Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki chiński grajek, który nie zrujnuje mojego portfela?


Rekomendowane odpowiedzi

A co z kablami?

Bo z tego co widzę to są dwie wersje tego urządzenia:

DC01 zbalansowane 2.5mm

DC02 nie zbalansowane 3.5mm

 

Dodatkowo różnią się DAC i mocą wyjściową. Z tego co wyczytałem to wersja DC01 jest zauważalnie mocniejsza i lepiej gra.

 

Teraz nie wiem czy są przejściówki, które pozwalają na podłączenie do wyjścia zbalansowanego kabel 3.5mm bez ryzyka, że uszkodzę wzmacniacz.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uproszczeniu.

DC01 wersja do słuchawek z kablem zbalansowanym 2,5mm

DC02 wersja do słuchawek z kablem niezbalansowanym 3,5mm

Kabelek zbalansowany można podłączyć do DC02 po przez adapter 2,5mm - gniazdo na 3,5mm - wtyk.

Odwrotnie nie ma takiej opcji.

Dziękuję za wyjaśnienie.

 

Chyba właściwie zdecydowałem się na ten kabel DC02..

W sumie łączy to co chce czyli funkcjonalność telefonu z lepszym dźwiękiem zbliżonym do DAP jaki miałem zamiar kupić. Przynajmniej mam taką nadziejędefault_smile.png

 

Mam jeszcze dwa pytania.

Czy jest zauważalna różnica w graniu miedzy DC01 a DC02? Czy na tym poziomie nie zwracać sobie tym głowy bo jest to dzielenie włosa na czworo?

 

Drugie dotyczy właśnie różnicy w dzwieku.

Jako użytkownik zishan DSD jak byś porównał jego dźwięk do tego kabla?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chromikson napisał:

Jako użytkownik zishan DSD jak byś porównał jego dźwięk do tego kabla?

 

Jakiego opampa bym mu nie zaaplikował, to grał gorzej od DC01.

Być może z jakimś Bursonem ... ale jedyny jaki mam to Audio Supreme Sound V5i, a ten się w DSD nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tematy prawie przesądzony.

A jak brzmi odpowiedź na moje pierwsze pytanie?

Jeżeli DC01 jest zauważalnie lepszy to rozważę zakup odpowiedniego kabla do kompletu.

Jeżeli nie to biorę DC02 i zamykamy temat.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, marco-polo napisał:

Nie wiem czy dobrze trafiłem tutaj z tym grajkiem. Przepraszam ale szukałem działu lub tematu więc wstawiłem tutaj mój nowy nabytek.

 

IMG_20191004_152309.jpg

I jak gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dodam kilka moich grajków które są w mojej kolekcji. Colorfly , Cayin, Fioo, xDuoo, Pioneer,Hifiman, Hifi Walker, Hidizs ,Onkyo i jakieś tańsze .

IMG_20191009_141246.jpg

IMG_20191009_141456.jpg

IMG_20191009_141806.jpg

IMG_20191009_141859.jpg

IMG_20191009_142020.jpg

IMG_20191009_142041.jpg

IMG_20191009_142121.jpg

IMG_20191009_142309.jpg

IMG_20191009_142332.jpg

IMG_20191009_142402.jpg

IMG_20191009_142504.jpg

IMG_20191009_142519.jpg

IMG_20191009_142803.jpg

IMG_20191009_143308.jpg

IMG_20191009_143813.jpg

IMG_20191009_143828.jpg

IMG_20191009_143859.jpg

Edytowane przez marco-polo
edycja zdania.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to do każdego mam nastalgiczne nastawienie. Każdy to ma coś unikatowego. Grajki te zakupiłem ze względu na przeczytaną zawartość o nich tutaj na forach i użytkownicy którzy je używają bądź używali. Wiadomo z latami to coś nowego wchodzi lepszy soft, większa pojemność kart sd. W niektórych dodają wyświetlacz. Czasami można zauważyć czy soft jest poprawiony czy coś więcej dodali. Colorfly urzeka mnie swoim designem. Poza tym tak szczerze to nawet nie przetestowałem wszystkich. Jak człowiek przyzwyczai się do jednego dopóki bateria nie zacznie padać lub soft się zawieszać jak w hifiman. Nie rozumiem tego grajka bo słuchawki w większości grają dwie z nim a z innymi to jedna słuchawka.

19 godzin temu, marek_m napisał:

Żonie należy się pomnik :) 

Pewnie jakby wiedziała ile w nich leży złotówek to postawiłaby mi :)😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Część, podepnę się pod ten wątek żeby nie robić zamętu. Jak już wspomniano DC01 ma lepsze bebechy i to właśnie tę wersję chciałbym kupić. Problem w tym że mam słuchawki z odpinanym kablem na 3.5mm. Czy mogę kupić kabel który z jednej strony będzie miał 2.5mm podłączony do DC01 natomiast 3.5mm do słuchawek, nie uszkodzę sprzętu?

Przykładowy kabel z ali: https://tiny.pl/tl3qc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie .Jest tych odtwarzaczy w cenie do powiedzmy 400-500 zl sporo .Właśnie kilka dni temu zakupiłem Fioo M3K.

Czego wymagałem ....? Nie mam doświadczenia z przenośnymi grajkami praktycznie żadnego .Więc miałem jedno wymaganie .

Uczciwa jakość brzmienia czyli porządne HIFI .

TRoche czytałem i padło na Fioo M3K.

Niewiele jest opisów użytkowników tego modelu .Wiekszość info w sieci jak i tu na forum to recenzje :).

Jestem obecnie po kilkudniowych testach i jestem zadowolony .Bałem sie troche że sprzęt pójdzie do szuflady ale .....

okazało sie że daje rade .

Minusy i plusy tak na szybko .

Minusy - obsługa .Da rade to obsługiwać ,czyli zmieniać katalogi ,dokonać regulacji EQ ,wybierać utwory ale generalnie to kuleje .   Niedopracowane jest .Ocena moja - 4/10.

Plusy - jakość dzwięku .Jest to czego oczekiwałem .Ten pułap solidnego HIFI jest.Oczywiste jest to jakie słuchawki podepniemy .

Testowałem na kilku modelach ale o tej opinii zadecydowała współpraca tego Fioo z ..... Fostexami T50RP.

Przyznam że nie spodziewałem sie tak dobrego brzmienia ,oczywiście format danych bezstratny i dobrze zarejestrowany Album muzyczny .Ocena solidne 8/10.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czym sie kierowałem .

Moje wymagania -jakość brzmienia ,dość uznana firma ,czas pracy bez ładowania .

Przeznaczenie -sluchanie muzyki np. w pracy ale też po pracy w zaciszu domowym , w wygodnym fotelu.Też wykorzystanie jako żródło sygnału dla wzmacniacza stacjonarnego .

 

I ważne , jest to dział co kupić ale ten wpis tego nie dotyczy ,prosze nie kierować sie tym moim wpisem podczas

dokonywania decyzji o zakupie .

Edytowane przez Faramir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy znacie jakiś player o funkcjonalności iPoda 5g/6g mającego ekran dotykowy, Spotify i Tidal ? Ale z kartą microSD, obsługą flac, wgrywaniem plików bez pośrednictwa typu iTunes, podobnym SQ. I wymiarami iPoda. A w cenie właśnie używki iPoda. Czyli koło 400 zł.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego zamętu zapomniałem napisać co kupiłem. Wygrało ibasso DC-01. Kupiłem w jedynym słusznym miejscu Muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Po podłączeniu słuchawek pod to niepozorne coś, słyszę znacznie więcej niż na z jack bezpośrednio z telefonu. Szczękę zbierałem z podłogi przez kilka dni. Dodam, że urządzenie nie drenuje baterii nadmiernie i lekko się grzeje.

Polecam każdemu kto niechce inwestować w player.



Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam dodam kilka moich grajków które są w mojej kolekcji. Colorfly , Cayin, Fioo, xDuoo, Pioneer,Hifiman, Hifi Walker, Hidizs ,Onkyo i jakieś tańsze .
IMG_20191009_141246.thumb.jpg.39839312799dea260b81c57b845e7e0d.jpg

IMG_20191009_141456.thumb.jpg.c042a09b0aa911413bc9372a918fe7b2.jpg



I kurna a ja robię sobie wyrzuty że mam całe 3 z czego 1 mało używany bo tylko do specjalnych zadań jest.



- Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności