Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Najlepsze słuchawki dokanałowe - 200zł


Delfinek

Pytanie

Hej!

 

Szukam słuchawek dokanałowych do telefonu do 200zł na miasto z jak najlepszą jakością dźwięku i wyraźnie zaznaczonym basem. Co sądzicie o rha 390 universal / tin audio t2?

 

Słucham głównie rapu/rocka/metalu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 minut temu, blueme napisał:

MH1C zostały zawodowo zestrojone ale dyletancko zaprojektowane, jak chcesz kupić dobrze wykonane z mocnym basem i też strojone przez inżyniera dźwięku to polecam

1more dual driver

Jak chcesz cos bardziej HI-Res to polecam ode mnie w komisie FiiO FH1 jedynie 70 zl ponad twoj budżet

No i niby tylko te sony za 30zł grają spoko, a reszta w budżecie do 200zł to shit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(Sugestia) Osobiście wybrałbym TFZ Galaxy T2. Fajnie zaznaczony subbas, a całościowo dolne rejestry są plastyczne i koherentne. Ale nie popadające w jakiegoś muła. Sprawdzą się do gatunków takie jakie chcesz mieć. 


Także dużo miłych słów słyszałem o BQEYZ KC2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Delfinek napisał:

No i niby tylko te sony za 30zł grają spoko, a reszta w budżecie do 200zł to shit?

 

Pooglądaj kanał oluva to zrozumiesz dlaczego tak jest w audio, że coś za 30 zł może być lepsze od czegoś za 3000 zł no i może w tedy skończysz z zakupem zestrojonych przez niego  TWSów  EarFun Free na Amazon.de za ok 250 zł 😃

 

https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie/videos

 

https://www.myearfun.com/earfun-free-truly-wireless-earbuds

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, blueme napisał:

 

Pooglądaj kanał oluva to zrozumiesz dlaczego tak jest w audio, że coś za 30 zł może być lepsze od czegoś za 3000 zł no i może w tedy skończysz z zakupem zestrojonych przez niego  TWSów  EarFun Free na Amazon.de za ok 250 zł 😃

 

https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie/videos

 

https://www.myearfun.com/earfun-free-truly-wireless-earbuds

Czyli, że sony w słuchawkach za 30zł super się postarało i zrobiło wszystko co się da, żeby zagrały jak najlepiej, a w swoich wyższych i kilkadziesiąt razy droższych modelach już olewka? Wydaje mi się to dość dziwne, no ale ja się nie znam. Wydaje mi się również, że wśród multum modeli do 200zł na pewno jest coś godnego polecenia oprócz tych sony bez względu na to czy zapłacę więcej tylko za wykonanie, a nie za lepszą jakość dźwięku.

 

Wgl te soniaki grają na planie "V", że tak się nad nimi rozwodzimy? Bo właśnie takich szukam.

Godzinę temu, Rakos napisał:

(Sugestia) Osobiście wybrałbym TFZ Galaxy T2. Fajnie zaznaczony subbas, a całościowo dolne rejestry są plastyczne i koherentne. Ale nie popadające w jakiegoś muła. Sprawdzą się do gatunków takie jakie chcesz mieć. 


Także dużo miłych słów słyszałem o BQEYZ KC2. 

Nie ujmuję tym słuchawkom, natomiast problem jest w tym, że potrzebuję ich na teraz i fajnie jakby były dostępne do kupienia w polsce, bo z alli czy innych serwisów troszkę pewnie sobie poczekam na przesyłkę, a pozostaje też kwestia gwarancji itp. także wolałbym coś co mogę dostać na miejscu (przynajmniej na allegro).

https://allegro.pl/artykul/test-sluchawek-rha-ma390-najlepsze-do-100-zl-jDB7r88zzT9

myślicie, że można sugerować się tą recenzją? Szkoda, że nikt nie słuchał nic z RHA, bo wydają się całkiem spoko.

 

Myślałem, że wybór słuchawek za tak małą kwotę pójdzie szybciej 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nie jest zaopatrzony w niezliczoną ilość doków. Wybrać musisz sam. 

 

Za 150zl masz jeszcze bdb od polskiego dystrybutora

https://allegro.pl/oferta/remax-800md-rm-800md-hybryda-hd-mic-gw-pl-12m-hit-6606042529

 

Wszystkie doki tu polecone grają v lub u. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, requal napisał:

Nikt nie jest zaopatrzony w niezliczoną ilość doków. Wybrać musisz sam. 

 

Za 150zl masz jeszcze bdb od polskiego dystrybutora

https://allegro.pl/oferta/remax-800md-rm-800md-hybryda-hd-mic-gw-pl-12m-hit-6606042529

 

Wszystkie doki tu polecone grają v lub u. 

No chyba, że zainwestuję więcej w te słuchawki, żeby kupić coś markowego. Powiedzmy tak 400zł, tylko muszą być już na prawdę super, mieć fajne wykonanie/wyposażenie no i oczywiście dźwięk zauważalnie lepszy od moich isk hd9999.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SHANLING ME 100 w tym budżecie. Dostawa z Audeos od @Mayster. Wg twoich wymagań metalowe, bardzo dobrze wyposażone i bardzo dobrze grające, od ISKów na pewno lepsze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Jaro54 napisał:

SHANLING ME 100 w tym budżecie. Dostawa z Audeos od @Mayster. Wg twoich wymagań metalowe, bardzo dobrze wyposażone i bardzo dobrze grające, od ISKów na pewno lepsze. 

Jest jakaś polska recenzja tych shanling? Ja znalazłem coś takiego: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-rha-ma750i/

Myślisz, że mogłyby być ok? Dostały 10/10 za dźwięk :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś MA750 dłuższy czas i grały naprawdę nieźle. W pełni zgadzam się z recenzją na kropka.audio Niestety sprzedałem je szukając dalej swojego audio szczęścia. Po dłuższym czasie kupiłem je znowu, ale w nowym opakowaniu. Niby specyfikacja ta sama, ale dźwiękowo to już nie było to samo. Dźwięk bardziej płaski, bez emocji za jakie ceniłem poprzedni egzemplarz. Polecam więc sprawdzić przez zakupem czy dźwiękowo spełnią oczekiwania (wydaje mi się, że mogą nie podejść). 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, LuQi napisał:

Miałem kiedyś MA750 dłuższy czas i grały naprawdę nieźle. W pełni zgadzam się z recenzją na kropka.audio Niestety sprzedałem je szukając dalej swojego audio szczęścia. Po dłuższym czasie kupiłem je znowu, ale w nowym opakowaniu. Niby specyfikacja ta sama, ale dźwiękowo to już nie było to samo. Dźwięk bardziej płaski, bez emocji za jakie ceniłem poprzedni egzemplarz. Polecam więc sprawdzić przez zakupem czy dźwiękowo spełnią oczekiwania (wydaje mi się, że mogą nie podejść). 

 

Dokanałówki można przesłuchać przed zakupem? Mam rozumieć, że te pierwsze rha były w czarnym pudełku, a te gorsze w tym białym, tak? Widzę, że moze być ciężko z tymi słuchawkami. Masz może jakieś alternatywy dla nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, w niektórych sklepach można np. mp3store. Jeśli chodzi o RHA to zgadza się, czarno-szare pudełko to rev.1 a biało-niebieskie to rev.2. Jeśli chodzi o doki to obecnie już od dłuższego czasu posiadam Mee P1 i one spełniają moje oczekiwania. Genialnej jakości dźwięk, solidne wykonanie i świetne wyposażenie. Niestety to trochę inny budżet ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Delfinek napisał:

Jest jakaś polska recenzja tych shanling? Ja znalazłem coś takiego: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-rha-ma750i/

Myślisz, że mogłyby być ok? Dostały 10/10 za dźwięk :o

 

Miałem je i bardzo lubiłem, ale do wskazanych przez Ciebie gatunków może być trochę za chudo i zbyt jasno. Mnie na mieście męczyły, bas w hałasie ulicznym ucieka i będziesz miał po pół godziny ból głowy od sopranów i wyższej średnicy. Bardzo fajne słuchawki, ale chyba niekoniecznie do Twoich wymagań. Na Twoim miejscu albo bym poszedł w Shanlingi polecane przez @Jaro54 albo bym szukał tak zwanych "tanich doków z chin" ;) Ostatnio mocno polecane są Blon BL03, recenzje tutaj: https://www.head-fi.org/showcase/blon-bl-03.23894/reviews 

A tak generalnie, to zajrzyj do wątku poniżej i poszperaj, da się znaleźć perełki w cenie 50 backsów, a nawet taniej. Ja na co dzień słucham dużo droższych zabawek, ale na ulicę mam wymagania podobne do Twoich i bardzo podeszły mi TRN IM2, które kosztują 15 (piętnaście) dolarów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.09.2019 o 18:06, Delfinek napisał:

Mówisz o tym wątku?

@Jaro54 twierdzi, że te słuchawki są zamiatane pod dywan przez jakieś za 100zł (w tym wątku), a ja mam do wydania 2x tyle.

 

 

Jaro ma swój słuch, swoje zdanie. te słuchawki wielu osobom się podobają, innym nie - jak wszystko. nie ma słuchawek idealnych, które wszystkim siądą. Joker z headfi stawia te mh1 na równi z dokami za 100$. teraz powiedz kto ma rację, a kto się myli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2019 o 11:48, Najner napisał:

Miałem je i bardzo lubiłem, ale do wskazanych przez Ciebie gatunków może być trochę za chudo i zbyt jasno. Mnie na mieście męczyły, bas w hałasie ulicznym ucieka i będziesz miał po pół godziny ból głowy od sopranów i wyższej średnicy. Bardzo fajne słuchawki, ale chyba niekoniecznie do Twoich wymagań. Na Twoim miejscu albo bym poszedł w Shanlingi polecane przez @Jaro54 albo bym szukał tak zwanych "tanich doków z chin" ;) Ostatnio mocno polecane są Blon BL03, recenzje tutaj: https://www.head-fi.org/showcase/blon-bl-03.23894/reviews 

A tak generalnie, to zajrzyj do wątku poniżej i poszperaj, da się znaleźć perełki w cenie 50 backsów, a nawet taniej. Ja na co dzień słucham dużo droższych zabawek, ale na ulicę mam wymagania podobne do Twoich i bardzo podeszły mi TRN IM2, które kosztują 15 (piętnaście) dolarów. 

 

Jak tym RHA brakuje basu na ulicy to lipa, musi być coś z mocnym basem i bez przesadnie ostrej góry. Chyba, że pomocny okazałby się equalizer... no ale chyba nie ma sensu słuchać słuchawek cały czas na eq. Shanlingi polecane przez @Jaro54 znowu mi wyjeżdżają poza budżet. Straszna lipa z tymi słuchawkami... wcześniej szukałem nausznych i nic nie znalazłem, teraz doki i również lipa. No chyba, że da radę coś znaleźć z nausznych na kablu, bo ja szukałem słuchawek BT (może stąd brak rezulatatów), a jako dodatkowe zamówię sobie jakieś doki z chin. Myślałem, że za 400zł już nie będzie problemu ze znalezieniem słuchawek, a jednak...

Możesz jeszcze coś więcej napisać o tych TRN IM2 ?

I pamiętasz może w jakim pudełku miałeś te RHA?

W dniu 19.09.2019 o 10:13, marek_m napisał:

Najlepsze na pewno nie są, ale w tej cenie to tzw. "no-brainer" :) 

 

KZ ED9

Możesz opisać jak one grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Delfinek napisał:

Jak tym RHA brakuje basu na ulicy to lipa, musi być coś z mocnym basem i bez przesadnie ostrej góry. Chyba, że pomocny okazałby się equalizer... no ale chyba nie ma sensu słuchać słuchawek cały czas na eq. Shanlingi polecane przez @Jaro54 znowu mi wyjeżdżają poza budżet. Straszna lipa z tymi słuchawkami... wcześniej szukałem nausznych i nic nie znalazłem, teraz doki i również lipa. No chyba, że da radę coś znaleźć z nausznych na kablu, bo ja szukałem słuchawek BT (może stąd brak rezulatatów), a jako dodatkowe zamówię sobie jakieś doki z chin. Myślałem, że za 400zł już nie będzie problemu ze znalezieniem słuchawek, a jednak...

Możesz jeszcze coś więcej napisać o tych TRN IM2 ?

I pamiętasz może w jakim pudełku miałeś te RHA?

Pudełko od MA750 miałem takie: https://apollo-singapore.akamaized.net/v1/files/5fsece3kckzu1-PH/image;s=1000x700;olx-st/_1_.jpg

Nie ma problemu ze znalezieniem świetnych słuchawek nawet do 200 zł - po prostu nie możesz się na żadne zdecydować, a chłopaki wskazali kilka świetnych modeli ;) W mojej opinii TRN IM2 jak na swoją cenę mają świetny dół, izolację, wygodę. Na miasto idealne doki, do tego tanie jak barszcz.

 

Masz tutaj fajną stronkę, słuchałem kilku modeli z tej listy i się zgadzam z konkluzjami, więc można założyć, że pozostałe testy też są miarodajne: https://zpolt.com/2018/09/26/earphone-top-charts-etc-best-earphones-headphones-list-zpolt-com/ Ranking jest podzielony na kategorię poniżej 20$ i poniżej 50$. Każde słuchawki omówione w osobnym filmie na youtube, można posłuchać i zobaczyć ;) W ostatnim czasie coraz bardziej chwalone na zachodnich forach są słuchawki BLON BL03, poczytaj też o nich, może warto zamówić z aliexpres.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Delfinek napisał:

...Możesz opisać jak one grają?

 

Grają przyjemnie, basowo. Łatwo je napędzić. Masz wrażenie pełnego / soczystego dźwięku.

Słuchawki posiadają dwie komory akustyczne (wymienne) - można trochę poeksperymentować - więcej / mniej niskich tonów.

To nie są słuchawki audiofilskie / analityczne, ale z pewnością sprawiają przyjemność. Do tego są wygodne.

 

Tutaj masz opis po polsku

 

Nawet mając inne, droższe / lepsze słuchawki, warto mieć KZ ED9 pod ręką :) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Najner napisał:

Pudełko od MA750 miałem takie: https://apollo-singapore.akamaized.net/v1/files/5fsece3kckzu1-PH/image;s=1000x700;olx-st/_1_.jpg

Nie ma problemu ze znalezieniem świetnych słuchawek nawet do 200 zł - po prostu nie możesz się na żadne zdecydować, a chłopaki wskazali kilka świetnych modeli ;) W mojej opinii TRN IM2 jak na swoją cenę mają świetny dół, izolację, wygodę. Na miasto idealne doki, do tego tanie jak barszcz.

 

Masz tutaj fajną stronkę, słuchałem kilku modeli z tej listy i się zgadzam z konkluzjami, więc można założyć, że pozostałe testy też są miarodajne: https://zpolt.com/2018/09/26/earphone-top-charts-etc-best-earphones-headphones-list-zpolt-com/ Ranking jest podzielony na kategorię poniżej 20$ i poniżej 50$. Każde słuchawki omówione w osobnym filmie na youtube, można posłuchać i zobaczyć ;) W ostatnim czasie coraz bardziej chwalone na zachodnich forach są słuchawki BLON BL03, poczytaj też o nich, może warto zamówić z aliexpres.

 

 

Oczywiście przejrzę ranking, natomiast możesz od siebie coś polecić, znając moje wymagania? Bo ja byłem święcie przekonany po przeczytaniu recenzji, że RHA ma750 będą idealne dla mnie, a tu się okazuje, że jednak nie. Mam rozumieć, że tylko chińskie słuchawki z alliexpress wchodzą w grę, a cała reszta w polsce do 400zł odpada? 

6 godzin temu, marek_m napisał:

 

Grają przyjemnie, basowo. Łatwo je napędzić. Masz wrażenie pełnego / soczystego dźwięku.

Słuchawki posiadają dwie komory akustyczne (wymienne) - można trochę poeksperymentować - więcej / mniej niskich tonów.

To nie są słuchawki audiofilskie / analityczne, ale z pewnością sprawiają przyjemność. Do tego są wygodne.

 

Tutaj masz opis po polsku

 

Nawet mając inne, droższe / lepsze słuchawki, warto mieć KZ ED9 pod ręką :) 

 

Wydaj się spoko, zainteresuję się nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlaczego odpada? Miałeś wiele propozycji. Wydaje mi się że jesteś w sytuacji osiołka z bajki Fredry. Zbyt duży wybór i niestety sam musisz to zrobić. Ja np proponowałem Klipsch R6 dostępne również w Polsce tylko drożej niż na Amazonie. Słabo znasz firmy audio i dlatego boisz się firm o których nie słyszałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.09.2019 o 22:37, Delfinek napisał:

Jest jakaś polska recenzja tych shanling? Ja znalazłem coś takiego: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-rha-ma750i/

Myślisz, że mogłyby być ok? Dostały 10/10 za dźwięk :o

 

O ME 100 pisałem na forum

W dniu 19.09.2019 o 10:06, LuQi napisał:

Tak, w niektórych sklepach można np. mp3store. Jeśli chodzi o RHA to zgadza się, czarno-szare pudełko to rev.1 a biało-niebieskie to rev.2. Jeśli chodzi o doki to obecnie już od dłuższego czasu posiadam Mee P1 i one spełniają moje oczekiwania. Genialnej jakości dźwięk, solidne wykonanie i świetne wyposażenie. Niestety to trochę inny budżet ;) 

z jakim DAPem łączysz MEE P1 ? Czy nie są dla Ciebie za ostre na górze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, Lord Rayden napisał:

O ME 100 pisałem na forum

z jakim DAPem łączysz MEE P1 ? Czy nie są dla Ciebie za ostre na górze ?

 

Domowo grają u mnie z Sony NW-WM1A, a  w terenie z Shanlingiem M0. One potrzebują odpowiedniej mocy, żeby je dobrze rozpędzić, ale muszę przyznać, że oba DAP’y radzą sobie z nimi świetnie. Dla mnie nie są za ostre, są dokładnie takie jak lubię. One zyskały jeszcze więcej pod względem SQ od kiedy założyłem im tipsy Epro, które moim zdaniem są dla P1 najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Dlaczego odpada? Miałeś wiele propozycji. Wydaje mi się że jesteś w sytuacji osiołka z bajki Fredry. Zbyt duży wybór i niestety sam musisz to zrobić. Ja np proponowałem Klipsch R6 dostępne również w Polsce tylko drożej niż na Amazonie. Słabo znasz firmy audio i dlatego boisz się firm o których nie słyszałeś 

Odpada bo przekracza budżet o 100zł, mogę sobie tak zwiększać budżet i zwiększać i skończę ze słuchawkami za 1000zł, które dla mnie pewnie i tak nie będą lepsze niż takie za 100zł, tymbardziej, że słucham z telefonu na spotify. Problem w tym, że wolę kupić słuchawki w polsce, bo jak wydam na nie przykładowo 300zł i mi się nie spodobają czy cokolwiek to mogę je oddać. No, a z allie to średnio... Klipsch R6 tak zupełnie szczerze to nie leżą mi bardzo z wyglądu.

Większość słuchawek tutaj mi polecanych nie ma wgl w polsce.

 

No i szczerze to potrzebuję tych słuchawek na teraz, więc nie interesują mnie wgl jakieś modele dostępne tylko w chinach, bo co z tego, że je kupię skoro będę musiał czekać pewnie grubo ponad miesiąc na przesyłkę. Mogę kupić jakieś słuchawki z chin, przykładowo KZ ED9 w roli takiej ciekawostki po prostu, czy zapasowych słuchawek, ale oczekiwałem czegoś solidnego, dostępnego w polsce od ręki,  w 100% pewnego, rozumiem, że ciężko o takie słuchawki do 200zł, dlatego zwiększyłem budżet do 400zł z myślą, że może to otworzy drogę do innych firm itp.


Podsumowując to w polsce na miejscu mogę kupić coś droższego jeśli będzie to sprawdzone i wgl. Z allie to wolałbym jakieś tańsze słuchawki do przetestowania, może opcja od @Najnernie będzie zła. Natomiast główne założenie jak zacząłem szukać nowych słuchawek było takie, żeby zrobić upgrade obecnych bluedio tm, bo używam ich już rok i znudziły mi się, a mam je rok, wcześniejsze akg k518 używałem 3 lata pomimo tego, że nie były zbyt wygodne, ale już mi się zużyły totalnie. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Delfinek napisał:

Problem w tym, że wolę kupić słuchawki w polsce, bo jak wydam na nie przykładowo 300zł i mi się nie spodobają czy cokolwiek to mogę je oddać.

Słuchawek dokanałowych nie możesz zwrócić, ponieważ jest to produkt, który wsadzasz do ucha - trochę jak z majtkami, niehigienicznie ;) Sprzedawcy raczej nie przyjmują zwrotów, ale musiałbyś dopytać konkretnego. Bierz te Whizzery - ciepłe, funowe granie z solidną podstawą basową, wymienny kabel mmcx, są metalowe, mają bogaty zestaw (fajne etui), łatwe do napędzenia (pójdą z telefonu). 

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Najner napisał:

... każdy ma inny słuch i każda opinia jest subiektywna....

 

Do przyklejenia na pierwszej stronie (zaraz pod nazwą forum) :) 

 

13 godzin temu, Najner napisał:

.... nie ma chyba osoby na forum, która by przesłuchała wszystkie tanie doki z chin, wszystkie tanie doki dostępne w Polsce...

 

Kilka osób ma taki plan, ale to potrwa :D 

 

A na poważniejszą nutę, zastanów się również nad preferowana konstrukcją - prowadzenie kabla nad uchem nie każdemu odpowiada, ale ma też wielu zwolenników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności