Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test EVGA Nu Audio by Audio Note


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Compton napisał:

Dzięki.

Bardzo mnie zaciekawiła ta karta.

Miałeś okazję posłuchać Bursona Playmate choćby w wersji Basic?

Mogłaby to być mocna konkurencja, bo Playmate można zamontować w obudowie w zatoce 5,25.

Słuchałem bursonów "tych lepszych" 😛 na meetach tu i ówdzie. To jest trochę inna charakterystyka żeby je stawiać w jednym szeregu.

 

...mam obudowę bez zatoki 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LoCzekk napisał:

Hmm... 

EVGA RTX 2080 - jest

Zasilacz EVGA G3 - jest

Karta dźwiękowa od EVGA? - (jeszcze) nie ma 😂. Dzięki za kilka słów. Bawiles się może w wymianę opampów? 

Wsadziłem na bufor słuchawkowy 8920 - scena się poszerzyła i trochę dynamicznej jest.

Jutro przyjdzie muses01 od @Mayster to napiszę jak się to to wygrzeje.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto on: muses01 w nu audio :)

Niektórzy ich nie lubią, a inni uwielbiają (musesy).

Ja z tych drugich :D

IMG_20190910_223007.jpg

Jak się trochę wygrzeje to coś skrobnę.

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Mi swojego czasu MUSES z SC808 niezbyt przypadły do gustu, wolałem LME czy OPA1612.

Prawdą jest też że swojego czasu było sporo podróbek całej serii muses. Mój 01 jest od @Mayster i jest na 100% oryginalny. Potwierdzają to choćby bardzo delikatne i miękkie nóżki które w 01 i 02 są zrobione z miedzi. 

 

Dużo ludzi tylko myślało że kupiło musesy i potem pisali na forach jak to kiepsko gra. 

 

808 u mnie grała właśnie z 01 na buforze (przelutowanym na podstawkę) i grało świetnie (na I/V miałem 8820)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał:

Też miałem oryginalne od gościa z allegro który był polecany na forach audio.

Całe szczęście bawienie opkami już mi przeszło.

Muses są mocno muzykalne i szczegółowe - to świetny duet z Nu Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawie wygląda ta karta, w końcu coś bez tpa6120. Ostatnio miałem zagwozdkę, wydawać sporo za dużo na jasnego Xonara i żonglować opampami, kupić problematycznego sc808 czy może spróbować czegoś nowego. Kupiłem Tempotec Serenade pod wpływem recenzji pewnego Pana, nie wiem czy jedno zdanie trafnie ocenia jej brzmienie. Karta jasna, choć mniej jak Xonar STX. Brzmienie poprawne, dół potrafi być mocny, średnie nieco przybliżone ale suche i bez wyrazu, góra poprawna i wcale nie schowana. 

 

Zalety:

 

- duża moc, minimalne szumy, brak zakłóceń ( pomimo braku osłonki EMI)

- brzmienie w miarę poprawne, bez przegięć w żadną strone

- wykonanie ok

- sterowniki ok, żadnych problemów,  z przydatnych funkcji m.in. przełącznik low gain-high gain

 

Podsumowując.... odesłałem :P Dla mnie to karta z samymi zaletami poza brzmieniem. Lubię sabre, wszystkie dragonfly, udac, lubię też hd2 po modach, nawet e10. Tempotec dla mnie gra ale nie brzmi, wszystko jest cyfrowe, sztuczne i wyprane z emocji. Wrzuciłem chyba z 20 opampów w różnych kombinacjach i nic to nie dało. Karta sama w sobie słabo reaguje na opampy, włożenie lm4562 a chwilę później np. opa2604 dawało niewielką różnice podczas gdy one brzmią zupełnie inaczej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gumiak9 napisał:

bez tpa6120

Powiem Ci: bardzo dobre efekty na różnych kartach uzyskiwałem instalując opa1622 na buforze zgodnie wg specyfikacji (czyli sygnał wyjściowy z nogi prosto do JACKa, bez kondensatorów czy rezystorów). Zrobiłem do tego celu podstawkę z wyjściem bezpośrednim i opa do podstawki. Z HD2 efekt bombowy! Z sc808 też - bo lepszy DAC. A najlepszym wypasem było podłączenie w taki sposób do płytki stricte DACa na 9038! Miazga!

IMG_20191016_060820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gumiak9 napisał:

Ciekawie wygląda ta karta, w końcu coś bez tpa6120. Ostatnio miałem zagwozdkę, wydawać sporo za dużo na jasnego Xonara i żonglować opampami, kupić problematycznego sc808 czy może spróbować czegoś nowego. Kupiłem Tempotec Serenade pod wpływem recenzji pewnego Pana, nie wiem czy jedno zdanie trafnie ocenia jej brzmienie. Karta jasna, choć mniej jak Xonar STX. Brzmienie poprawne, dół potrafi być mocny, średnie nieco przybliżone ale suche i bez wyrazu, góra poprawna i wcale nie schowana. 

 

Zalety:

 

- duża moc, minimalne szumy, brak zakłóceń ( pomimo braku osłonki EMI)

- brzmienie w miarę poprawne, bez przegięć w żadną strone

- wykonanie ok

- sterowniki ok, żadnych problemów,  z przydatnych funkcji m.in. przełącznik low gain-high gain

 

Podsumowując.... odesłałem :P Dla mnie to karta z samymi zaletami poza brzmieniem. Lubię sabre, wszystkie dragonfly, udac, lubię też hd2 po modach, nawet e10. Tempotec dla mnie gra ale nie brzmi, wszystko jest cyfrowe, sztuczne i wyprane z emocji. Wrzuciłem chyba z 20 opampów w różnych kombinacjach i nic to nie dało. Karta sama w sobie słabo reaguje na opampy, włożenie lm4562 a chwilę później np. opa2604 dawało niewielką różnice podczas gdy one brzmią zupełnie inaczej. 

 

Jest na rynku swego rodzaju 'presja', aby wykreować następcę SC808. 

 

Problematyczność SC808 to jedynie znikanie po resecie starszych serii, co można naprawić za kilka dych. Nie kupisz w kwocie 400-500 zł. niczego lepszego od SC808, więc najwyżej nastaw się na naprawę i tyle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mayster napisał:

Nie kupisz

Nawet za 2x więcej nie ma nic z tym DACiem. Miałem - potwierdzam - nie ma nic lepiej grającego w tej cenie. Sporo detalu i muzykalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.10.2019 o 17:15, Mayster napisał:

 

Jest na rynku swego rodzaju 'presja', aby wykreować następcę SC808. 

 

Problematyczność SC808 to jedynie znikanie po resecie starszych serii, co można naprawić za kilka dych. Nie kupisz w kwocie 400-500 zł. niczego lepszego od SC808, więc najwyżej nastaw się na naprawę i tyle. 

A jak to naprawić albo gdzie? Bo mam taki egzemplarz... Większość czasu bez problemu, ale odpięcie zasilania czy nowa instalka Windowsa i pojawiają się problemy - trzeba czekać aż karta się znowu pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, awayeah napisał:

A jak to naprawić albo gdzie? Bo mam taki egzemplarz... Większość czasu bez problemu, ale odpięcie zasilania czy nowa instalka Windowsa i pojawiają się problemy - trzeba czekać aż karta się znowu pojawi.

U @Mayster - napisz do Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sc808 miałem 2 razy. Pierwszy raz mnie bardzo urzekła. Była o 2 kroki dalej od posiadanej przeze mnie Prodigy HD2. Drugim razem kupiłem ją właśnie do Sundar, ale nie dała im rady żeby były tak wysterowane jak powinny. Po przesiadce na EVGA można od razu stwierdzić że to nie kroki z dalej czy bliżej - to już po prostu wyższa kategoria. Może bez problemu konkurować z pełnowymiarowymi integrami. Sc808 to w miarę dobrze zaaplikowany Wolfson WM8741 (ale dobrze na 60%) - bo są sprzęty z tymi kostkami które grają bajecznie. EVGA to prawie Bajka :)

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ta oryginalna.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności