Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

transport czy odtwarzacz CD


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

wybacZcie jesli sie powtarzam,lecz staralem sie znalezc identyczny temat i mi sie nie udalo. Posiadam DAC Chord Qutest w torze sluchawkowym z komputera. Pomyslalem ,czy moze nie byloby dobrze wykorzystac go z glosnikami:) nurtuje mnie pytanie czy dobrym rozwiazaniem byloby dokupienie transportu do tego dac-a w postaci np. cambridge cxc, a moze w cenie do 2500zl jakies cd i nie bawic sie w laczenie elementow. Moj zestaw glosnikowy to dali zensor 7, poki co mi wystarcza:)

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam modyfikowane DVD Harmana jako odtwarzacz CD i szczerze powiedziawszy wymienił u mnie Primare'a CD32. Natomiast jeśli chodzi o Transport CD i DAC'a to tutaj niestety są duże koszty, licz na pięciocyfrową liczba aby dorównać porządnemu CD w jakości dźwięku, barwie, rozdzielczości oraz swobodzie generowania dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobry DAC i obcuję z nim codziennie w pracy, a w domu z 2qutem i jeśli chodzi o połączenie z komputera to w tych pieniądzach nie ma nic lepszego, dalej jest tylko Dave, Dabeussy. I bardzo dużo razy do nich podłączałem jakiś napęd DVD, Bly-ray, czy transporty CD i żadne połączenie nie dawało "swobody" generacji dźwięków ani czarnego tła co modyfikowane DVD Harmana, CD Sony ES czy Primare CD32. Dopiero Blu2 z Davem pokazała że jest to lepsze pod każdym względem i była ta swoboda generowania dźwięku, czyli musisz iść w drogie transporty np. Estoteric, czy Blu2 Chorda i do tego mieć DACi minimum Dave czy Debussy.

Ale zawsze twierdzę że najlepiej posłuchać na własnych uszach i wtedy wybrać sprzęt dla siebie, wypożycz jakieś CD z wyjściami analogowymi jak i cyfrowymi, modyfikowanego Harmana i wtedy będziesz mógł sprawdzić rozwiązania zarówno odtwarzacz CD jak i transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rotgut napisał:

A tak w ogóle to ktokolwiek słuchał tego transportu CXC? Szukanie dvd HK może trochę potrwać. 

Jak wiesz, gdzie klikać, to trwa to kilka minut, włączając lekturę ogłoszeń. Oczywiście mam na myśli portale globalne. Napięcie zasilania nie jest tu przeszkodą ze względu na zasilacz impulsowy. Nie jestem pewny tylko w temacie 20-ki, czy tak jest, a jestem z dala od warsztatu i nie sprawdzę w tej chwili. Te nowsze łykają dowolne napięcie sieci. Tak więc można śmiało ściągać np. z USA. Było kilka sztuk różnych modeli wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli szukamy np. przez rekinka. https://www.hifishark.com/search?q=harman+kardon+dvd25

Tak czy siak ciekawe, jak by wypadł Cambridge CXC. W ogóle to trochę mnie to dziwi. Transport ma znaczenie, to wiem, ale o ile jest w ofercie mnóstwo daców, to jednak transportów cd bardzo mało. Dlaczego? Czy 90% wpina daki do kompa albo streamera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności