Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Najlepsze słuchawki dokanałowe - 200zł


Delfinek

Pytanie

Hej!

 

Szukam słuchawek dokanałowych do telefonu do 200zł na miasto z jak najlepszą jakością dźwięku i wyraźnie zaznaczonym basem. Co sądzicie o rha 390 universal / tin audio t2?

 

Słucham głównie rapu/rocka/metalu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
19 minut temu, Delfinek napisał:

Mam rozumieć, że tylko chińskie słuchawki z alliexpress wchodzą w grę, a cała reszta w polsce do 400zł odpada? 

Nie, mamy świetnych dystrybutorów w Polsce ;)@Mayster z Audeos ma wiele świetnych słuchawek, np. wspomniane wcześniej Shanling. Tutaj reszta oferty: https://audeos.pl/pl/c/Dokanalowe/54/1/default/3

 

@bigmaras z Audioheaven również ma masę znakomitych modeli, np. Whizzer A15 ze świetnym basem (jego sklep tutaj: https://allegro.pl/oferta/whizzer-a15-mmcx-berylowy-driver-mocny-bas-7167239761 )

 

Problem po prostu polega na tym, że każdy ma inny słuch i każda opinia jest subiektywna. Inna sprawa, że nie ma chyba osoby na forum, która by przesłuchała wszystkie tanie doki z chin, wszystkie tanie doki dostępne w Polsce i zrobiła wielki ranking - tego się nie da zrobić, bo co chwilę wychodzą nowe słuchawki i nie ma osoby, która słyszała wszystko ;) Mi do Twoich wymagań w zupełności wystarczą IM2 za piętnaście dolarów, bo na ulicy nie szukam ogromnej rozdzielczości ani analizy, tylko funu i izolacji. Ale na pewno są lepsze słuchawki w tym segmencie - problem jest taki, że ile ludzi tyle opinii ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, requal napisał:

KZ ZS7 powinny się sprawdzić. Z tego co się orientuję mają bardzo dobry i zaznaczony bas

Jak wypadają w porównaniu do RHA? Najlepiej jakby słuchawki były dostępne w polsce, bo są potrzebne na teraz, a na przesyłkę z chin troszkę się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ZS7 nie słuchałem, opinię mają dobrych basowych doków. Na Allegro bez problemu kupisz z drugiej ręki. 

Tin T2 na pewno nie są słuchawkami, które mają podbity bas. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, LuQi napisał:

Soundmagic E50, Zero Audio Carbo Tenore

Warto dopłacić do tych słuchawek względem RHA 390? Chciałbym usłyszeć opinię kogoś właśnie o tych słuchawkach, bo mnie zaciekawiły.

W recenzji E50 piszą, że RHA 350 w porównaniu do nich mają bardziej zimny dźwięk, co to oznacza w praktyce(dla laika)?

Jeśli to pomoże to obecnie posiadam (akg k518, isk hd9999, superlux hd660, bluedio tm). I chyba najbliżej sercem mi do isków (jesli chodzi o dźwięk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ISKi ci pasują to Klipsch najlepiej będzie odpowiadał dźwiękowo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Delfinek odnośnie pojęć związanych między innymi z brzmieniem polecam zapoznać się z ich fajnie opracowanym SŁOWNIKIEM

 

Co do RHA to się nie wypowiem bo nigdy nie słuchałem tego modelu. Słuchawki które poleciłem kiedyś sam miałem i moim zdaniem pasują do Twoich oczekiwań. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o samo porównanie jakości dźwięku doków do słuchawek pełnowymiarowych to takie dokanałówki za 100-200zł zagrają podobnie jak np. wspomnianie isk hd9999, czy raczej spodziewać się gorszego poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie Klipsch zagrają lepiej od ISKów. Ciut mniejsza przestrzeń ale grają lepiej, dźwięk klarowniejszy. I ISKi nie mają takiego basu jakościowo jak Klipsch. Jeśli słyszałeś kolumny Klipsch to będziesz wiedział o czym mówię. Acha jeszcze jedna uwaga, Klipsch wymaga wygrzewania, a dźwięk zmienia się i to bardzo. Moje pierwsze wrażenia jak kupiłem Klipsch to "co za badziewie kupiłem" ale poczytałem i dałem im szansę. I do czasu jak moje potomstwo podprowadzilo mi wyjeżdżając do Albionu były to moje ulubione słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, Jaro54 napisał:

Wg mnie Klipsch zagrają lepiej od ISKów. Ciut mniejsza przestrzeń ale grają lepiej, dźwięk klarowniejszy. I ISKi nie mają takiego basu jakościowo jak Klipsch. Jeśli słyszałeś kolumny Klipsch to będziesz wiedział o czym mówię. Acha jeszcze jedna uwaga, Klipsch wymaga wygrzewania, a dźwięk zmienia się i to bardzo. Moje pierwsze wrażenia jak kupiłem Klipsch to "co za badziewie kupiłem" ale poczytałem i dałem im szansę. I do czasu jak moje potomstwo podprowadzilo mi wyjeżdżając do Albionu były to moje ulubione słuchawki. 

Klipsch R6 wyjeżdżają trochę poza budżet, mógłbym od razu zainwestować i kupić droższe słuchawki, ale nie wiem po prostu czy mi się spodoba konstrukcja dokanałowa i stąd pomysł na kupno tańszych, jednocześnie nie chciałbym rezygnować z jakości dźwięku. Nie wiem właśnie czy po prostu nie kupić coś za stówkę, a później ewentualnie kupić sobie coś konkretniejszego, no chyba, że jakość dźwięku będzie słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za mniej niż 100 zł to masz Sony MH1C - tylko kabel może trochę drażnić, bo słabo się układa. Bardzo dobre doki za te pieniądze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, requal napisał:

Za mniej niż 100 zł to masz Sony MH1C - tylko kabel może trochę drażnić, bo słabo się układa. Bardzo dobre doki za te pieniądze.

Aż tak w drugą stronę nie muszę iść z budżetem, chodzi po prostu o to, żeby nie przekraczać 200zł. Wolę np. zapłacić więcej i kupić np. metalowe słuchawki niż plastikowe lub takie które lepiej grają. Sony raczej nie chcę, bo jakoś mam uraz do słuchawek tej firmy po tym co słyszałem. Wgl da się w danej kwocie znaleźć "najlepsze" słuchawki, czy to będzie raczej tylko i wyłącznie kwestia preferencji? Sam już nie wiem, które z powyżej wymienionych będą najlepsze... chyba będę celował w brzmienie na planie "V"z mocnym basem bo teraz mam takie słuchawki i są oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Delfinek napisał:

Aż tak w drugą stronę nie muszę iść z budżetem, chodzi po prostu o to, żeby nie przekraczać 200zł. Wolę np. zapłacić więcej i kupić np. metalowe słuchawki niż plastikowe lub takie które lepiej grają. Sony raczej nie chcę, bo jakoś mam uraz do słuchawek tej firmy po tym co słyszałem. Wgl da się w danej kwocie znaleźć "najlepsze" słuchawki, czy to będzie raczej tylko i wyłącznie kwestia preferencji? Sam już nie wiem, które z powyżej wymienionych będą najlepsze... chyba będę celował w brzmienie na planie "V"z mocnym basem bo teraz mam takie słuchawki i są oki.

Poczytaj wątek o MH1C. Są zdecydowanie warte zainteresowania. 

 

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, requal napisał:

Poczytaj wątek o MH1C. Są zdecydowanie warte zainteresowania. 

Mówisz o tym wątku?

@Jaro54 twierdzi, że te słuchawki są zamiatane pod dywan przez jakieś za 100zł (w tym wątku), a ja mam do wydania 2x tyle.

W sumie ciekawa budżetowa opcja, tylko jak się mają do droższych słuchawek które np. były polecane przez inne osoby tutaj? Za 40zł z dostawą... mogę je kupić z samej ciekawości, ale sam nie wiem. Trzeba coś tam modować/jakieś adaptery do nich kupić czy o co z nimi chodzi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem Sony do Creative HS(MS) 930 nie mają startu w żadnym aspekcie. Dżwię, wykonanie, wyposażenie i wygoda wszystko na plus dla Creative

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Jaro54 napisał:

Tak jak pisałem Sony do Creative HS(MS) 930 nie mają startu w żadnym aspekcie. Dżwię, wykonanie, wyposażenie i wygoda wszystko na plus dla Creative

 

7 minut temu, requal napisał:

Dla mnie to ta sama klasa. Nieco inaczej rozłożone akcenty.

15687378918507075854279937317725.jpg

No to w takim razie nie ma chyba co się rozwodzić nad soniakami skoro mogę kupić coś lepszego... tylko co...  Klipsch r6 odpadają ze względu na słabą dostępność i plastikową obudowę. Najlepiej jakby było to coś sprawdzonego, metalowego, z mocnym basem, może być "V" no i przede wszystkim dobra jakość dźwięku. Myślę, że takie plastikowe długo nie pożyją w moim plecaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mała errata. Hs są jednak mimo wszystko trochę lepsze. Grają swobodniej, wokale też bardziej są do przodu, wiecej mid-bassu mniej sub-bassu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, ALTON napisał:

Błędnie zakładasz, że wydając więcej dostaniesz coś lepszego. 

Mówisz konkretnie o tych soniakach? Jeśli nie za dźwięk to chciałbym np dołożyć, żeby mieć lepsze wykonanie i lepsze wyposażenie, oczywiście jeśli jakość dźwięku pozostanie na tym samym lvlu.

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim skromnym zdaniem nie znajdziesz w budżecie do 200 PLN nic lepszego od MH1C pod względem dźwięku. Niestety kabel to porażka, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń; małe, wygodne, dobra izolacja i bardzo duży potencjał do modowania.

 

Polecam zerknąć: http://rinchoi.blogspot.com/2013/02/sony-livesound-mh1-mh1c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, MrSheep napisał:

Moim skromnym zdaniem nie znajdziesz w budżecie do 200 PLN nic lepszego od MH1C pod względem dźwięku. Niestety kabel to porażka, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń; małe, wygodne, dobra izolacja i bardzo duży potencjał do modowania.

 

Polecam zerknąć: http://rinchoi.blogspot.com/2013/02/sony-livesound-mh1-mh1c.html

No to w takim razie coś co gra tak samo dobrze, tylko będzie lepiej wykonane? Serio nic nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MH1C zostały zawodowo zestrojone ale dyletancko zaprojektowane, jak chcesz kupić dobrze wykonane z mocnym basem i też strojone przez inżyniera dźwięku to polecam

1more dual driver

Jak chcesz cos bardziej HI-Res to polecam ode mnie w komisie FiiO FH1 jedynie 70 zl ponad twoj budżet

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności