Skocz do zawartości

Audio pod laptopka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuje zakup słuchawek AKG k550, mam nowego mini laptopa lenovo ideapad miix 300. 

Sprawdziłem, że za audio odpowiada Intel sst. 

Wiec, urodziło się pytanie. Czy potrzebuje zewnętrzny mini dac? myślałem o czymś pokroju dragonfly black lub red.

Ale szczerze  to wolałbym zostać przy samej dziurce z lapka, nie lubię jak coś musi z boku odstawać. A znając moje zdolności mechaniczne, pewnie gniazdo by się wyrobiło po kilku tygodniach.Muzy będę słuchać na kanapie z lapkiem na kolanach 🙂

Rozważam jeszcze słuchawki audiotechnica msr7, lecz bardziej zależy mi na neutralności - ładnie podanej z wyważeniem pasma. stąd pomysł akg.

Słuchawki tylko do domu, musza być zamknięte. Priorytet świetne brzmienie np. georga winstona, vivaldiego, bethovena itd. ale też vangelis, mało popu.

zero techno i rapu. Sporo kobiecych wokali jak Sarah McLachlan, Celine itp.

Do wydana planuje 1000 zł, max. Ale akg sa teraz na allegro za 620, więc tylko plus.

Będę wdzięczny za nakierowanie, podpowiedzi i luźne podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt zawsze mogę tą kostkę usb dorzucić.

Mam coś przeczucie, że ten układ intela zagra dość dobrze. Co już słychać z tych małych pierdawek wbudowanych w pada.

Wiem, nie powinienem osądzać tak dźwięku, ponieważ dopiero cały zestaw przedstawi jakimi barwami zagra całość.

Ale jako użytkownik pc, padów itp. Często na wyjazdach korzystałem z tego co miałem, czyli czystego lapka. na realtek, sound blaster, itp.

Dźwięk z tego nowego układu sst miło mnie zaskoczył, oczywiście nie bębny 🙂 ale gitary i wokale bardzo przyjemnie i czysto, najważniejsze bez sybilantów.

Dzięki za podpowiedzi.

 

kupiłem ATH 550z, strzał w dziesiątkę. Te słuchawki są ******ste 😄

 

Edytowane przez marcineu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności