Skocz do zawartości
  • 0

AMP8 / drugie IEM'y


mszysz

Pytanie

Koledzy, potrzebuję małego wsparcia.

 

Ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem Dunu dk-3001 Pro, które po wygrzaniu są niesamowite. Dunu zaspokoiły moje zapotrzebowanie na naturalno - neutralne granie. Średnica i niskie są niebywałe. Niestety przy niektórych utworach (rockowych, metalowych) brakuje mi mocniejszego basu. Ciężko mi powiedzieć, czy powinien mieć większy impakt, czy powinien być szybszy. Niestety nie miałem zbyt wielu IEM'ów w uszach. Jako siły napędowej obecnie używam iBasso DX150 z amp6.

 

W związku z powyższym zastanawiam się nad dwoma scenariuszami:

- spróbować z amp8,

- zakupić drugie IEM'y używane w zależności od nastroju o innej lub delikatnie innej sygnaturze (w miarę wyrównane niskie i średnie z mocniejszym basem), po recenzjach w oko wpadły mi Falcony-C od Dunu oraz Fearlessy S6 Rui. Proces raczej długotrwały - uszy "powiedzą" prawdę.

 

W posiadaniu mam jeszcze Kanasy Pro - ale one poszły w odstawkę, bo w porównaniu do Dunu, kanasy tak jakby dawały dźwięk jako jeden zbity blok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, mszysz napisał:

spróbować z amp8

Również polecam amp8. Rozjaśnia dx150,ale znacznie podnosi jakość dźwięku.

 

4 godziny temu, mszysz napisał:

zakupić drugie IEM'y używane w zależności od nastroju o innej lub delikatnie innej sygnaturze (w miarę wyrównane niskie i średnie z mocniejszym basem), po recenzjach w oko wpadły mi Falcony-C od Dunu oraz Fearlessy S6 Rui. Proces raczej długotrwały - uszy "powiedzą" prawdę.

Obie opcje ciekawe, ale polecam też poczytać o it04. Również inna sygnatura niż dk3001 pro ,a na podobnym poziomie z mocnym basem(mają mniej środkowego , ale potężny sub bass) i tworzą fajna parę z dx158 i są fajnym uzupełnieniem do dunu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, chico99 napisał:

Np. Spiral Dot.

 

Niestety nie złapałem seal'a to ciężko mi oceniać, może warto spróbować jeszcze raz . Ze spinfitami 145 słucham teraz.

 

2 godziny temu, chico99 napisał:

To zdecydowanie,

W pierwszej kolejności pójdzie pewnie amp8 w takim razie :)

 

IT04 rozważałem przy kupnie dunu. Może gdzieś uda mi się posłuchać :)

 

A co powiedzielibyście o IMR R1Z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, mszysz napisał:

A co powiedzielibyście o IMR R1Z ?

Bas bardzo dobry, ale imr imho to nie ta liga. Z amp8 grają nawet,ale nie wiem czy po dunu pro ,będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będziesz chciał spróbować IMR, to zdecydowanie bardziej warto wziąć R1 niż Zenithy. W R1 lekko wycofana średnica, ale bas i góra bardzo dobre. W Zenithach mocno nienaturalna wyższa średnica i niższe soprany, moim zdaniem R1 są dużo lepszym wyborem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, Inszy napisał:

AMP8 na dokach może szumieć (i z reguły to robi).

 

Z reguły tego nie robi.

Setki godzin na dx150 i dx220. Kilkadziesiąt par słuchawek dokanałowych, o różnej skuteczności i impedancji. Zero szumów.

Ale nie mówię, że się jakieś tam nie znajdą ...

 

49 minut temu, Inszy napisał:

AMP8 jest przeznaczony do większych słuchawek.

 

Skąd taki wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Najner napisał:

R1 są dużo lepszym wyborem.

Dzięki za sugestie. Spróbujemy gdzieś posłuchać.

 

Godzinę temu, Inszy napisał:

AMP8 jest przeznaczony do większych słuchawek

Strona iBasso sugeruje, że 7 jest do mniej wymagających słuchawek, a 8 do potrzebujących konkretniejszego napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, mszysz napisał:

.Strona iBasso sugeruje, że 7 jest do mniej wymagających słuchawek, a 8 do potrzebujących konkretniejszego napędzenia.

 

24 minuty temu, chico99 napisał:

Setki godzin na dx150 i dx220. Kilkadziesiąt par słuchawek dokanałowych, o różnej skuteczności i impedancji. Zero szumów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, chico99 napisał:

 

Z reguły tego nie robi.

Setki godzin na dx150 i dx220. Kilkadziesiąt par słuchawek dokanałowych, o różnej skuteczności i impedancji. Zero szumów.

Ale nie mówię, że się jakieś tam nie znajdą ...

 

 

Skąd taki wniosek?

Stąd, że na większości moich doków szumi?

Edytowane przez Inszy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, mszysz napisał:

Wśród wyżej wymienionych, jak prezentują się fiio FH5 ?

Z amp8 grają dosyć dobrze ,ale do it04 im brakuje😉.  Jeski miałbym wybierać między ile A fh5 , amp8 to mimo wszystko wzialbym fiio ,ale to bardziej kwestia gustu. Wzialbym też używek dk3001(bez pro w nazwie) ,które są inaczej strojone niż dk3001 pro ,a jednak są piłkę wyżej niż fh5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odnośnie AMP8 decyzja zapadła po recenzjach i Waszych sugestiach. Drugie IEM'y w momencie jak nazbieram 50 postów żeby puścić dalej w obieg jakiś sprzęt bo się kurzy.

:)

 

Dzięki wszystkim za sugestie.

 

Pisane mobilnie.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności