Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO EH3 NC


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałem trochę dłużej i ostatecznie nie jest tak źle. Bez ANC grają całkiem przyzwoicie. Pierwsza negatywna opinia wynikała z bardzo dużej różnicy pomiędzy włączonym i wyłączonym ANC. Miałem wszystkie z serii Sony WH-1000XM i tam różnica była minimalna, w XM3 prawie niesłyszlna. W Fiio to jakby dwa różne typy słuchawek. Na szczęście dla mnie ANC nie ma w zasadzie żadnego znaczenia i tak słucham z wyłączonym.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gentillo napisał:

Posłuchałem trochę dłużej i ostatecznie nie jest tak źle. Bez ANC grają całkiem przyzwoicie. Pierwsza negatywna opinia wynikała z bardzo dużej różnicy pomiędzy włączonym i wyłączonym ANC. Miałem wszystkie z serii Sony WH-1000XM i tam różnica była minimalna, w XM3 prawie niesłyszlna. W Fiio to jakby dwa różne typy słuchawek. Na szczęście dla mnie ANC nie ma w zasadzie żadnego znaczenia i tak słucham z wyłączonym.

Mógłbyś je porównać z XM3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś je porównać z XM3?
Nie jestem dobry w opisywaniu tego co słyszę. Po drugie XM3 nie mam już od dawna. Ale z tego co pamiętam to mniej basu. Że tak powiem wieksza przejrzystość. Góra w Fiio lekko cofnięta ale naprawdę delikatnie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gentillo napisał:

Nie jestem dobry w opisywaniu tego co słyszę. Po drugie XM3 nie mam już od dawna. Ale z tego co pamiętam to mniej basu. Że tak powiem wieksza przejrzystość. Góra w Fiio lekko cofnięta ale naprawdę delikatnie.

Mniej basu na XM3 czy na Fiio?

Większa przejrzystość na XM3 czy na Fiio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do testu, wstępnie posłuchałem i od razu znalazłem wątek, żeby napisać, że ANC partoli dźwięk i trzeba uważać, ale widzę, że nie jestem jedyny :)

 

Bez ANC rzeczywiście ok. Rozrywkowo, trochę basowo, ale w miarę. Szkoda tego ANC, bo działa dość skutecznie (jeszcze nie poziom Sony czy Bose), ale powoduje mocne zniekształcenia średnicy, robi się ewidentnie kartonowo. Ciekawe czy to naprawialne aktualizacją softu, czy technicznie spartolone, bo to się zdarzało w starych słuchawkach z ANC lub w czymś z niskiej półki, ale już od dawna się z tym nie spotkałem, nawet w niedrogich JBL-ach z ANC i podobnych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej basu na XM3 czy na Fiio?

Większa przejrzystość na XM3 czy na Fiio?

W Fiio.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

Dostałem do testu, wstępnie posłuchałem i od razu znalazłem wątek, żeby napisać, że ANC partoli dźwięk i trzeba uważać, ale widzę, że nie jestem jedyny

 

Bez ANC rzeczywiście ok. Rozrywkowo, trochę basowo, ale w miarę. Szkoda tego ANC, bo działa dość skutecznie (jeszcze nie poziom Sony czy Bose), ale powoduje mocne zniekształcenia średnicy, robi się ewidentnie kartonowo. Ciekawe czy to naprawialne aktualizacją softu, czy technicznie spartolone, bo to się zdarzało w starych słuchawkach z ANC lub w czymś z niskiej półki, ale już od dawna się z tym nie spotkałem, nawet w niedrogich JBL-ach z ANC i podobnych.

Dokładnie. W XM3 zmiana jest praktycznie niesłyszalna dlatego moja pierwsza opinia była tak negatywna. Fiio z ANC i bez ANC to jak dwa różne modele słuchawek.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam...
Mam je w koszyku na Ali za 152$
Chciałby ktoś ode mnie odkupić? :P  (+ VAT oczywiście, jak dojdzie)

 

(pytam w tym wątku, bo tu najwięcej zainteresowanych - a ich cena obecnie.. 199$! o.O Co tak drogo?

Myślałem czy dla siebie brać, ale jestem fanem Meizu, a że mają słuchawki 2x tańsze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 11:45, x X x napisał:

Jest nowe firmware dla EH3NC, ale nie ma w nim mowy o poprawkach dla NC:

 

https://www.head-fi.org/threads/fiio-releases-the-new-firmware-fw1-4-for-eh3nc.919447/

 

Niestety bez zmian, brzmienie z ANC nadal marne.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu bardzo szanuje Fiio, choć dapy wolę od Ibasso, ale w tym wypadku ewidentnie dali ciała. Na szczęście dla mnie ANC może nie istnieć. A pomijając tą nieszczęsną redukcję te słuchawki grają naprawdę bardzo fajnie.

Pisałem o tym w ich wątku na headfi ale się zupełnie do tego nie odnieśli.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności