Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jasny, dynamiczny i przestrzenny kabelek do HD650


AiVaN

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc panowie, ponownie juz chyba znalazlem rozwiazanie .Sprzedam hd650. Sluchalem ostatnio rowniez bayerdynamic dt 990 pro 250 ohm I bardzo podeszlo mi ich granie z xduoo tez sie dobrze zgrywaja .W xduoo mam wymieniony opamp ze stokowego opa1612 na muse 03.Myslalem jeszcze o innych sluchawkach takich jak akgk7XX lub bayerdynamic dt1990 ale sam juz nie wiem ktore bede dobre pod moj gust, wiem ze nikt z was tego mi nie powie sam musze podjac decyzje.ja jestem zdecydowanie glosnikowcem siedze w tym juz kilkanascie lat wymienilem w tym czasie wiele wzmacniaczy i kilka par kolumn.Sluchawkami zajalem sie niedawno po tym jak kupilem pierwszy powazniejsze sluchawki akg k550. Sorry za ten dlugi epos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarekJacek27 napisał:

Czesc panowie, ponownie juz chyba znalazlem rozwiazanie .Sprzedam hd650. Sluchalem ostatnio rowniez bayerdynamic dt 990 pro 250 ohm I bardzo podeszlo mi ich granie z xduoo tez sie dobrze zgrywaja .W xduoo mam wymieniony opamp ze stokowego opa1612 na muse 03.Myslalem jeszcze o innych sluchawkach takich jak akgk7XX lub bayerdynamic dt1990 ale sam juz nie wiem ktore bede dobre pod moj gust, wiem ze nikt z was tego mi nie powie sam musze podjac decyzje.ja jestem zdecydowanie glosnikowcem siedze w tym juz kilkanascie lat wymienilem w tym czasie wiele wzmacniaczy i kilka par kolumn.Sluchawkami zajalem sie niedawno po tym jak kupilem pierwszy powazniejsze sluchawki akg k550. Sorry za ten dlugi epos. 

A co Ci się bardziej podoba w DT990, tak z ciekawości pytam? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayery maja lepsza przestrzen na szerokosc gora jest duzo wyrazniejsza bass tez jest dobry jedynie wokalisci I instrumenty na pierwszym planie sa troche cofniete wysokich jest duzo mimo tego nie sa tak ostre jak np.akg k550 ,akg po godzinie sluchania potrfia zmeczyc. sennheiser maja dobra srednie I bass ale te srednie sa troche za bardzo wbite w glowe wokalisci czsami spiewaja mi prosto twarz no I cale wysokie pasmo jest przykryte tym kocykiem przed zakupem myslalem ze ten woal bedzie ale nie bedzie tak odczuwalny. Wiecie o co mi chodzi np.wybrzmienia talerzy perkusyjnych sa bardzo stlumione lub przyciete I to mi sie nie podoba.pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady panowie .Przesiade sie chyba na inne sluchawki . Mozecie mi tylko powiedziec czy hd 600 sa jasniejsze od 650 I jakie sa zasadnicze roznice miedzy nimi,chcialbym to wiedziec szczegulnie od uzytkownikow tych modeli.tor sluchawkowy to nie jest moj glowny nurt przedewszystkim jestem glosnikowcem ale czsami chcialbym posluchac muzyki w dobrej jakosci na sluchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MarekJacek27 napisał:

Dziekuje za wszystkie porady panowie .Przesiade sie chyba na inne sluchawki . Mozecie mi tylko powiedziec czy hd 600 sa jasniejsze od 650 I jakie sa zasadnicze roznice miedzy nimi,chcialbym to wiedziec szczegulnie od uzytkownikow tych modeli.tor sluchawkowy to nie jest moj glowny nurt przedewszystkim jestem glosnikowcem ale czsami chcialbym posluchac muzyki w dobrej jakosci na sluchawkach. 

Skoro DT990 zrobiły na Tobie dobre wrażenie, to HD600 za wiele nie zmienią w porównaniu do HD650, różnica jest dosłownie minimalna, nie warta zmiany imo. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarekJacek27 napisał:

Mam jeszcze akg k550 I ten dzwiek tez mi pasuje tylko ta gora czsami meczy.

To prostego moda zastosuj. Ściągasz pady i wokół przetwornika jest taki biały grubszy okrąg z narysowanymi po obwodzie konturami małych kółek. 3 z tych kółek mają otwory pod spodem, wystarczy je zakleić grubszą taśmą/plastrem, żeby złagodzić i dociążyć brzmienie. W razie zbytniego zmulenia nie zaklejać wszystkich 3, tylko np 2, a jakby dociążenia było za mało, to można dać drugą warstwę taśmy/plastra.

AKG_K550_photo_inside.jpg

Jest jeszcze opcja (po rozkręceniu) wyjęcia gumowego "korka" z tyłu przetwornika, żeby dodać basu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:

To prostego moda zastosuj. Ściągasz pady i wokół przetwornika jest taki biały grubszy okrąg z narysowanymi po obwodzie konturami małych kółek. 3 z tych kółek mają otwory pod spodem, wystarczy je zakleić grubszą taśmą/plastrem, żeby złagodzić i dociążyć brzmienie. W razie zbytniego zmulenia nie zaklejać wszystkich 3, tylko np 2, a jakby dociążenia było za mało, to można dać drugą warstwę taśmy/plastra.

AKG_K550_photo_inside.jpg

Jest jeszcze opcja (po rozkręceniu) wyjęcia gumowego "korka" z tyłu przetwornika, żeby dodać basu.

Ja tym słuchawkom zrobiłem kiedyś coś zupełnie innego, Wywaliłem ten gumowy dinks osadzony w muszli. I żadnych innych zmian. Właściciel raportował progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Ja tym słuchawkom zrobiłem kiedyś coś zupełnie innego, Wywaliłem ten gumowy dinks osadzony w muszli. I żadnych innych zmian. Właściciel raportował progres.

Właśnie to pod zdjęciem napisałem ;) 

Tak ogólnie to jak się już rozbiera, to można do wnętrza trochę owaty włożyć, żeby odbicia od muszli "porozbijać", wtedy poprawia się holografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@MarekJacek27 miedź cynowana rozjaśnia przełom średnich z wysokimi, ale robi to w mniejszym stopniu niż miedź srebrzona - gdzieś tak 50-70% efektu rozjaśnienia przez miedź srebrzoną. Daje podobne brzmienie do kabla hybrydowego.

IMG_20191016_121800.jpg

 

Miedź cynowana a'la solid core dodaje jeszcze utwardzenia basu i trochę lepszy jego wykop.

IMG_20210605_171455_1920x1080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Perul za fotki I informacjie.Jaki jest koszt takiego kabelka np.1.5m.Mam jeszcze takie info sprzedalem hd650 I kupilem hd 600 w tej sytuacji nie chce nic rozjasniac w brzmieniu 600 prawie wszystko mi pasuje chcialbym  wymienic ten orginal kabel poniewaz jest jak sznurowka. Doswiadczenia a kablami glosnikowych pokazaly mi ze najbardziej pasuja mi kable z czystej miedzi 6n 7n.Obecnie do glosnikow uzywam atlas emerald bardzo mi przypasowaly.pozdrowionka dla wszystkich sluchawko maniakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
8 godzin temu, tOmAsH_ napisał(a):

Jak Cię znaleść poza tym forum?

Najlepiej na forum, tu najczęściej zaglądam i na pewno PW to lepszy kontakt ze mną niż mail, gdzie często "przegapiam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności