt, że mnie ta pucha metalowa kopie prądem co chwile. Gdzieś musi być przebicie. 

Oj rennoxxx to mnie zmartwiłeś. :(

 

Czytałem Twoje posty na Audio Science Review. Też nie bardzo wierzyłem w bajkę o braku komponentów, zważywszy na fakt, ze jeden z dystrybutorów caly czas oferował ten wzmacniacz...

 

Za pare dni ma premia wpaść i miala częściowo byc na Toppinga a im wiecej ludzi go ma tym wiecej czytam, że cyferki w pomiarach to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, figer napisał:

Czytałem Twoje posty na Audio Science Review. Też nie bardzo wierzyłem w bajkę o braku komponentów, zważywszy na fakt, ze jeden z dystrybutorów caly czas oferował ten wzmacniacz...

 

Za pare dni ma premia wpaść i miala częściowo byc na Toppinga a im wiecej ludzi go ma tym wiecej czytam, że cyferki w pomiarach to nie wszystko...


Jeśli kupujesz w PL to nie ma problemu, zawsze możesz odesłać. Ja się będę właśnie nad odesłaniem zastanawiał.
Dam mu jednak pograć parę dni. Tak naprawdę jest to jedyny DAC/AMP jaki mam i jedyne "lepsze" słuchawki od gejmingowych w moim domu.

Powiedziałem, że nie ma efektu "wow" bo może miałem za duże oczekiwania.  Za taką kasą spodziewałem się jednakże sporego przeskoku z Realtek alc-887.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim sprzęcie dostajemy czystość sygnału (super parametry, liniowość), zapas mocy (by napędzić bez problemów większość słuchawek) oraz funkcjonalność (wyjścia, wejścia, formaty). Taki sprzęt nie będzie czarować i zrywać czapek z głów, jeśli poprzednie nasze źródło grało już przyzwoicie i nie ograniczały zbytnio słuchawek. 

 

Trochę pospamuję... :ph34r:

 

http://audiowash.blogspot.com/2013/07/fragment-tumaczenia-subiektywnosc-vs.html?m=1

 

http://audiowash.blogspot.com/2013/08/jakosc-sprzetu-grajacego-jakosc-muzyki.html?m=1

 

http://audiowash.blogspot.com/2013/09/o-neutralnym-torze-rozwiazanie.html?m=1

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rennoxxx napisał:

Do mnie właśnie doszedł Dx7Pro i razem z HD660s muszę powiedzieć, że szału nie ma. Jest bardzo czysto. Nie wiem jednak czy trzeba wydawać aż tyle ciapy bo efekt nie powala jak za taką kasę. 

Przeszkadza mi na pewno fakt, że mnie ta pucha metalowa kopie prądem co chwile. Gdzieś musi być przebicie. 


A kto Ci sprzedał ten zestaw?
Przecież to nie ma prawa grać. DX 7 Pro jak każde inne Toppingi z serii DX grają "technicznie", czyli jest neutralnym dźwiękiem, gdzie nie ma nasycenia, dużej gęstości, jakieś podbicia i dłuższego decayu na wyższym basie i niskiej średnicy. To będzie dobre kombo to ciemnych, gęstych słuchawek, a take jeśli chcemy dodać większej kontroli nad dźwiękiem, czy szybkości. Czyli świetnie się sprawdzi z takimi LCD-2, LCD-3, Meze 99 classic, Final D8000. I już bardziej z HD600 i HD650, czy stare Senki HD545, HD565 się sprawdzi, niż z HD660s, które graja nijak, ani to nie ma nasycenia, ani barwy, "pazura", ani rozdzielczości, czy szczegółowości.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiekkb napisał:


A kto Ci sprzedał ten zestaw?
Przecież to nie ma prawa grać. DX 7 Pro jak każde inne Toppingi z serii DX grają "technicznie", czyli jest neutralnym dźwiękiem, gdzie nie ma nasycenia, dużej gęstości, jakieś podbicia i dłuższego decayu na wyższym basie i niskiej średnicy. To będzie dobre kombo to ciemnych, gęstych słuchawek, a take jeśli chcemy dodać większej kontroli nad dźwiękiem, czy szybkości. Czyli świetnie się sprawdzi z takimi LCD-2, LCD-3, Meze 99 classic, Final D8000. I już bardziej z HD600 i HD650, czy stare Senki HD545, HD565 się sprawdzi, niż z HD660s, które graja nijak, ani to nie ma nasycenia, ani barwy, "pazura", ani rozdzielczości, czy szczegółowości.


Słuchawki już miałem a z tym DX7Pro to chciałem się przekonać jak będzie. Nie mówię, że jest źle. Po prostu nie mam porównania do czegoś innego a spodziewałem się.. nie wiem nawet czego ;). Na pewno cieszę się z jego wszystkich funkcjonalności. Pilot + BT gdy leże na kanapie i słucham muzy na głośnikach, bądź oglądam cos jest dla mnie ogromnym plusem.
Lampy raczej tego nie maja.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności