Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFI Audio Nano iDSD Black Label vs Questyle CMA800R do HD800s


dweet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Co byście wybrali do Sennheiserów HD800s?

iFI Audio Nano iDSD Black Label

czy

Questyle CMA800R ewentualnie CMA600i

?

Zależy mi na ich dodaniu nieco basu i mięsa w dolnych rejestrach i dynamiki, żeby stały się bardziej "rockowe". Jako DAC w przypadku Questyle'a chciałem użyć Schiit Modi 3 lub Oppo HA-2.

Słuchałem iFI i brzmi to mocno w kierunku tego, czego szukam, ale wydaje mi się, że brakuje mu nieco kultury brzmienia - gubi niektóre detale i sennki robią się mniej przestrzenne. Questyle musiałbym zakupić w ciemno, bo nie za bardzo mam, kiedy przesłuchać na miejscu.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś znaleźć jakieś lampowe badziewie o wysokiej impedancji wyjściowej. Tak ze 100 omów. Z tym, że nie wiem czy o taki bas ci chodzi. Bo inaczej to nie wiem jak chcesz dodać basu elektronika która ma płaską charakterystykę w zasadzie w całym słyszalnym pasmie? Chyba, że coś specjalnie zrobionego z podbiciem basu. Jednak skoro dźwięk nie pasuje to najlepiej zmienić słuchawki.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera lub telefonu. Nie chce mi się ciągle bawić w equalizery - wolałbym to ograć na poziomie "podłącz do czegokolwiek i zapomnij".

Co do lampy to ze względów praktycznych bym jej unikał.


Co do zmiany słuchawek: co polecacie z przestrzenią i detalem HD800s, ale nieco większa ilością niskiego środka i basu?

Koniecznie otwarte, w kwocie do 5-6k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dweet napisał:

Z komputera lub telefonu. Nie chce mi się ciągle bawić w equalizery - wolałbym to ograć na poziomie "podłącz do czegokolwiek i zapomnij".

Co do lampy to ze względów praktycznych bym jej unikał.


Co do zmiany słuchawek: co polecacie z przestrzenią i detalem HD800s, ale nieco większa ilością niskiego środka i basu?

Koniecznie otwarte, w kwocie do 5-6k.

Ad akapit 1 - to są słuchawki stworzone do takiego właśnie potraktowania. Wepnij gdziekolwiek i słuchaj. Po to je Sennheiser wymyślił po gremialnych żalach na HD800. Im tylko trzeba nieco amplitudy, szczególnie jeśli chciałbyś kiedyś zmieniać pady na jakieś wysokie Dekoni, bo skuteczność jeszcze ucierpi. Poza tym to sygnatura tych słuchawek jest bardzo przyjazna wszelkim sprzętom.

Ad akapit 2 - coś z Audeze, podobny poziom detalu (taki... nie przesadzony), a od szyi w dół więcej ciała. Najbezpieczniejsze będą LCD2.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności