Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wygrzewanie Aune E1


zgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Aune e1 i nurtuje mnie kwestia jak dobrze wykonać wygrzewanie tych słuchawek.

1/Jakim szumem, czy tylko białym, czy na zmianę różowy/brązowy ?

2/ Czy może być to szum z youtube czy lepiej poszukać w formacie bezstratnym (skąd wziąć) ?

3/ Czy poziom głośności/poziom basów/średnich/sopranów (ew.regulacja przestrzenności dźwięku) należy  zmieniać w trakcie procesu ?

4/ Czy można przerywać proces?

 

(mają pracować na M2x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj sobie muzyki po prostu, niezbyt głośno, najlepiej poniżej normalnego poziomu słuchania. Możesz też puścić sobie muzykę na kilka nocy jak jesteś niecierpliwy ale ogólnie nie widzę w tym sensu jeżeli nie przygotowujesz ich do żadnej recenzji a mają Ci po prostu służyć. Mimo, że E1 zmieniają swój dźwięk z czasem to i tak najbardziej musi Ci się przyzwyczaić do ich brzmienia Twój mózg więc ja bym Ci radził po prostu słuchać bez zwracania sobie niczym głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgreg napisał:

szumem

Ja już przerabiałem wygrzewanie szumem. Padaka. Najlepiej wypada wygrzewanie na DAPie podłączonym do ładowania, głośność 70% docelowej jaką słuchamy, tryb shuffle całej biblioteki i granie pod poduszką 100 - 150h. Ale każdy wygrzewa inaczej, to jest wynik prób każdego rodzaju wygrzewania jakie polecają w necie. Pamiętaj że chodzi o fizyczne rozruszanie resoru przetwornika i "ułożenie" prądu w kablach i cewkach. Szum Ci tak nie rozrusza resoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BigMaras nie gada z przedstawicielem Aune ? Przecież np. goście z Fiio piszą w Sieci po angielsku...

 

Co do wygrzewania to jak pisze @espe0 najlepiej swoją muzyką .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lord Rayden napisał:

A BigMaras nie gada z przedstawicielem Aune ? Przecież np. goście z Fiio piszą w Sieci po angielsku...

 

Co do wygrzewania to jak pisze @espe0 najlepiej swoją muzyką .

A co ma piernik do wiatraka (w sensie Marek do Aune?)

 

Ja wygrzewam słuchawki po prostu dając im pograć na zwyczajowej głośności na jakiej słucham używając utworów, których najczęściej słucham. Nie bawię się w żadne sraczkowate szumy, ultra-gęste pliki i inne ******ły. Na noc zapętlam płyty, żeby grało non stop i w sumie jedynie pierwsze 30-40h wygrzewam umiarkowanie intensywnie, bo robię co kilka godzin przerwę, żeby nie zajechać membrany, która się układa, jeżeli to dynamik.  Jak ktoś chce pisać na ten temat książkę sci-fi to spoko, ale nie widzę powodu, żeby komplikować sobie tak prosty proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Vaiet napisał:

Ja wygrzewam słuchawki po prostu dając im pograć na zwyczajowej głośności na jakiej słucham używając utworów, których najczęściej słucham. Nie bawię się w żadne sraczkowate szumy, ultra-gęste pliki i inne ******ły. Na noc zapętlam płyty, żeby grało non stop i w sumie jedynie pierwsze 30-40h wygrzewam umiarkowanie intensywnie, bo robię co kilka godzin przerwę, żeby nie zajechać membrany, która się układa, jeżeli to dynamik.  Jak ktoś chce pisać na ten temat książkę sci-fi to spoko, ale nie widzę powodu, żeby komplikować sobie tak prosty proces.

Idealnie. Szkoła P. Ryki :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są zdania na temat wygrzewania, ja to robię(na wszelki wypadek, nie zaszkodzi).
Tu masz apk, a w niej szum:biały,różowy,fioletowy,brązowy i opis jak sugierują korzystać

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snowrex.burnInTool

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności