Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monoprice Monolith THX AAA 887 Balance Headphone


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, audionanik napisał:

Nie no @MrBrainwash słyszy głosy, które nieustannie każą mu wklejać na forum filmiki z rury z tą samą tezą od lat - wszyscy buca słyszą tak jak on. Prawdopodobieństwo, że kiedyś się zmęczy jest równe temu, że 60-cioletni portier przestanie się drapać po jajach podczas oglądania telewizji. To jest przypadek niepodlegający leczeniu w żadnej formie, tylko ciągłemu zapewnianiu, że ma rację i przytulaniu. 

Oho, widzę, że mam followera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

Mucha która wpadnie mi do pokoju i nie daje od siebie odpocząć, bo natrętnie bzyczy ciagle to samo, też ma we mnie followera, kiedy już stracę cierpliwość...ale to przeważnie nie trwa zbyt długo:D

Mogę zrozumieć czemu muchy do Ciebie ciągną, ale w tym wypadku to Ty wleciałeś do pokoju za mną i zacząłeś bzyczeć. 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Ty wleciałeś do pokoju za mną i

Wleciałem za @ZebLongiem akurat, bo byłem ciekaw jego opinii, nie podniecaj się.

Niestety pojawiasz się w każdym temacie z tym samym - filmik z yt plus psychologia dla ubogich, jak to świadomość ceny płata figle przy ocenie towarów. @Whooy to przynajmniej jest zabawny z tą swoją kreacją a’la atrakcyjny Kazimierz wersja turbo disco polo; a Ty jesteś już tylko natrętny. 
 

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Mogę zrozumieć czemu muchy do Ciebie ciągną

Widzę, że jednak masz jakieś doświadczenie życiowe poza yt:D, tylko że ja nie pisałem, że muchy do mnie ciągną, wiec nie wiem po co się nam zwierzasz ze swoich problemów?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL SP200 miałem przez krótki czas i szybko się go pozbyłem, bo rzeczą niedopuszczalną w tak drogim sprzęcie jest to, żeby potencjometr gubił balans w okolicy godziny dwunastej. Rozjazd kanałów na początku skali jeszcze bym wybaczył, ale tu też nie było rewelacji. Z kolei Monoprice wydaje się być dla mnie niemalże ideałem, bo ma szeroki zakres regulacji wzmocnienia i przelotkę RCA. Jeszcze jakby wywalili wyjście zbalansowane i dali drabinkę rezystorową to byłoby super.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że w komisie leży mój SP200 to postaram się zachować neutralność na tym gruncie :) Powiem tylko, że mocy sporo, potencjometr trafił mi się z dobrym balansem jak na swoją półkę cenową. W moim odczuciu nie zauważyłem żeby coś psuł ani też w drugą stronę wypełniał któreś pasma. Nie zachwyca ani też nie zraża do siebie. Odebrałem go jako neutrala.


Ciekawi mnie jedno Panowie jak wypada porównanie z SMSL SH-9. Mało popularny u nas ten sprzęcior. Za granicą jedni piszą, że to klon SP200 z LCD a inni że zupełnie inaczej, lepiej gra od swojego poprzednika. Może znajdzie się dobra dusza co porównała powyższego Monorpice'a z SH-9 ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     To moze   jeszcze  moze  by  mozna  dorzucic      konstrukcje  Flux  audio  , chyba  ktos  z  userów  maiał  na  foto  w  dziale  -muz  zakupy------ ma  wysoka  moc  16  w   i  najtanszy  kosztuje  chyba  ok  500 dolcy  ....moze    ktos  cos   podpowie  porówna  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Neckol napisał(a):

Jest sens, czy go nie ma? :)

 

Temat wałkowany w kółko od x czasu. Różnice mogą być, ale są marginalne po za progiem słyszalności (chyba, że sprzęt już poważnie i specjalnie robi coś nie tak). Ludzie jednak słyszą różnice, ale jest to spowodowane różnicą w głośności i sugestią wizualną (lub inną). To tak jak z miedzią i srebrem w przewodnikach ludzie patrzą po kolorach i skoro srebro jest jaśniejsze to musi grać jaśniej, a skoro mieć ma intensywniejszy kolor to musi ocieplać dźwięk - chociaż częstotliwości które normalnie odpowiadają za tą charakterystykę dźwięku nie ulegają zmianie. Sytuacja wygląda inaczej, gdy wyrówna się poziom głośności i słucha się na ślepo - wtedy charakterystyka magicznie znika. ;)

 

Pytanie zatem nie jest o to który sprzęt da Ci lepszy dźwięk, a który Ci da lepsze doświadczenie. Ale na to się nie odpowie jednoznacznie bo to relatywne jest, zależne co Ci się losowo rzuci na mózg. 

 

Według mnie mógłbyś spokojnie pozostać z tym Aune jeśli parametry ma takie same jak sztuka bez pro która była pomierzona i wsłuchiwać się w różnice między albumami zamiast wątpliwe różnice w elektronice. 

 

To taka moja mało popularna tu na forum opinia. 😏

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

i sugestią wizualną (lub inną). To tak jak z miedzią i srebrem w przewodnikach ludzie patrzą po kolorach i skoro srebro jest jaśniejsze to musi grać jaśniej, a skoro mieć ma intensywniejszy kolor to musi ocieplać dźwięk

Chyba nic głupszego jeszcze na tym forum nie czytałem. Ta sugestia wizualna, zwłaszcza jak wszystkie przewody w nylonowych oplotach. Ciekawe jak to jest w przypadku Dac/Amp. Te bardziej kanciaste pewnie grają bardziej konturowo od tych zaoblonych. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziej chodziło mi tu o aspekt mocowy i dostępność balansu.

Koszt wymiany jest w sumie niewielki, dlatego o tym pomyślałem  :)

no i pytanie czy nie jest to ładowanie się w gorszej jakości sprzęt. 

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neckol napisał(a):

Badziej chodziło mi tu o aspekt mocowy i dostępność balansu.

Koszt wymiany jest w sumie niewielki, dlatego o tym pomyślałem  :)

no i pytanie czy nie jest to ładowanie się w gorszej jakości sprzęt. 

 

Najlepiej umówić się na odsłuch w którymś z salonów i porównać na własne uszy ze swoimi słuchawkami. Może się okazać że trafisz w dziesiątkę, albo nie będzie synergii. W obu przypadkach profit :) Poza tym zawsze mogą polecić coś co przeoczyłeś w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, espe0 napisał(a):

 

Najlepiej umówić się na odsłuch w którymś z salonów i porównać na własne uszy ze swoimi słuchawkami. Może się okazać że trafisz w dziesiątkę, albo nie będzie synergii. W obu przypadkach profit :) Poza tym zawsze mogą polecić coś co przeoczyłeś w poszukiwaniach.

Nie stać mnie na kupowanie nowego sprzętu.  Głupio mi więc iść na odsłuchy i zajmować czas człowieka,  z góry wiedząc,  że nic od niego nie kupię  :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neckol napisał(a):

Nie stać mnie na kupowanie nowego sprzętu.  Głupio mi więc iść na odsłuchy i zajmować czas człowieka,  z góry wiedząc,  że nic od niego nie kupię  :(

 

 

Czasem organizowane są audio meety, warto w takim razie się tym zainteresować. Poza tym to forum jest pełne fajnych i uprzejmych ludzi, może uda się zrobić odsłuch przy kawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności