Skocz do zawartości

Monoprice Monolith THX AAA 887 Balance Headphone


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Monoprice wprowadził nowy model do oferty wzmacniaczy słuchawkowych: Monolith THX 887.

Odpowiednik Massdrop TXH AAA 789. Wyglądają bardzo podobnie, cena właściwie taka sama ok. 400 USD (w USA).

 

Link do strony Monoprice:

https://www.monoprice.com/product?p_id=39359

 

 

A tutaj pomiary i recenzja... parametry ma lepsze od  THX AAA 789:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/monoprice-monolith-thx-887-balance-headphone-amp-new-champ.8942/

 

 

 

 

 

Monopriec 889 -1.jpg

Monopriec 889 -2.jpg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem przez kilka dni 

-bardzo duża moc szczególnie w połączeniu wejść xlr i takowego wyjścia

przy czym nie zanotowałem przesterowania sygnału

- 3 stopniowa regulacja wzmocnienia robi robotę można dopasować precyzyjnie

- brak szumów

- neutralny brzmieniowo ( bardziej płaski niż Aune S6 Pro z którym porównywałem )

- świetna synergia z Monoprice 1570

wada ( da się z nią żyć )

- przesłuch na ściszonym do minimum potencjometrze 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.03.2021 o 07:27, niebond napisał:

miałem przez kilka dni 

-bardzo duża moc szczególnie w połączeniu wejść xlr i takowego wyjścia

przy czym nie zanotowałem przesterowania sygnału

- 3 stopniowa regulacja wzmocnienia robi robotę można dopasować precyzyjnie

- brak szumów

- neutralny brzmieniowo ( bardziej płaski niż Aune S6 Pro z którym porównywałem )

- świetna synergia z Monoprice 1570

wada ( da się z nią żyć )

- przesłuch na ściszonym do minimum potencjometrze 

 

 

 

Właśnie testuję - głównie jako pre dla lampowego Cavalli i puki co rewelacja! Mam wrażenie, że te klocki są stworzone dla siebie (poniekąd to są patrząc na Dropowy odpowiednik Monoprice budowany z myślą jako składnik toru z CTH). Świetnie zgranie z M15 w roli źródła. Zamknięte EL-8 i TH-610 nabrały niesamowitego wigoru, a scena pięknie się rozrosła. Granie jak z otwartych słuchawek. Masa niemęczącego detalu i wyśmienite relaksujące brzmienie - kołysanie gwarantowane.

Przesłuch rzeczywiście jest lekko słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robi68 napisał:

Też mi wpadł w oko, trzeba będzie wypróbować (może wpadnie w ucho), a najlepiej jakby porównać do SMSL SP200.

No i jeszcze Singxer SA-1 miesza ostatnio w głowach. łatwo nie jest:)

 

Słuchałem wcześniej SMSL ale był dla mnie zbyt "suchy". SP200 gra "brutalniej" niż Monoprice poza tym nie ma funkcji "pre". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dario08 napisał:

mam monoprice od roku,

świetny wzmacniacz, duża moc, analityczny

dużo lepszy od SMSL200 (porównywałem).

 

Tylko ciągle szukam najlepiej z nim brzmiących słuchawek.

jakieś sugestie?

 

Oba transparentne i jeden lepszy od drugiego... Hmm :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.04.2021 o 11:38, dario08 napisał:

mam monoprice od roku,

świetny wzmacniacz, duża moc, analityczny

dużo lepszy od SMSL200 (porównywałem).

 

 

 

Miałem sposobność dzięki mp3store Warszawa przetestować oba i moim zdaniem SP200 jest ciekawszy, bardziej wciągający w muzykę.

Ale na moje ucho oba nie okazały się warte zakupu jako wzmocnienie, ulepszenie względem Mojo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.04.2021 o 11:38, dario08 napisał:

mam monoprice od roku,

świetny wzmacniacz, duża moc, analityczny

dużo lepszy od SMSL200 (porównywałem).

 

Tylko ciągle szukam najlepiej z nim brzmiących słuchawek.

jakieś sugestie?

 

Hej. Miałem sp200 i zrobił na bardzo dobre wrażenie, choć faktem jest, że doświadczenia prawie nie mam. Napiszesz coś więcej o różnicach? Stoje przed wyborem ponownego zakupu sp200, ale może dołożę i jednak kupie monolitha. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiecierpliwyJan wrzucałem kiedyś na forum filmik jak koleś testował 3 wzmaki thx na ślepo. Przed testem zdawało mu się że słyszy różnice i lepiej grał ten droższy, sp200 był najtańszy więc grał najgorzej. W czasie testu nie mógł ich rozróżnić, ale jeśli już to wskazywał na sp200 jako najlepszego... W czym ten monoprice miałby być dużo lepszy? W transparentności? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem obydwa wzmaki i jak dla mnie to SP200 jest gorszym urządzeniem. Gra poszarpanymi krawędziami co słychać gdy porównasz bezpośrednio z Monolith. Smsl jest jak tępy nóż, Mono jak skalpel. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam Was Misie. :)

 

"Not better sonically and not worst"

https://forum.hifiguides.com/t/smsl-sp200-thx-aaa-888-vs-monolith-thx-aaa-887/6379

"TLDR: It’s a toss-up. They sound identical. Some small build quality and functionality differences. Both are exceptional… honestly I’m having a very hard time deciding which to choose/keep…"

image.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZebLong napisał:

Bzyczenie i kosmiczny szum😁

Nie no @MrBrainwash słyszy głosy, które nieustannie każą mu wklejać na forum filmiki z rury z tą samą tezą od lat - wszyscy buca słyszą tak jak on. Prawdopodobieństwo, że kiedyś się zmęczy jest równe temu, że 60-cioletni portier przestanie się drapać po jajach podczas oglądania telewizji. To jest przypadek niepodlegający leczeniu w żadnej formie, tylko ciągłemu zapewnianiu, że ma rację i przytulaniu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności