Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jasny, dynamiczny i przestrzenny kabelek do HD650


AiVaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym poznać Wasze doświadczenia z kablami słuchawkowymi. Wiem, że na rynku mamy dwa rodzaje kabli do słuchawek:

- mikrofonowe typu Canare, Conuctfil itd

- kable połączeniowe, zazwyczaj jako plecionki z miedzi occ itd. 

Jednak efekt jest mocno niepewny i póki co nie widzi mi się wydawanie $$$ na drogi kabel,  który może totalnie nie zagrać. Pierwsza myśl to właśnie,  któryś z kabli mikrofonowych i tutaj pada pytanie, który z tych kabli ma jasną charakterystykę z Waszych doświadczeń? A może komuś akurat HD 650 się z czymś zgrały? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej podeszły z kablem od Audeos-a. Jakbyś od Smoka wziął jakieś srebro to też powinno być dobrze. Perul robi kable na miedzi "medycznej" i fajnie wychodzi. Generalnie do "najjaśniejszych" zarówno HD650 jak i 600 (jak dla mnie hd600 są ciekawsze brzmieniowo) nie należą. Jeśli chcesz jasne słuchawki za mniejsze pieniądze to k701, ale "made in Austria" szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AiVaN napisał:

Pierwsza myśl to właśnie,  któryś z kabli mikrofonowych i tutaj pada pytanie, który z tych kabli ma jasną charakterystykę z Waszych doświadczeń?

 

Jeśli masz trochę zdolności manualnych, spróbuj zrobić sobie przewód na bazie Mogami 2893, do tego niedrogi Jack 6,3 mm np. Amphenola i wtyczki do muszli np. takie:

https://allegro.pl/oferta/wtyczki-kabel-sennheiser-hd580-hd600-hd650-hd565-8298240249

Ten przewód powinien powinien dać to czego oczekujesz, za niewielkie pieniądze. Nie jest może bardzo jasny, ale gra bardzo czysto, przestrzennie, dla niektórych może nieco odchudzony, a to może mieć dobry wpływ na HD-650. Ktoś z forumowiczów kiedyś pisał, że wykonuje przewody na bazie Mogami. Niestety nie pamiętam który. W razie wpadki nie stracisz dużo pieniędzy.  

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio do HD650 robię kable na miedzi cynowanej, efekt rozjaśnienia jest mniejszy niż na srebrzonej, ale użytkownicy dla których je zrobiłem są zadowoleni.

IMG_20190226_110328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 17:49, badyl napisał:

Mnie najlepiej podeszły z kablem od Audeos-a. Jakbyś od Smoka wziął jakieś srebro to też powinno być dobrze. Perul robi kable na miedzi "medycznej" i fajnie wychodzi. Generalnie do "najjaśniejszych" zarówno HD650 jak i 600 (jak dla mnie hd600 są ciekawsze brzmieniowo) nie należą. Jeśli chcesz jasne słuchawki za mniejsze pieniądze to k701, ale "made in Austria" szukaj. 

Ale właśnie HD650 czy HD600 najlepiej podeszły Ci z kablem audeosa? Co do zasady OCC jeszcze bardziej łagodzi górę,  stąd  ciężko mi uwierzyć,  że poszło to w dobrą stronę z HD650. No chyba,  że ten seryjny kabelek jest bardzo zamulający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny kabel ma dźwięk jakiś taki zaolejony i z niezbyt ciekawym basem, tzn. może on być bardziej przestrzenny i z lepszą fakturą. Ja jak posłucham HD650 na lepszym kablu, to na firmowym mnie mdli przy szybkiej przesiadce. OCC nie lubię, bo świerszczy na średnicy, chociaż HD650 pewnie i tak to zamaskują, ale np. z takimi HD565 to jest kolizja brzmieniowa.

Ja do studiów nagrań pod HD650 sprzedawałem kable na linkach miedzianych, skręcane pary albo po jednym star-quad na stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 21:04, Perul napisał:

Ja ostatnio do HD650 robię kable na miedzi cynowanej, efekt rozjaśnienia jest mniejszy niż na srebrzonej, ale użytkownicy dla których je zrobiłem są zadowoleni.

IMG_20190226_110328.jpg

A cyna z ołowiem? Bo chciałbym nieco dociążyć bas.

Edytowane przez krzyzakov
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Od tygodnia wlasnie testuje hd650 I podoba mi sie ich barwa bas I caly ten koloryt ktory prezentuja te sluchawki ale brakuje mi troche tego otwarcia na gorze I teraz nie wiem czy je sprzedac czy bawic sie jeszcze kablami poprostu nie wiem czy jeszcze cos z nich wyciagne.2 lata temu kolega Perul pisal ze robil do nich kabel I ludzie byli zadowoleni.Moje senki narazie napedzam a xduoo xd-05 plus I mysle ze nie jast to zle combo oczywiscie mozna lepiej ale zazwyczaj drozej.Poprosze kolege Perula o odpowiedz.Pozdrowionka dla sluchawko maniakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekJacek27 napisał:

Witam wszystkich. Od tygodnia wlasnie testuje hd650 I podoba mi sie ich barwa bas I caly ten koloryt ktory prezentuja te sluchawki ale brakuje mi troche tego otwarcia na gorze I teraz nie wiem czy je sprzedac czy bawic sie jeszcze kablami poprostu nie wiem czy jeszcze cos z nich wyciagne.2 lata temu kolega Perul pisal ze robil do nich kabel I ludzie byli zadowoleni.Moje senki narazie napedzam a xduoo xd-05 plus I mysle ze nie jast to zle combo oczywiscie mozna lepiej ale zazwyczaj drozej.Poprosze kolege Perula o odpowiedz.Pozdrowionka dla sluchawko maniakow.

Xduoo świetnie się paruje z HD650, sam miałem przez chwilę taki zestaw, ale według mnie zamiast zabawy z kablem lepiej zmienić słuchawki, np. na ibasso SR2, to jest rozwinięcie HD650 i równie dobre połączenie z XD-05Plus. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarekJacek27 napisał:

2 lata temu kolega Perul pisal ze robil do nich kabel I ludzie byli zadowoleni.

Obecnie mam też inną miedź cynowaną, która daje bardziej zwarty bas z lepszym wykopem.

 

17 godzin temu, MarekJacek27 napisał:

brakuje mi troche tego otwarcia na gorze

Spróbuj zrobić wkładki z gąbki pod tył i dół padów, coś jak poniżej

IMG_20210517_200926_1920x1080.jpg

PS - tak, wiem, mam kota ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności