Jump to content
MP3store

Soundmagic HP1000 HI-FI Headphones

Recommended Posts

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej oferty na nowy produkt od SoundMAGIC - model HP1000.

Warto posłuchać. Produkt osadzono na autorskim przetworniku dynamicznym.

Słuchawki mogą Was zaskoczyć graniem.

Do końca września 2019 można je kupić lub zamówić (w przypadku braku asortymentu) z rabatem 20%.

Wystarczy przy zamówieniu podać hasło SoundMAGIC Hi-FI.

Link do produktu: https://mp3store.pl/article/4177-soundmagic-hp1000.6949379001765.2019110872907191230.html

_1BD6760.jpg

_1BD6786.2.jpg

_1BD6670.jpg

HP1000-3.jpg

• Like 2

Co to za typ konektora kabla?

Wysłane z P20 przy użyciu Tapatalka

:)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, CoATI napisał:

Kolejny pokaz ułańskiej fantazji Soundmagica. O zmianie kabla można pomarzyć :D

Widać, że dali jakiś nowy przetwornik w porównaniu do HP100 i HP150. Ładne ale drogie jak na soundmagic'a :)

Edited by ALTON

4 godziny temu, ALTON napisał:

Widać, że dali jakiś nowy przetwornik w porównaniu do HP100 i HP150. Ładne ale drogie jak na soundmagic'a :)

Brzmienie i wykonanie to inna liga. Naprawdę warto spróbować, bo tak rozdzielczej góry i środka, ze świecą szukać ;)

Jeśli to konkurencja dla 7200, to rzeczywiście fajna cena. Jako wielki fan HP100/150, będę musiał je kiedyś sprawdzić.

Pierwsze wrażenie - następcy AKG K550 II (Jeszcze bez odsłuchu.).

Twardy case (fajny), dwa kable w zestawie. Do DAPa plus przedłużacz i przejściówka na duży jack. Kable grube (albo dużo gumowej osłony). Wyglądają solidnie.

Nauszniki duże i okrągłe, mniejsze niż AKG K550 II. Ucho wchodzi spokojnie. Pady twardsze niż w K550. I węższe. Słuchawki za mocno nie cisną w głowę. Raczej wygodne.

Grały z V30. Bo to akurat miałem pod ręką. High Gain włącza się (66 omów).. Niewygrzane. Prosto z pudła.
Dżwięk dość przestrzenny, "dobitny". Wyraźnie zaznaczony punktowy bas. Wrażenie grania  "lżejszego". Może i nawet relaksującego. Szczegółowość : stany średnio-wyższe. Czyli moim zdaniem niezła. 
Na razie brzmią trochę sucho. Może wygrzanie to zmieni. Albo inny DAP. Może jakiś grający analogowo ? AK300 ?

Dwa kable czyli od każdej muszli do splitera. Na ulicę lepszy pojedyńczy (od jednej muszli) moim zdaniem. Ale da się w nich wyjść i mniej zwracać uwagę niż w K550 II. Kabel raczej ciężki w przypadku mobilności. No i wtyki do muszli dziwne. Szkoda, bo można by założyć lżejsze i lepsze okablowanie.

Odsłuch we wrocławskim Mp3Store (ThanX Kurop !)

• Like 3

One są dość wybredne. Tak jak komuś już pisałem pod DAP poprawnie i więcej nie oczekiwałem. Jednak cena mocno kusi aby podpiąć coś lepszego. Dopiero ze wzmakiem podpiętym pod CD było wyśmienicie. Mnie oczarowały. W takim zestawieniu jak słuchałem to nie konkurencja K550 a D7200 :) 

• Like 1

Nie słyszałem D7200. Jasne że V30 to jednak nie topowy DAP. Chętnie sprawdzę je z kombo AK300/AK380 AMP. To już powinno im wystarczyć skoro starcza Elegiom, PM2 itp.

Edited by Lord Rayden

Nie słyszałem D7200. Jasne że V30 to jednak nie topowy DAP. Chętnie sprawdzę je z kombo AK300/AK380 AMP. To już powinno im wystarczyć skoro starcza Elegiom, PM2 itp.
Tak jak pisze Wojtek - nie wystarcza.
Chcesz, żeby brzmiały "konkretnie" - dobry wzmak i źródło!
22300ca029f991d10dfbd651976b6315.jpg

34 minuty temu, RIH napisał:

Tak jak pisze Wojtek - nie wystarcza.
Chcesz, żeby brzmiały "konkretnie" - dobry wzmak i źródło!
22300ca029f991d10dfbd651976b6315.jpg

Przecież to nie Stellie. Kombo AK to Powerman i spoko dżwiga wiele nauszników. Zresztą trzeba to dopiero sprawdzić.

Twój AK to który model ?

Edited by Lord Rayden
  • Like 1

Dokładnie [mention=33077]Lord Rayden[/mention] , takie D7200 z moim G7 grają bardzo dobrze więc...
V30/G7 to nie takie nic żeby takie słuchawki nie zagrały z nimi bardzo dobrze, to nie Stellie...
Rozumiem, że macie inne zdanie. Ja miałem okazję je sprawdzić z Ultimą od A&K i moje uszy dopiero przy źródle i wzmaku stacjonarnym zaczęły dostrzegać ich potencjał. Nie piszę tu o jakimś Bursonie czy Pathosie ale coś koło 1K już robi robotę. Dlaczego? Nie wiem, podobnie jak nie wiem czemu kable grają ALE grają i już ;)

Może to te brzydkie słowo "synergia" ?

Jeśli jest jak piszesz to SM strzela sobie w stopę. Mocne DAPy z dodatkowymi ampami nie są w stanie wysterować słuchawek 60 omowych ? To coś jest nie tak. Kann Cube też ? ;). W sumie szkoda.

Może to te brzydkie słowo "synergia" ?  

Jeśli jest jak piszesz to SM strzela sobie w stopę. Mocne DAPy z dodatkowymi ampami nie są w stanie wysterować słuchawek 60 omowych ? To coś jest nie tak. Kann Cube też ? default_wink.png. W sumie szkoda.

Nie sądzę, że chodzi jedynie o wysterowanie bardziej właśnie o synergię chociaż i w tym przypadku powinno się dać opisać jaki profil dźwięku im służy a tu nie było jednoznacznej przewagi typu (cieplejszy, chłodniejszy itp.) - mi gra bardziej ciepłe lub "ciepławe" źródło i solidny ale wcale nie bardzo mocny amp.  

Jakby ktoś chciał posłuchać to do mnie do Wrocławia też dotarły. 

• Like 2

o to ja się pisze i podjadę je posłuchać 😋

5 godzin temu, kurop napisał:

Jakby ktoś chciał posłuchać to do mnie do Wrocławia też dotarły. 

Może warto by je było wziąć na meet 5tego :D

Będą

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ale d7200 to żaden wyczyn, to model który gra z byle czego.

Po 2 słuchawki zamknięte wymagające to trochę strzał w kolano ale kto co lubi.

pisane mobilnie

Ale d7200 to żaden wyczyn, to model który gra z byle czego.

Po 2 słuchawki zamknięte wymagające to trochę strzał w kolano ale kto co lubi.

pisane mobilnie

Chyba trochę opatrznie zrozumieliście moje słowa - te słuchawki wydają z siebie dźwięki w połączeniu z DAPem, nawet V30 je napędza ale to jest takie OK i tyle. Dopiero jak "synergia" zaskoczy to jest takie "ooo, a jednak stać je na więcej"! ;)