Skocz do zawartości

Zestaw stacjonarny do 10K rock, metal


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jako że audio słuchawkowe mam już jakoś tam wstępnie uporządkowane, powoli skłaniam się ku rozmyślaniom nt zestawu bardziej stacjonarnego, czyli źródło, wzmacniacz kolumny. 

Pomieszczenie które bym na niego przeznaczył to 4x5m. Mebli raczej nie będzie, oprócz kanapy ;) Muzyka do jakiej byłby najczęściej wykorzystywany to pewnie rock, względnie hard rock, ale też okazjonalnie metal. Tu właśnie pojawia się dla mnie problem bo opierając się na doświadczeniach słuchawkowych to o ile nie było problemu z uzyskaniem zadowalającego efektu przy rocku, to przy metalu już tak łatwo nie było. Najgorzej oczywiście kiedy wszystko zlewało się w jedną, ciężką ścianę dźwięku z którego ciężko było wyłowić poszczególne instrumenty. No nie oto mi chodziło.

Dlatego też zwracam się do Was z prośba o radę, macie tu spore doświadczenia, a ja żadnego. Wierzę Technics z dzieciństwa lepiej pominę ;)

Oczekiwałbym czegoś w miarę uniwersalnego co dobrze sprawdziłoby się i w rocku i w metalu, z naciskiem pewnie na rock, bo jego byłoby zdecydowanie więcej, aby nie dręczyć domowników ;). Czego bym oczekiwał - pewnie delikatnego podkreślenia skrajnych pasm, dobrze rozciągniętej góry, ale też dociążenia dołu kiedy trzeba, dłuższego wybrzmiewania talerzy, delikatnego wysunięcia gitar oraz by się wszystko nie zlewało.

Budżet całości około 10 tys., używki w dobrym stanie mile widziane. Nie mam żadnej wstępnej koncepcji, nie wiem jak to zorganizować, więc jestem otwarty na propozycje. Chciałbym odtwarzać głównie z Tidala i po DLNA (high res), czasem może z CD. Pewnie bym to kompletował stopniowo, więc jakiś CD na początek bym znalazł. Budżet mógłbym delikatnie nagiąć ale wolałbym nie przesadzać ;)

 

z góry dzięki za rady, pozdrawiam, Tomek

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności