Skocz do zawartości

Głośniki + amplituner do 3000zł do rocka i metalu oraz edm'ów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Poszukuję dobrych głośników + amplitunera do 3000zł . Ogólnie mam pytanie: Czy warto jest inwestować w głośniki za 2000 pln dysponując plikami mp3? Niestety nie posiadam flaców, a mp3 ma taką sobie jakość + wiele kawałków mam bardzo słabo nagranych, tak więc czy jest sens kupować głośniki za 2000? Ogólnie używki jak najbardziej wchodzą w grę, leczy myślałem nad tym aby kupić nowe głośniki, a amplituner używany. Ogólnie będzie to mój pierwszy zakup z tej kategorii, bo nigdy nie miałem głośników i amplitunera. Jakbyście mogli to bardzo proszę o wymienienie marek i modeli amplitunerów i głośników na jakie warto zwrócić uwagę.

 

Edit:

Nie podałem jakie brzmienie preferuję. Niestety nie potrafię się określić dokładnie jakie brzmienie preferuję, bo nie wiem jak to jest z głośnikami. Zależy mi na tym, aby bass był wyraźny, mocny, ale żeby nie zalewał reszty pasm. Chciałbym również żeby gitary były dobrze dociążone i żeby wysokie tony nie były męczące. 

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Arek Chudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, to nie słyszę różnicy między flac, mp3 320, a dsd. Jak dla mnie to ściema albo bajer dla osób o słuchu absolutnym. Słyszę za to wyraźnie różnice pomiędzy modelami słuchawek i głośników.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny polecam Wharfedale Diamond z serii 200 np. 240, które grają ciepło, miękko i przyjemnie, z dobrą podstawą basową. Na wzmacniacz zostaje koło tysiaka, więc tylko używki wchodzą w grę, a że jest tego od groma, to niech bardziej obeznani w temacie doradzą. ;)

 

Ps.

Jaka jest wielkość pomieszczenia, w którym mają stać kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ciężko tu coś doradzić nie wiemy jaka masz akustykę, jak duży pokój, gdzie będą stały kolumny, gdzie jest miejsce odsłuchowe, jak daleko będą stały kolumny od ścian.

To bardzo ważne pytania by to jakoś sensownie zagrało.

Nie widzę za bardzo sensu brać nowe kolumny skoro starsze używki mogą przeżyć niejedne nowe modele, tak kiedys dobrze robiono kolumny, ale nie mowie ze obecnie tak nie jest, ale cięcia w jakości widać przy nówkach budżetowych.

 

Oczywiście ze jest sens brać zestaw za 2tys złotych do zwykłych plików MP3, ja tak robię, i naprawdę można tak słuchać z duza przyjemnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 25m2, bez żadnych pianek, bez niczego. Jeżeli chodzi o brzmienie ciepłe to raczej odpada, bo jeżeli choć trochę jest podobny do tego co w słuchawkach to raczej nie dla mnie. Uwielbiam ostrość gitary, a przy ciepłych słuchawkach/ ciepłych źródłach zawsze ta ostrość gitary zanikała... Btw podłużne kolumny dają mniej basu niż te kwadraciaki? Czy to nie jest zależność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego miasta / powiatu jesteś? Prościej będzie znaleźć innym coś w twojej okolicy. 
"Podłużne kolumny" to pewnie chodzi Ci o podłogowe? Nie ma zasady co do ich brzmienia. 

Do czego podłączysz wzmacniacz i kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności