Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne 500-1000zł (HD650 lub podobne czy ATH-AD900X)


docentore

Pytanie

Witam,

Szukam czegoś nowego miłego dla ucha. Raczej w stronę muzykalności niż analitycznego brzmienia, z ładną średnicą (taką, żeby mi łzy leciały ze wzruszenia przy ładnym śpiewie), ale też ciekawym basem (trochę EDMu słucham).

Rozważam konstrukcję głównie otwartą, używane tylko w domu.

Pędzone ifi xDSD + (opcjonalnie)  Pmillet Nuhybrid.

Rorpatrywane modele dotychczas: HD600/650/58X/6XX, ATH AD900x, ATH MSR7.

Stan używany lub nowy.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, Compton napisał:

Fidelio X2

Czytam, że lekko wycofana jest średnica, raczej grają U?

 

Teraz, bakus1233 napisał:

Beyerdynamic dt990pro 250Ohm ;)

Sopran nie zabija?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Jasne, że zabija, do tego średnica wycofana. Kiepski wybór przy tych wymaganiach.

Ja bym nie kombinował, tylko kupił Sennheisery, świetne słuchawki w tej cenie.

 

Tego się obawiałem po moich kontaktach ze słuchawkami BD.

W sumie to byłem na Sennki zdecydowany na 75%, większość porad też raczej skłania ku temu. Trzeba będzie celować na alle lub w komisie używek 650 lub 6XX.

 

Czy zdarzają się podróbki? Widziałem na alle 650tki za 700 plnów - czy to dobra cena i czy jest ryzyko dostania podróbek? (tak, proszę o wróżbę z fusów :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Które więc: HD600 czy HD650/HD6XX? Czy warto zbierać więcej do HD660s?

Orientuje się ktoś czy w stolicy jest miejsce gdzie HD600 lub HD650 są dostępne do odsłuchu?

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każde słuchawki można uznać za nudne, ale akurat przyjemnej średnicy i dobrych wokali, to HD600 odmówić nie można. Do tego ta gładkość sopranów, która sprawia, że nigdy nie tną po uszach.

HD600 trochę niedomagają na basie, HD650 z dobrym wzmacniaczem ten bas mają konkretny i ogólnie są wyraźnie ciemniejsze. Oba modele są bardzo dobre technicznie jak na ten przedział cenowy, dobra rozdzielczość, bardzo precyzyjne, punktowe źródła pozorne (jakieś rozmazujące dźwięk AD900X czy inne K701 mogą się schować). Ale to nie są słuchawki rozkładające muzykę na czynniki pierwsze i podające każdy dźwięk osobno. Gdzie im pod tym względem do jakiś Beyerów na Tesli czy czegoś takiego? To raczej są słuchawki pokazujące muzykę całościowo.

 

Co do ceny - moje HD650 w dobrym stanie poszły na Allegro za 600 coś i za tyle bym szukał używanych.

O podróbkach tego modelu nigdy nie słyszałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupujesz sobie K701 i zamykasz temat. O ATH AD900x może coś ci napiszę jak wyciągnę je z Paczkomatu ( o ile w ogóle dziś się w nim znajdą).

7 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Bierz HD600 lub HD650, AD900X mają mało basu

Ale kolega chce żeby to wokale mu łzy wyciskały, a nie bas.

 

Co wy wszyscy z tym basem. Nigdy tego nie kumałem. Bas, bas i jeszcze raz bas.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to HD650 nie są basowe? Chyba jak podłączy się je pod jakąś popierdółkę. :D Są basowe, ale głównie w wyższym i średnim zakresie basu, nie schodzą przez to za nisko.


K701 też autorowi wycisną łzy... tylko nie o takie o jakie mu chodzi.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, docentore napisał:

Które więc: HD600 czy HD650/HD6XX? Czy warto zbierać więcej do HD660s?

Orientuje się ktoś czy w stolicy jest miejsce gdzie HD600 lub HD650 są dostępne do odsłuchu?

HD600 bym wykluczył. Dla mnie ich średnica bywa męcząca. Nie są też wcale takie równe. Już sam bas nie schodzi na sam dół, a średni zakres ma jak dla mnie przegrzany. Na średnicy też nie jest płasko. Grado SR225e może też posłuchaj? One mi się bardziej widzą do EDMu niż Sennki czy proponowane K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
w hd600 muzykalności raczej nie uświadczysz. bo to typowo analityczne, nudne słuchawki

Muzykalność (to spójność zakresów) jest w całym pasmie także sopranach a szczególnie w średnicy a w tym zakresie hd600 są najlepsze w dynamikach obok grado.

 

 

Hd660 nie warto odczuwanie mniejsza rozdzielczość i lekkie podbicie w V.

 

Hd650 sa ciemniejsze ale nadal nie mocno basowe jak th900 d7100, hd600 sa jaśniejsze i maja jeszcze mniej dołu.

 

Sklepy to dzwon do AM i mp3s.

 

W waw mogę Ci swoje grado dać posłuchać da ci to jakieś pojęcie.

 

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, marek_m napisał:

 

Nie potwierdzam, a jestem "wyczulony" na wysokie tony :) 

 

 

 

Nie no, spoko, słuchawki które mają podbicie na sopranach o dobre 10dB w stosunku do średnicy nie zabijają wysokimi :) Audio to jednak bardzo subiektywna rzecz :)

Miałem z kilkadziesiąt różnych par słuchawek. DT990Pro i DT990 Edition 600 są w absolutnej czołówce jeśli chodzi o słuchawki z najbardziej podbitymi sopranami. Jeżeli one nie grają ostro dla kogoś wyczulonego na wysokie, to ja jestem bardzo ciekawy, które tak grają? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności