Skocz do zawartości

DAC / karta dźwiękowa


Delfinek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dziś naszła mnie taka myśl, żeby zakupić sobie lepszą kartę dźwiękową. Generalnie to obecnie używam asusa xonar dgx, do którego jest podpięty amplifier pioneer dc-z81 napędzający dwie kolumny sansui s-65, słuchawki mam isk hd9999. Moje pytanie brzmi na co wymienić obecnego xonara i ile trzeba zainwestować, żeby usłyszeć różnicę w dźwięku na słuchawkach/kolumnach? Potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego, wyjścia na kolumny, wzmacniacza mikrofonowego. Zastanawiałem się nad Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, da mi jakąś różnicę? Od razu mówię, że jestem przeciętnym użytkownikiem. 

 

Chciałbym jeszcze zapytać czy moje kolumny/amplifier to jakieś buble, czy da się na tym słuchać, bo w sumie to wziąłem ten sprzęt po prostu z mojego strychu i nie mam o nim żadnej wiedzy :D

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to dużo lepiej zmienić ten lichy wzmacniacz pioneera na lepszy.

Tak samo nie wiadomo nic o akustyce pamiętaj, ze to bardzo ważny czynnik końcowego dźwięku jaki uzyskasz.

Jeżeli zależy Ci bardziej na wzmacniaczu słuchawkowym pod te sluchawki to spokojnie możesz zostać przy xonarze, chyba ze cie coś drażni w dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aro91 napisał:

Jak już to dużo lepiej zmienić ten lichy wzmacniacz pioneera na lepszy.

Tak samo nie wiadomo nic o akustyce pamiętaj, ze to bardzo ważny czynnik końcowego dźwięku jaki uzyskasz.

Jeżeli zależy Ci bardziej na wzmacniaczu słuchawkowym pod te sluchawki to spokojnie możesz zostać przy xonarze, chyba ze cie coś drażni w dźwięku.

 

Najbardziej zależy mi na słuchawkach, w sumie to nie mam za bardzo zastrzeżeń do xonara tylko zastanawiam się czy dałoby radę jeszcze coś więcej uzyskać z tych słuchawek, czy raczej ten xonar jest już spoko i w dźwięku nic się nie poprawi.

Zastanawia mnie też np. czy słuchawki na jacku 6.3mm są w czymkolwiek lepsze od słuchawek na 3.5mm?

 

Na co ewentualnie można zmienić tego pioneera, bo wydaje mi się, że gra zbyt jansno.

 

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności