Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

JDS LABS - Atom i inne tanie wzmaki :)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o wzmacniaczu JDS LABS - Atom

 

Oczywiście chodzi o doświadczenia forumowiczów, bo net mam już sczytany w całości :) 

 

Do kupienia m.in. tutaj za ok. 635 PLN (loco dom).

 

W tym przedziale cenowym konkuruje m.in. z Monolith Liquid Spark, Schiit Magni 3 i Topping A30.

 

Atom wykonany jest z plastiku, na papierze jest słabszy od Magni 3, ale wielu pieje na jego temat z zachwytu (oczywiście w kategorii cenowej +/- 100 USD).

 

Ktoś może dorzucić coś od siebie, doradzić alternatywę ?

 

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem magni 3, ściągnąłem sam ze stanów.  Kosztował podobnie co ten europejski atom.

 

lquid spark to nawet nie wiem czy do pl wysyłają. Coś mi się kojarzy ze było strasznie drogo.

 

Magni 3 nie polecam. Gra strasznie tloczno. separacja jest instrumentow jest ok.  ale wszystko jest jakos bardzo blisko siebie w sensie szerokosci i glebokosci. efekt sie jeszcze poglebia na high gain. Jesyna fajna rzecza jest to iz dzwiem jest delkatnie ocieplony. 

 

Juz wole objective 2. Tam mozna wsadzic na wyjscie muse,  ale i bez musa gra lepiej od magni. srednica blizej od tpa61620.

 

Tak samo wole wzmaki zbudowane na TPA61620 - na przyklad smsl sap9. Delikatna V. (scenicznie)przejrzyste. Jest tych wzmakow cala masa od sap 2 pro, topping a30, fiio k5(pro i nie pro) i cala masa innych chi-fi.  nalezy pamietac ze domyslny output impedance to 10ohm. 

 

Co do Atoma to bedzie gral jak to co ma w srodku bo to mocno referencyjna aplikacja kostki LME. 

Zaklad podobne granie so fiio a5(minus muse). Czyli dobra szerokosc ale lekko zaoblony dzwiek. Tak jak na dzwieku bylaby warstwa przyciemnienia.
 

Jakosciowo dzwiek tych ampow nie sposob rozdzielic. Kwestia smaku. 

 

Masz jeszcze loxje p20 za 100 usd na 4xne5532. Sam by chetnie posluchal. 
 

Z tych 100 usd

jesli mialbym brac ktorys to albo objective 2 +muse albo sap 2 pro i zmienil kostke albo toppong a30 i wsadzil dwie muse albo bursony. albo wlasnie fiio k5 pro i tym samym uzyskal dodatkowo dac akm. 

 

 

 

Edytowane przez kuman
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Znam :) 

 

Conclusions
We have arrived at the golden age of headphone amplification folks. What JDS Labs Atom delivers for just $99 is astonishing. Performance is without fault. Plenty of power is available for even high impedance headphones like Sennheiser HD-650. We are talking clean, clean, power.

 

To jest najbardziej entuzjastyczna rekomendacja jaka udało mi się znaleźć :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean clean power. . . 

Pomiary audiosince, gdyby tak mierzyc wzmacniacze lampowe juz tak rozowo by nie bylo.  A jednak graja fajnie. 

 

Pomiary thd i tak rozbijaja sie o thd sluchawek ktore jest zawsze wyzsze. 

 

Co z tego ze magni 3 ma wieksza moc od aune x7s.  posluchasz x7s i po jednym utworze magni bedzie w komisie. 

 

Takie wyscigi na cyferki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to całe audioscience forum i pomiary amirma nie maja prawa mieć REVIEW w nazwie a tylko samo Measurement .

analogicznie do recenzji słuchawek rtanigs.com też tylko Measurement  a nie review.

 

Po cyferkach to możesz sobie kupić kartę graficzną której pomiar fps w danej grze będzie albo nie będzie większy od produktu konkurencji. Sytuacja zero jedynkowa.

 

Dla osób używających dokanałówek armaturowych znaczenie będzie miał output impedance.

 

Całe "recenzje" audioscience można podsumować jednym obrazkiem:

obrazek z pomiarow aune x7s: NIE UŻYWAJ wyjścia zbalansowanego  jeśli nie musisz bo ma więcej szumu,srumu i dupumu

 

aune-x7s-headphone-amplifier-distortion-

 

 

 

a tereaz pomiar thd 600 vs czestotlwosc

https://www.rtings.com/headphones/1-2/graph#325/2085

 

Osobiście uważam audiosciencereview za działalność szkodliwą społecznie, bo później ludzie wypisują jak zaj..sty wzmacniacz mają bo ich magni 3 ma super moc 430mw na 300ohm (sinle ended) a twój dla przykładu szrot aune x7s tylko 250mw. I dlatego też każdy wzmacniacz z mniejszą mocą to dziadostwo które gra słabiej. Podobna histeria pomiarów była chyba przy objective 2, no bo przecież pomiary ma dobre to pewnie gra kapitalnie i taki burson soloist moze mu skoczyć.

 

 

hd600.jpg

Edytowane przez kuman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy Audioscience i inne takie :) 

 

 Mnie interesują opinie forumowiczów na temat JDS LABS - Atom, o ile ktoś się z nim zetknął. Ewentualnie propozycje alternatywnych wzmacniaczy w tym przedziale cenowym.

 

Szczerze mówiąc, to kusi mnie ten Atom, ale odstrasza jego plastikowa (tandetna) budowa :( 

 

Mam taki fetysz - lubię ciężkie, małe, czarne skrzyneczki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam wspomniany wzmacniacz. Zakupiłem go bezpośrednio w JDS Labs, co polecam. Mam go dopiętego pod Khadas Tone Board :) czyli taki klasyk stron typu Audioscience  :D. Jak to gra hmmm. Powiem tak mam porównanie do Xduoo XD-05, który po zmianie opampa na OPA2209 gra prawie tak samo do pewnego momentu (głośności) później jest już przepaść w czystości, Xduoo po prostu trzeszczy w wysokich. Słuchane na AKG K551 oraz HE-4xx, ATH m40x (pady HM5). Niestety nie mam porównania co do innych "lepszych" (czyt. droższych konstrukcji), ale moim zdaniem jest całkiem spoko, choć wiadomo każdy ma inne wyobrażenia na temat co jest spoko :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć obudowa jest z plastikowa, tak więc jest plastik, ale dobrej jakości i wygląda na solidny. Spasowanie części może być szału nie ma. Nie grzeje się jakoś mocno, w środku są doklejone ciężarki, żeby był leszy docisk. Bardzo podobają mi się gumowe nóżki, które idealnie trzymają się powierzchni i wzmacniacz się nie ślizga. Najgorsze jest pokrętło jakby się czepiać, wydaje się kruche, ale nie lata i ogólnie bardzo dobrze działa. W sumie pokrętło chyba można zmienić jakby się ktoś uparł. Dla mnie osobiście nie jest ważny wygląd i obudowa, wygląd nie gra :) Wiadomo chcąc zrobić coś w tej cenie pojechali po jakości obudowy.

Jeszcze słowo o zasilaczu może, jest bardzo ciężki i dobrze wykonany, trochę się grzeje. Kabel jest długi. 

Zakupiłem go z ciekawości, niskiej ceny oraz ocen (wykresików :D) i chęci budowania systemu z oddzielnych kawałków, które ewentualnie będę wymieniał z czasem.

Wracając do dźwięku uważam, że sam wzmacniacz niczego nie podbija, bas jest szybki, wysokie nie denerwują, co do średnicy trudno mi opisać coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie / informacje :)

 

W chwili obecnej, top 2 to:

  1. JDS Labs Atom za ca. 535 PLN (hifiheadphones.co.uk)
  2. Topping A30 za ca. 420 PLN ! (Amazon.uk)

W okolicach 500 PLN nic konkurencyjnego chyba nie znajdę (pomijając komis, ale też pewnie łatwo nie będzie).

 

Jeżeli są kontrpropozycje, proszę pisać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie / informacje :)

 

W chwili obecnej, top 2 to:

  1. JDS Labs Atom za ca. 535 PLN (hifiheadphones.co.uk)
  2. Topping A30 za ca. 420 PLN ! (Amazon.uk)

W okolicach 500 PLN nic konkurencyjnego chyba nie znajdę (pomijając komis, ale też pewnie łatwo nie będzie).

 

Jeżeli są kontrpropozycje, proszę pisać :)

 

 

Polecam zamówić JDS Atom od producenta. Bardzo szybka przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś coś jeszcze dopisze na temat Atom'a ?

 

W dniu 7.10.2019 o 16:23, luk1111 napisał:

Polecam zamówić JDS Atom od producenta. Bardzo szybka przesyłka.

 

Atom z UK (kurier DHL) = 128 GBP (ca. 634 PLN)

 

Atom z USA (kurier UPS) = 132 USD (ca. 508 PLN) Do tego trzeba doliczyć cło i VAT, razem ca. 30% = 660 PLN

 

Wgląda na to, że z UK będzie nieco taniej, ale trzeba się spieszyć aby zdążyć przed Brexit'em :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ok, wracam do zabawy "tani wzmacniacz słuchawkowy" :) 

 

Tym razem rozważam Schiit Magni Heresy oraz Topping A50.

 

W Europie kosztują:

  • Schitt - 129 EUR
  • A50 - 169 EUR

Oba modele są dość nowe, więc informacji w necie nie ma za dużo.

 

Jeżeli ktoś może coś od siebie napisać, zapraszam :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności